گزارش رسانه های بین المللی از خروج خودروسازان بزرگ از بازار ایران

پس از توافق برجام، برخی از خودروسازان خارجی برای حضور در بازار ایران اعلام آمادگی کرده و گام هایی را در این راستا برداشتند. از میان خودروسازان مختلف این شرکت های فرانسوی بودند که مثل سابق گوی سبقت را ربوده و با سرمایه گذاری های نسبتا هنگفت عزم خود را برای حضور در بازار خودروی کشور نشان دادند.

اما با روی کار آمدن دولت ترامپ وضعیت بار دیگر به طور کلی تغییر پیدا کرد و با بازگشت تحریم ها، تقریبا تمامی شرکت های خارجی یک به یک تصمیم به ترک ایران گرفتند. با بروز چنین شرایطی، شرکت های اروپایی خود را بر سر یک دوراهی بزرگ دیدند: ادامه فعالیت یا کنار گذاشتن تجارت با ایران.

برخلاف ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگر اعضای گروه 5+1 کماکان به برجام متعهد مانده اند. به منظور تاثیرپذیری حداقلی اروپایی ها از تجارت با ایران و حفظ این توافق نامه اتحادیه اروپا سازوکارهایی را در نظر گرفته است.

ایجاد کانال بانکی ویژه برای نقل و انتقالات مالی یکی از تدابیری است که اتحادیه اروپا برای تجارت راحت تر با ایران اندیشیده است. همچنین این اتحادیه در قوانین مربوط به بلوکه سازی تجدید نظر کرده تا از اعضای خود در برابر صدمات ناشی از تحریم های آمریکا محافظت نموده و تاثیرات منفی احتمالی را به حداقل برساند.

European & European Union Studies

هنوز درباره جزئیات و نحوه عملکرد کانال بانکی ویژه اطلاعاتی در دست نیست؛ اما با وجود این اقدامات جدید، کارشناسان پیش بینی می کنند تلاش ها برای کاهش هزینه های جانبی و حفظ تمامی شرکت های اروپایی در ایران ناکام بماند.

در حالی که این کانال ویژه در واقع مکانیسمی برای انجام تبادلات مالی است، اما احتمال دارد اعضای پرسنل، کالاهای ردو بدل شده و تمامی مبادلات پولی آن مشمول تحریم های ایالات متحده شوند.

علاوه بر این در صورت سخت گیری های بیشتر ترامپ، ممکن است هر شرکت اروپایی استفاده کننده از این کانال در لیست تحریم ها قرار بگیرد. بدیهی است که در این حالت کارکنان و زیرمجموعه هایی که در ایالات متحده قرار داشته باشند، هدف اصلی تحریم خواهند بود.

وجود تحریم های ثانویه مشابه، می تواند جایگاه شرکت ها در بازار ایالات متحده را به خطر انداخته و آنها را با مشکلات زیادی مواجه کند. در چنین شرایطی کمپانی های مختلف بر سر دو راهی بازار ایران یا آمریکا که 45 برابر بزرگ تر است، قرار خواهند گرفت.

تاکنون چندین و چند شرکت گوناگون به خاطر حفظ جایگاه خود در بازار ایالات متحده، از بازار ایران خارج شده اند. از جمله این موارد می توان به شرکت کشتیرانی مرسک (Maersk) دانمارک، شرکت نفت و گاز توتال فرانسه و گروه صنعتی زیمنس آلمان اشاره کرد.

Maersk

در کنار شرکت های مختلف، خودروسازان اروپایی نیز با شرایط دشواری روبرو شده و نسبت به ترک یا حضور در بازار ایران شک و تردیدهایی دارند. از زمان برداشته شدن تحریم ها در سال 2015، خودروسازان ایرانی توانسته بودند با چند برند اروپایی وارد همکاری شوند.

رنو، فولکس واگن، ولوو، اسکانیا و پژو برخی از مطرح ترین کمپانی های اروپایی بودند که با رفع تحریم ها سیاست هایی را برای حضور فعال در بازار ایران در پیش گرفتند.

به عنوان مثال کمپانی فرانسوی رنو با سرمایه گذاری 660 میلیون دلاری و ایجاد جوینت ونچر (شرکت مشترک) با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) قصد دارد سالانه 150 هزار دستگاه از مدل های اقتصادی خود را برای ایرانیان تولید کند.

طبق داده های سازمان های بین المللی ایران دوازدهمین بازار بزرگ خودرو در جهان است. پس از برجام و بین سال های 2015 و 2017 میزان فروش خودرو در این کشور حدود 50 درصد افزایش یافته و با صعود دو پله ای به جایگاه دهم رسیده است.

با شرایط کنونی و تحریم صنعت خودروی ایران، ادامه فعالیت رنو در کشور می تواند عواقبی را برای آن به بار آورده و نام این خودروساز اروپایی را در لیست تحریم های ثانویه قرار دهد. به همین خاطر در طول ماه های اخیر همواره زمزمه هایی مبنی بر خروج رنو از ایران شنیده شده است.

این اتفاق در حالی رخ داده که در اکتبر 2017 رنو اعلام کرده بود در صورت بازگشت تحریم ها در ایران باقی خواهد ماند. با ایجاد کانال ویژه، امکان انجام تبادلات مالی روزانه برای رنو فراهم شده و شاید این شرکت انگیزه بیشتری برای ادامه فعالیت پیدا کند.

چنانچه این خودروساز فرانسوی از سوی ایالات متحده جریمه شود، احتمالا به واسطه قوانین بلوکه سازی جدید اروپا، کمک هایی را دریافت خواهد کرد. از آنجایی که این شرکت در آمریکا حضور ندارد، محرومیت از بازار این کشور نمی تواند نتایج زیان باری برای آن داشته باشد.

در مقابل شرکای رنو، یعنی نیسان و میستوبیشی بخش قابل توجهی از سود خود را از بازار ایالات متحده کسب می کنند. با توجه به بکارگیری موتورها و گیربکس های ساخت نیسان در محصولات رنو و استفاده از پلتفرم های ساخت رنو در محصولات نیسان و میتسوبیشی، اوضاع کمی پیچیده خواهد شد. چنانچه آمریکایی ها اقدام به تحریم شرکای رنو بکنند، در این صورت راه دیگری جز خروج از ایران پیش روی خودروساز فرانسوی باقی نخواهد ماند.

Nissan-X-Trail-2.5L-Impul-edition-and-Mitsubishi-Outlander-red-07

قضیه رنو نشان می دهد که بسته به سیاست ایالات متحده درباره کانال مالی ویژه، برخی از شرکت های چند ملیتی ممکن است از تحریم های ثانویه مستثنی شوند.

در هر صورت تعداد کمپانی هایی که تمایل به ادامه فعالیت در بازار ایران دارند، اندک به نظر می رسد. این کمپانی ها هم کوچک بوده و هم جزو صنایع کوچک و متوسط طبقه بندی می شوند. چنین شرکت هایی در بازار ایالات متحده حضوری فعال نداشته و در صورت اعمال تحریم های ثانویه متحمل عواقبی شدید نخواهند شد.

علاوه بر موارد یاد شده، کمپانی های علاقه مند به حضور در ایران، عمدتا در حوزه هایی مثل نیازهای اولیه، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات مربوط به ایمنی هواپیماها فعالیت می کنند که از تحریم ها مستثنی هستند.

با خروج شرکت های بزرگ از ایران، شرکت های چینی، هندی و ترکیه ای در صنایع مشمول تحریم - مثل نفت - پر رنگ تر به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که شاید تجارت با چین، ترکیه و هند بتواند بیشتر از کانال مبادلات مالی ویژه اتحادیه اروپا در کاهش اثرات سوء تحریم ها و صدمات اقتصادی مثمر ثمر واقع شده و نقشی مثبت در حفظ برجام ایفا کند.

 

مطالب مرتبط

رنو برای مقابله با بحران اقتصادی 15 هزار نفر را اخراج می‌کند

گروه رنو نیسان میتسوبیشی این روزها با چالش‌های بزرگی دست و پنجه نرم می‌کند. همین چند روز پیش بود که شرکت نیسان به عنوان یکی از اعضای اصلی گروه اعلام کرد استراتژی چهار ساله‌ای را به منظور کاهش هزینه‌ها و بهبود شرایط خود اجرا خواهد نمود. حال خبر می‌رسد شرکت رنو نیز به پیروی از... ادامه مطلب

وزیر دارایی فرانسه: شرکت رنو در صورت عدم اعطای وام دولتی نابود می شود

شیوع ویروس کرونا شرایط خاصی را روی کره خاکی پدید آورده و بسیاری از کشورها و شرکت‌های فعال در حوزه‌های مختلف را با بحران مواجه کرده است. بی‌شک خودروسازان جزو دسته‌ای هستند که بیشترین ضرر را از شرایط موجود متحمل شده‌اند، زیرا گسترش کرونا تعداد زیادی از کارخانه‌های آنها را به تعطیلی کشانده است. علاوه‌بر... ادامه مطلب

پایان زود هنگام برای رنو تلیسمان؛ محبوبیت شاسی‌بلندها بازهم قربانی گرفت

در گذشته نه‌چندان دور، بیشتر افراد وقتی قصد خرید خودروی جدیدی را داشتند، به سراغ مدل‌های سواری می‌رفتند. اما اکنون سلیقه عموم مشتریان تغییر پیدا کرده و نشستن بر پشت فرمان خودروی شاسی‌بلند به یک تب جهانی تبدیل شده است. این تغییر سلیقه، خودروسازان را بیش از پیش به سمت تولید مدل‌های شاسی‌بلند سوق داده... ادامه مطلب

مدیر ارشد طراحی رنو: شاسی‌بلندها آمده‌اند که بمانند

مدیر ارشد طراحی کانسپت شرکت بزرگ فرانسوی رنو "فرانکویس لی‌بوین" اعتقاد دارد که شاسی‌بلندها برای مدت طولانی میهمان جاده‌ها و خیابان‌ها خواهند بود.او در خصوص توضیح داد: «جایگاه راننده، تطبیق‌پذیری بیشتر در داخل اتاق و فضای‌بار باعث می‌شود که شاسی‌بلندها انتخاب اول مشتریان قلمداد شوند. همچنین پلت‌فرم شاسی‌بلندها گزینه ایده‌ال برای مدل‌های برقی به حساب... ادامه مطلب

پیمان کارگر به عنوان رئیس هیئت مدیره برند لوکس اینفینیتی منصوب شد

شرکت نیسان موتور اعلام کرده پیمان کارگر از اول ژوئن 2020 (دوازدهم خرداد امسال) به عنوان معاون ارشد و رئیس هیئت مدیره اینفینیتی مشغول به کار خواهد شد. آقای کارگر پس از تکیه زدن بر صندلی ریاست هیئت مدیره اینفینیتی، گزارش‌های خود را مستقیما به مدیر ارزیابی کیفیت و معاون ارشد بخش ارزیابی عملکرد نیسان... ادامه مطلب

برگزیده اخبار خودرو ؛ از برادر برقی تندر 90 تا پیشنهاد عجیب لکسوس به مالکین تسلا

ویروس کرونا به مساله اصلی این روزها تبدیل شده و کشورهای زیادی را درگیر خود کرده است. در کنار صنایع و حوزه های مختلف، صنعت خودرو نیز از اثرات منفی این ویروس خطرناک در امان نمانده و متحمل خسارات فراوانی شده است. شاید بدانید که به خاطر پیشگیری از گسترش کرونا، برخی از خودروسازان کارخانه... ادامه مطلب

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟