همه چیز درباره آیفون 13
ارتقاء موتور از این کاغذ خردکن یک هیولا ساخته است [تماشا کنید]

ارتقاء موتور از این کاغذ خردکن یک هیولا ساخته است [تماشا کنید]

از بین بردن اسناد حساس با استفاده از کاغذ خردکن ها کاری طولانی و خسته کننده است چراکه اغلب این دستگاه ها قدرت پایینی دارند و به همین خاطر طی فرایندی بسیار کند این کار را انجام می دهند. با در نظر داشتن همین کاستی یک هکر سخت افزار دانمارکی تصمیم گرفته که کاغذ خردکن خود را به موتوری با سرعت گردش ۴۴۴۰۰ دور بر دقیقه به روز رسانی نماید و توانایی دستگاه قدیمی اش را طوری بالا ببرد که کاغذها را در کمتر از یک ثانیه نابود کند.

شاید این سوال در ذهنتان شکل گرفته باشد که چرا یک دستگاه کاغذ خردکن معمولی چنین قدرتی ندارد؟ به عنوان اولین توضیح باید بگوییم که یک موتور الکتریکی با این مقدار قدرت چندان هم ارزان تمام نمی شود و در نتیجه اگر قرار باشد شرکت های سازنده کاغذ خردکن سودی از محل ساخت این محصولات به جیب بزنند باید از موتورهای ارزان قیمت تر و کندتر بهره بگیرند.

نکته مهم دیگر آنکه این میزان قدرت و سرعت موتور قطعا آسیب هایی جدی را برای دیگر قطعات ارزان قیمت دستگاه به وجود می آورد که از تیغه ها گرفته تا دیگر قطعات وابسته به موتور را شامل می گردند. با در نظر داشتن آنچه گفته شد به نظر نمی آید که عمر این کاغذ خردکن از یک هفته فراتر رود و درنتیجه چیزی جز هزینه برای خالق خود نخواهد داشت.

و در انتها به مبحث ایمنی می رسیم. اگر بخشی از لباس شما به عنوان کاربر به ورودی این کاغذ خردکن راه پیدا کند آنگاه کمتر از چند ثانیه فرصت خواهید داشت که به پریز برق برسید و از اتفاقات بدی که در انتظارتان است جلوگیری کنید.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato