معرفی بازی Metal Madness؛ مسابقه مرگ

نه روی تلفن‌های هوشمند و نه روی کنسول‌های خانگی، دیگر سبک ماشین جنگی (Vehicular Combat) آن محبوبیت گذشته را ندارد و خیلی وقت است که لذت واقعی مسابقات مرگ را در هیچ پلتفرمی نچشیده‌ایم. البته در این سال‌ها سازندگان زیادی سعی کرده‌اند تا خاطراتی که با Twisted Metal داشته‌ایم را زنده کنند.

بعضی‌ها کمی به آن چیزی که انتظار داشتیم نزدیک شدند و سازندگانی هم بودند که با بازی‌هایی مثال Road to Revenge یک تجربه متفاوت به وجود آوردند. اما هنوز هیچ عنوانی نتوانسته بهترین جانشین ماشین جنگی پلی استیشن 1 روی گوشی لقب بگیرد. Metal Madness نیز نمی‌تواند به این مقام برسد ولی بازی توانایی این را دارد تا عطش طرفداران را کم کند.

مشابه بقیه بازی های ماشین جنگی در Metal Madness یک وظیفه دارید؛ اتومبیل‌تان را انتخاب کرده، آن را تا دندان مجهز کنید و به مصاف حریف بروید. بازی در حال حاضر دو حالت گیم پلی Team Deatmatch و Grab 'N Run را دارد. تکلیف Team Deatmatch که مشخص است؛ دو تیم سه نفره با یکدیگر مسابقه داده و در نهایت تیمی که ماشین‌های بیشتری از رقیب را نابود کند، برنده می‌شود.

اما Grab 'N Run چیست؟ در اینجا تیمی که تا پایان بازی مکعب درون زمین را پیش خودش نگه دارد، پیروز خواهد شد. بعد از هر بار پیروزی در نبردها نیز امتیازاتی به دست می‌آورید و به کمک آن‌ها می‌توانید جعبه‌ها را باز کنید. بازی برای روند ارتقا ماشین‌ها از سیستم کارتی استفاده کرده و باز کردن این جعبه‌ها در واقع به معنای گرفتن کارت‌های جدید است.

حالا اگر تعداد کارت‌های اسلحه یا ماشینی که می‌خواستید آزاد کنید به حد نصاب رسیدند، توانایی آزاد کردن آن را خواهید داشت. هر چند وجود چنین سیستمی همیشه بالانس مسابقات را به هم می‌زند و Metal Madness  از این قاعده مستنثی نیست ولی تا اینجا که بازی کردم، به خاطر Matchmaking (یافتن بازیکن‌های رقیب) نسبتا مناسب خیلی این قضیه به چشم نمی‌آمد.

ماشین جنگی اندروید

نکته بعد به کنترل و گرافیک بازی برمی‌گردد. کلا کنترل بازی‌ های ماشین جنگی حتی روی کنسول‌هاساده‌ نیست و یکی از دلایلی که باعث شده هنوز شاهد آن عنوان با کیفیت از این سبک در گوشی‌ها نباشیم، محدودیت‌های صفحه لمسی است. در Metal Madness سازنده با ساده‌سازی زیاد سعی کرده تا حدی به این محدودیت‌ها غلبه کند.

در این بازی تنها ماشین را حرکت می‌دهید و به لطف سیستم تیراندازی خودکار، همین که نشانه‌گیر را روی اتومبیل دشمن بگذارید اسلحه‌ها شروع به پرتاب گلوله می‌کنند. اگر ساده‌سازی‌ها تا این اندازه نبودند مطمئنا با اثر جذاب‌تری طرف بودیم ولی بیایید این را به حساب صفحات لمسی بگذاریم. بنابراین کمی می‌توانیم با آن کنار بیاییم.

همچنین از دیدگاه گرافیک بازی یکی از عناوین متوسط گوشی است. سازنده احتمالا می‌خواسته دارندگان تلفن‌های ضعیف‌تر را هم به طرف عنوان ماشین جنگی خود بکشاند و اتفاقا به هدفش نیز رسیده؛ بازی عملکرد روانی دارد و چون در این بازی‌ها سرعت حرف اول را می‌زند، همین فریم ریت مناسب نقش زیادی روی افزایش هیجان Metal Madness ایفا کرده است.

بازی ماشین جنگی

ولی از آن طرف بازیساز بعضی چیزها را فدا کرده و بازی هر چه قدر یک تجربه روان ارائه می‌دهد، در زمینه مدل‌سازی ماشین‌ها، طراحی محیط‌ و بافت‌ها نمی‌تواند دوشادوش بازی‌های جدیدتر پیش بیاید. به همین خاطر اگر به دنبال یک بازی گرافیکی هستید، دور Metal Madness را خط بکشید.

Metal Madness اثر ماندگاری نیست ولی در کمبود بازی‌ های ماشین جنگی اندروید و iOS می‌تواند طرفدارانش را برای مدتی راضی نگه دارد. بازی گیم پلی سریعی داشته، روی گوشی‌های ضعیف‌تر جواب می‌دهد و می‌توانید بین ده‌ها اسلحه و ماشین مختلف هر کدام را که خواستید انتخاب کنید.

Metal Madness: PvP Shooter
  • Metal Madness: PvP Shooter
  • قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه ای
  • سازنده: GDCompany
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 93 مگابایت
دانلود


مطالب مرتبط

معرفی بازی The Room Old Sins؛ خانه عروسکی

The Room Old Sins روند ساده ای دارد: یک معما را حل می کنید، «آهان» را با کشیدن الف وسطش به زبان می آورید، به سراغ معمای بعدی می روید و دوباره همین کلمه را می گویید. چرخه ای که تا پایان هم تکرار می شود. اینکه سری The Room و در راس آن ها... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ تولد دوباره هرج و مرج

سال گذشته در همین روزها بود که اپل با پورت‌های کنسولی خود برای iOS همه را غافل گیر کرد. متاسفانه در تابستان امسال از این خبرها نبود و حتی رویداد چند شب پیش این کمپانی با محوریت معرفی آیفون هم برخلاف دو سال گذشته، نکته جذابی برای بازیکن‌های گوشی نداشت و همان تکرار مکررات را... ادامه مطلب

معرفی بازی Telloy؛ پایان انتظارات

سرانجام 111% هم با یکی از بازی هایش توانست ما را جذب کند. همانگونه که با معرفی JUSDICE گفته بودیم، این توسعه دهنده حکم Ketchapp دوم را برای دارندگان اسمارت فون ها داشته و سالیانه بازی های زیادی را روی تلفن های هوشمند عرضه می کند. اپلیکیشن هایی که اتفاقا موفقیت های نسبتا خوبی به... ادامه مطلب

هفت سنگ؛ شورشی که قهرمانان به راه انداختند

هفت سنگ این هفته با یک تیر دو نشان زد؛ هم به روند بی‌بازی هفت‌ سنگ‌های قبلی پایان داد و هم با داشتن بازی‌های خوب توانست پایانی خوش را برای تابستان رقم بزند. در این هفته دو اثر نوستالژی فراموش نشدنی داشتیم، یکی از مورد انتظارترین پورت‌های کنسولی بالاخره به گوشی آمد و کچ اپ... ادامه مطلب

معرفی بازی شاهین؛ بر فراز آسمان

Angry Birds چگونه به موفقیت رسید؟ جدا از ایده درگیری پرندگان با خوک ها که به خاطر آنوفلانزای آن روزها روی محبوبیت بازی تاثیر بسزایی گذاشت، این مکانیزم های ساده گیم پلی ساخته استودیو روویو بودند که موجب استقبال بازیکن ها از این اپلیکیشن شدند. به واسطه طراحی استثنایی مرحله ها، فیزیک فوق العاده خوب،... ادامه مطلب

بررسی بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور؛ بازگشت کورو

برای بیان کیفیت شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور، انتخاب بین «خوب» و «عالی» تنها به چگونگی نگاه بازیکن ها وابسته است. اگر شما به عنوان اپلیکیشنی متفاوت دست به تجربه آخرین جنگاور بزنید طبیعتا کمی بابت شباهت ها دلسرد خواهید شد ولی کافیست از دیدگاه بسته الحاقی یا نمونه های مشابه به بازی نگاه کنید تا... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x