گزارش رسانه های بین المللی از خروج خودروسازان بزرگ از بازار ایران

پس از توافق برجام، برخی از خودروسازان خارجی برای حضور در بازار ایران اعلام آمادگی کرده و گام هایی را در این راستا برداشتند. از میان خودروسازان مختلف این شرکت های فرانسوی بودند که مثل سابق گوی سبقت را ربوده و با سرمایه گذاری های نسبتا هنگفت عزم خود را برای حضور در بازار خودروی کشور نشان دادند.

اما با روی کار آمدن دولت ترامپ وضعیت بار دیگر به طور کلی تغییر پیدا کرد و با بازگشت تحریم ها، تقریبا تمامی شرکت های خارجی یک به یک تصمیم به ترک ایران گرفتند. با بروز چنین شرایطی، شرکت های اروپایی خود را بر سر یک دوراهی بزرگ دیدند: ادامه فعالیت یا کنار گذاشتن تجارت با ایران.

برخلاف ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگر اعضای گروه 5+1 کماکان به برجام متعهد مانده اند. به منظور تاثیرپذیری حداقلی اروپایی ها از تجارت با ایران و حفظ این توافق نامه اتحادیه اروپا سازوکارهایی را در نظر گرفته است.

ایجاد کانال بانکی ویژه برای نقل و انتقالات مالی یکی از تدابیری است که اتحادیه اروپا برای تجارت راحت تر با ایران اندیشیده است. همچنین این اتحادیه در قوانین مربوط به بلوکه سازی تجدید نظر کرده تا از اعضای خود در برابر صدمات ناشی از تحریم های آمریکا محافظت نموده و تاثیرات منفی احتمالی را به حداقل برساند.

European & European Union Studies

هنوز درباره جزئیات و نحوه عملکرد کانال بانکی ویژه اطلاعاتی در دست نیست؛ اما با وجود این اقدامات جدید، کارشناسان پیش بینی می کنند تلاش ها برای کاهش هزینه های جانبی و حفظ تمامی شرکت های اروپایی در ایران ناکام بماند.

در حالی که این کانال ویژه در واقع مکانیسمی برای انجام تبادلات مالی است، اما احتمال دارد اعضای پرسنل، کالاهای ردو بدل شده و تمامی مبادلات پولی آن مشمول تحریم های ایالات متحده شوند.

علاوه بر این در صورت سخت گیری های بیشتر ترامپ، ممکن است هر شرکت اروپایی استفاده کننده از این کانال در لیست تحریم ها قرار بگیرد. بدیهی است که در این حالت کارکنان و زیرمجموعه هایی که در ایالات متحده قرار داشته باشند، هدف اصلی تحریم خواهند بود.

وجود تحریم های ثانویه مشابه، می تواند جایگاه شرکت ها در بازار ایالات متحده را به خطر انداخته و آنها را با مشکلات زیادی مواجه کند. در چنین شرایطی کمپانی های مختلف بر سر دو راهی بازار ایران یا آمریکا که 45 برابر بزرگ تر است، قرار خواهند گرفت.

تاکنون چندین و چند شرکت گوناگون به خاطر حفظ جایگاه خود در بازار ایالات متحده، از بازار ایران خارج شده اند. از جمله این موارد می توان به شرکت کشتیرانی مرسک (Maersk) دانمارک، شرکت نفت و گاز توتال فرانسه و گروه صنعتی زیمنس آلمان اشاره کرد.

Maersk

در کنار شرکت های مختلف، خودروسازان اروپایی نیز با شرایط دشواری روبرو شده و نسبت به ترک یا حضور در بازار ایران شک و تردیدهایی دارند. از زمان برداشته شدن تحریم ها در سال 2015، خودروسازان ایرانی توانسته بودند با چند برند اروپایی وارد همکاری شوند.

رنو، فولکس واگن، ولوو، اسکانیا و پژو برخی از مطرح ترین کمپانی های اروپایی بودند که با رفع تحریم ها سیاست هایی را برای حضور فعال در بازار ایران در پیش گرفتند.

به عنوان مثال کمپانی فرانسوی رنو با سرمایه گذاری 660 میلیون دلاری و ایجاد جوینت ونچر (شرکت مشترک) با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) قصد دارد سالانه 150 هزار دستگاه از مدل های اقتصادی خود را برای ایرانیان تولید کند.

طبق داده های سازمان های بین المللی ایران دوازدهمین بازار بزرگ خودرو در جهان است. پس از برجام و بین سال های 2015 و 2017 میزان فروش خودرو در این کشور حدود 50 درصد افزایش یافته و با صعود دو پله ای به جایگاه دهم رسیده است.

با شرایط کنونی و تحریم صنعت خودروی ایران، ادامه فعالیت رنو در کشور می تواند عواقبی را برای آن به بار آورده و نام این خودروساز اروپایی را در لیست تحریم های ثانویه قرار دهد. به همین خاطر در طول ماه های اخیر همواره زمزمه هایی مبنی بر خروج رنو از ایران شنیده شده است.

این اتفاق در حالی رخ داده که در اکتبر 2017 رنو اعلام کرده بود در صورت بازگشت تحریم ها در ایران باقی خواهد ماند. با ایجاد کانال ویژه، امکان انجام تبادلات مالی روزانه برای رنو فراهم شده و شاید این شرکت انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت پیدا کند.

چنانچه این خودروساز فرانسوی از سوی ایالات متحده جریمه شود، احتمالا به واسطه قوانین بلوکه سازی جدید اروپا، کمک هایی را دریافت خواهد کرد. از آنجایی که این شرکت در آمریکا حضور ندارد، محرومیت از بازار این کشور نمی تواند نتایج زیان باری برای آن داشته باشد.

در مقابل شرکای رنو، یعنی نیسان و میستوبیشی بخش قابل توجهی از سود خود را از بازار ایالات متحده کسب می کنند. با توجه به بکارگیری موتورها و گیربکس های ساخت نیسان در محصولات رنو و استفاده از پلتفرم های ساخت رنو در محصولات نیسان و میتسوبیشی، اوضاع کمی پیچیده خواهد شد. چنانچه آمریکایی ها اقدام به تحریم شرکای رنو بکنند، در این صورت راه دیگری جز خروج از ایران پیش روی خودروساز فرانسوی باقی نخواهد ماند.

Nissan-X-Trail-2.5L-Impul-edition-and-Mitsubishi-Outlander-red-07

قضیه رنو نشان می دهد که بسته به سیاست ایالات متحده درباره کانال مالی ویژه، برخی از شرکت های چند ملیتی ممکن است از تحریم های ثانویه مستثنی شوند.

در هر صورت تعداد کمپانی هایی که تمایل به ادامه فعالیت در بازار ایران دارند، اندک به نظر می رسد. این کمپانی ها هم کوچک بوده و هم جزو صنایع کوچک و متوسط طبقه بندی می شوند. چنین شرکت هایی در بازار ایالات متحده حضوری فعال نداشته و در صورت اعمال تحریم های ثانویه متحمل عواقبی شدید نخواهند شد.

علاوه بر موارد یاد شده، کمپانی های علاقه مند به حضور در ایران، عمدتا در حوزه هایی مثل نیازهای اولیه، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات مربوط به ایمنی هواپیماها فعالیت می کنند که از تحریم ها مستثنی هستند.

با خروج شرکت های بزرگ از ایران، شرکت های چینی، هندی و ترکیه ای در صنایع مشمول تحریم - مثل نفت - پر رنگ تر به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که شاید تجارت با چین، ترکیه و هند بتواند بیشتر از کانال مبادلات مالی ویژه اتحادیه اروپا در کاهش اثرات سوء تحریم ها و صدمات اقتصادی مثمر ثمر واقع شده و نقشی مثبت در حفظ برجام ایفا کند.

 

مطالب مرتبط

قيمت جدید رنو کولئوس، رنو تلیسمان و رنو کپچر- فرودین 97

شرکت نگین خودرو به تازگی طی بخشنامه ‌ای به نمایندگی‌ های خود در سراسر کشور، قیمت جدید رنو کولیوس و تلیسمان 2018 را اعلام کرده است. گفتنی است که این دو خودرو در بدو ورود به بازار در محدوده قیمتی 170 میلیون تومان (تلیسمان) و حدود 200 میلیون تومان برای کولئوس قرار داشتند. با این وجود تغییرات... ادامه مطلب

قطعه ‎سازان دست به دامن مجلس ‎شدند؛ اخرین امید برای حفظ هزاران شغل تولیدی

با اعمال تحریم ها، تامین مواد اولیه و سایر پیش نیازها برای تولید قطعات در داخل با مشکل روبرو خواهد شد و این موضوع قطعا به پیکره صنعت قطعه سازی لطمات جبران ناپذیری وارد خواهد کرد که در نهایت منجر به کاهش تیراژ خودرو، کاهش کیفیت محصولات تولیدی ، بالارفتن بی حد و حصر قیمت ها و... ادامه مطلب

انتقال دانش فنی بین فرانسه و ایران: برنامه رنو برای توسعه قطعه سازان داخلی

اگر نگاهی به کارنامه و سابقه فعالیت رنو و پژو به عنوان دو خودروساز فرانسوی حاضر در ایران ظرف ده سال گذشته داشته باشیم، واضح است که رنو در زمینه توسعه فعالیت های زیرساختی در صنعت خودروسازی کشورمان بسیار موثر تر عمل کرده است. در همین زمینه شرکت رنو پارس هم‌ اکنون مسئولیت هماهنگی همکاری‌ های... ادامه مطلب

افزايش قیمت رنو تلیسمان و رنو کولئوس 2018

نگین خودرو، نماینده رسمی رنو فرانسه در ایران، قیمت مدل ‌های 2018 دو محصول پرطرفدار خود را اعلام کرد که بر اساس آن، هر دو محصول شاهد افزایش قیمت ناشی از نوسانات نرخ ارز بوده ‌اند. رنو تليسمان داراى موتور 4 سيلندر به همراه 16 سوپاپ به حجم 1618 سى سى است كه مى تواند 190... ادامه مطلب

با افتتاح مرکز اختصاصی تست درایو؛ امکان رانندگی محصولات تویوتا و رنو پیش از خرید فراهم شد

هولدینگ ناصح به عنوان شرکت مادر دو گروه وارد کننده ایرتویا و نگین خودرو که واردات خودروهای تویوتا و رنو را بر عهده دارند، به تازگی با سرمایه گذاری و ساخت یک مرکز تست درایو امکان رانندگی با خودروهای این دو شرکت را پیش از خرید فراهم آورده است. شرکت ايرتويا در سال 1352 با تفکر... ادامه مطلب

گزارش میدانی دیجیاتو: افزایش انفجاری قیمت رنو ساندرو در بازار خودرو

سال 94 بود که رنو ساندرو پا به بازار خودروی ایران گذاشت و با حاشیه سود بالا دلالان بسیاری را به سمت خود کشاند. ساندرو اتوماتیک E2 که زمان تحویل از کارخانه 42 میلیون تومان قیمت داشت با اختلاف 6 میلیونی، 48 تا 49 میلیون تومان در بازار فروخته می شد. فروشندگان مدل رنو ساندرو استپ... ادامه مطلب

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x