ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی‌ های ساخت ایران
تکنولوژی

گزارش کافه بازار از وضعیت برنامه‌ها و بازی‌های ساخت ایران

کافه بازار با انتشار گزارشی از عملکرد برنامه‌های و بازی‌های بومی خبر داد. بر اساس این گزارش، استان تهران حدود یک چهارم توسعه‌دهندگان برنامه‌های موبایلی را به خود اختصاص داده است ولی بیش از 35 درصد ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۷ آبان ۱۳۹۷ | ۱۴:۲۰

کافه بازار با انتشار گزارشی از عملکرد برنامه‌های و بازی‌های بومی خبر داد. بر اساس این گزارش، استان تهران حدود یک چهارم توسعه‌دهندگان برنامه‌های موبایلی را به خود اختصاص داده است ولی بیش از 35 درصد درآمد دیجیتال برنامه‌های موبایلی ساخت ایران، به استان‌های خارج پایتخت اختصاص یافته‌اند.

بازی‌ های ساخت ایران

در استان تهران برنامه‌های دیوار، روبیکا، ایرانسل من، آپ، اسنپ، جعبه ابزار، آمیرزا، تلویبیون، آپارات بیشترین طرفدار را دارند و تعداد دانلودهایشان در این استان از بین بقیه برنامه‌ها بیشتر است.

بر اساس این گزارش بیشتر توسعه‌دهندگان در تهران و سپس استان‌های خراسان رضوی و اصفهان حضور دارند و کمترین استانی که در آن تیم توسعه دهنده اپلیکیشن وجود دارد نیز به استان ایلام برمی‌گردد.

اما نکته قابل توجه اینجاست که بیشترین سهم توسعه‌ بازی‌ها در استان ایلام است که بیش از ۴۶ درصد از کل برنامه‌های تولید شده در این استان در دسته‌های بازی قرار داشته‌اند.

بازی‌ های ساخت ایران

استان گیلان با وجود رتبه دهم در میان استان‌های کشور از نظر تعداد توسعه‌دهندگان، رتبه دوم را در تولید برنامه‌های موبایلی به خود اختصاص داده‌ است و حدود ۱۰ درصد از کل برنامه‌های تولید شده در کشور در این استان تولید شده‌اند.

در بین برنامه‌های تولید شده در هر استان،‌ از این منظر استان‌های اردبیل و قزوین به ترتیب با بیش از ۴۴ و ۳۵ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

بازی‌ های ساخت ایران

استان‌های علاقه‌مند به گیم هم در این گزارش مشخص شده‌اند و بر اساس آن باید گفت که ایلام و اردبیل بیشترین سهم ‌بازی‌ها بر اساس کل برنامه‌های تولید شده در استانشان را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ABCD EFGH
    ABCD EFGH | ۷ آبان ۱۳۹۷

    آمار جالبی دادن

مطالب پیشنهادی