کمپانی لایکا دوربین M10-D را معرفی کرد؛ حذف صفحه LCD و تماشای تصاویر با گوشی

کمپانی لایکا دوربین M10-D را معرفی کرد؛ حذف صفحه LCD و تماشای تصاویر با گوشی

کمپانی لایکا دوربین M10-D را معرفی کرد؛ حذف صفحه LCD و تماشای تصاویر با گوشی

عکاسی آنالوگ در سال‌های اخیر دوباره توانسته بین بعضی کاربران به محبوبیت برسد و تولیدکنندگان هم برای اینکه این نیاز بازار را برطرف کنند، ساخت پرینترهای فوری را در دستور کار قرار دادند؛ دستگاه‌هایی که به کمک آن‌ها می‌توان بلافاصله از عکس‌های دیجیتالی یک کپی فیزیکی گرفت. اما کمپانی معروف لایکا (Leica) برای ساخت دوربین جدید خود مسیری کاملا متفاوت را پیش گرفته است.

لایکا گفته حذف صفحه باعث خواهد شد تا عکاسان «روی لحظه تمرکز کنند.»

این کمپانی از ساعاتی دیگر دوربین M10-D را عرضه می‌کند که با وجود داشتن یک نمایاب (Viewfinder) برای عکاسی در آن LCD به‌کار نرفته است. به عبارت دیگر خریداران مستقیما نمی‌توانند عکس‌هایی گرفته‌ شده را مرور کنند و به جای آن باید از طریق موبایل، وای فای و اپلیکیشنی با نام Leica FOTOS نماهایی که ثبت کرده‌اند را ببینند.

Leica FOTOS همزمان با عرضه M10-D در دسترس سیستم عامل‌های اندروید و iOS قرار می‌گیرد و کاربران با نصب آن روی گوشی، قابلیت تماشای عکس‌ها را خواهند داشت. البته کارکرد Leica FOTOS تنها به این مسئله محدود نشده و هر چند خیلی از کنترل‌های دستی در دوربین حضور دارند ولی برای بعضی تنظیمات خاص دیگر مثل اشتراک گذاری تصاویر و حرکت دادن شاتر باز به اپ نیاز است.

با توجه به اطلاعات به دست آمده M10-D از سنسور ۲۴ مگاپیسلی و تمام فریم CMOS بهره می‌برد، دارای پردازنده Maestro II بوده و ۲ گیگابیت فضای داخلی دارد. برای فضای اضافی نیز خریداران می‌تواننداز کارت SD استفاده کنند. همچنین عکس‌ها با فرمت JPEGs و DNGs ذخیره می‌شوند. این دوربین از امروز و با قیمت ۷.۹۹۵ دلار قابل خریداری خواهد بود.

لایکا

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل