تظاهرات کارمندان گوگل برای ایجاد تغییرات بنیادین در رویکرد‌های این شرکت

تظاهرات کارمندان گوگل برای ایجاد تغییرات بنیادین در رویکرد‌های این شرکت

یک هفته بعد از گزارش نیویورک تایمز که در رابطه با آزار جنسی یکی از مقامات بلندپایه‌ی گوگل مطرح شده بود، کارمندان گوگل در حرکتی دسته جمعی تصمیم گرفتند تا اعتراضات رسمی خود را با تظاهرات پیش بگیرند. این تظاهرات که با عنوان «راهپیمایی برای ایجاد تغییرات واقعی» شناخته می‌شود، پنج درخواست اساسی خود به شرح زیر را اعلام کرده است:

  • پایان دادن به تبعیض در قضاوت علیه همه‌ی کارمندان کنونی و آینده‌ی شرکت بدون توجه به پست و مقام آن‌ها.
  • تعهد شرکت [گوگل] برای پایان دادن به نابرابری در حقوق کارمندان.
  • گزارش بدون سانسور و عمومی از همه‌ی آزار‌های جنسی انجام شده توسط کارمندان در چهارچوب شرکت.
  • اعلام روندی واضح و عمومی برای گزارش هرگونه آزار جنسی به صورت کاملا مخفیانه بدون فاش شدن هویت اصلی گزارش دهنده.
  • ارتقاء سمت مامور دارایی شرکت برای پاسخگویی مستقیم به مدیرعامل و اعلام پیشنهادات و توصیه‌ها به هیئت مدیره. حضور نماینده‌ای از کامندان در هیئت مدیره.

ساعت ۱۱:۱۰ صبح به وقت محلی، این تظاهرات از شهر توکیو آغاز شد و کارمندان با راهپیمایی سعی داشتند تا این پنج درخواست اساسی را به گوش هیئت مدیره برسانند. کسانی که این راهپیمایی‌ها را رهبری می‌کنند اعلام کرده بودند که انتظار دارند هزاران نفر در این اعتراضات که در سرتاسر دنیا انجام می‌شود شرکت کنند.

از وقتی که گزارش مربوط به هنجار شکنی یکی از مقامات بلندپایه‌ی گوگل مطرح شد، «ساندار پیچای» اعلام کرد که به طور جدی به دنبال ایجاد فضایی امن در محل کار گوگل خواهد بود. او در یک یادداشت اعلام کرد که مقامات مسئول در گوگل به طور کامل در جریان اعتراضات برنامه ریزی شده‌ی روز پنجشنبه هستند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato