گلکسی اس 10به پردازنده کمکی هوش مصنوعی مجهز می شود

گلکسی اس 10به پردازنده کمکی هوش مصنوعی مجهز می شود

گلکسی اس 10به پردازنده کمکی هوش مصنوعی مجهز می شود

در حالی که بسیاری از تولید کننده های گوشی های هوشمد از مدت ها پیش به استفاده از چیپست های مبتنی بر هوش مصنوعی روی آورده اند اما سامسونگ هنوز برای گوشی های خود چنین قابلیتی را در نظر نگرفته است. البته گزارش های جدید خبر از قابلیت های ویژه هوش مصنوعی برای چیپست آتی کمپانی کره ای می دهند.

در مقابلِ سامسونگ شرکت های دیگری از جمله هواوی، گوگل و اپل از قابلیت های ویژه هوش مصنوعی بهره می برند. هواوی در چیپست کایرین ۹۸۰ واحد پردازش عصبی را تعبیه کرده که کاربردهای متنوعی از جمله بهبود قابلیت های عکس برداری دارد. گوگل و اپل هم برای جدیدترین موبایل های خود قابلیت های مشابهی را در نظر گرفته اند.

سامسونگ در چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ که در گوشی های گلکسی نوت ۹ و گلکسی اس ۹ تعبیه شده از پردازشگر کمکی به منظور ذخیره اطلاعات بیومتریک کاربر بهره برده اما همچنان خبری از واحد پردازش عصبی جداگانه ای نبود.

گلکسی اس 10

اما در گلکسی اس ۱۰ سامسونگ با چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ پردازنده کمکی ویژه ای را در نظر گرفته که برای وظایف مرتبط با شبکه های عصبی کاربرد خواهد داشت. همان طور که پیش از این هم گمانه زنی شده بود علاوه بر این قرار است قابلیت های تشخیص کلام و تشخیص تصاویر مبتنی بر یادگیری ماشین پیشرفته هم به لیست قابلیت های این پردازنده افزوده شود.

گفته شده پردازنده کمکی که بر هوش مصنوعی تمرکز دارد دارای ۲ هسته پردازشی خواهد بود و به گفته یک منبع ناشناس که ظاهراً از مقامات رده بالای شرکت به حساب می آید این پردازنده بهبود کارایی قابل توجهی را به ارمغان خواهد آورد.

اپل و گوگل نشان داده اند که با استفاده از پردازش های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند قدرت ثبت تصاویر گوشی را افزایش دهند و نتیجه نهایی را به میزان زیادی بهبود ببخشند. در صورتی که ادعاهای اخیر در مورد سامسونگ صحت داشته باشد به نظر می رسد کمپانی کره ای هم برای گلکسی اس ۱۰ راه رقیبان را در پیش خواهد گرفت.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل