جابجایی رکورد پیست نوربرگ رینگ؛ این بار توسط پورشه 911 GT2 RS تیونینگ Manthey Racing

جابجایی رکورد پیست نوربرگ رینگ؛ این بار توسط پورشه 911 GT2 RS تیونینگ Manthey Racing

پورشه ۹۱۱ GT2 RS  که توسط تیم قهرمان مسابقات استقامت و تیونر محصولات پورشه یعنی Manthey Racing تقویت شده بود توانست یک دور پیست نوربرگ رینگ را در عرض ۶ دقیقه ۴۰.۳۳ ثانیه کامل کند.

این سوپرخودرو توانست رکوردی که پیشتر توسط مدل عادی GT2 RS ثبت شده بود را به مقدار بسیار زیادی بهبود بخشد. رکورد جدید در حدود ۴.۶۷ ثانیه نسبت به رکورد ثبت شده از آونتادور SVJ نیز بهتر است. آونتادور SVJ اخیرا به عنوان سریع ترین خودروی تولید انبوه جهان توانست حتی رکورد مدل عادی GT2 RS در پیست نوربرگ رینگ را نیز جابجا کند.

آپدیت این تیونر برای تمامی GT2 RS های عرضه شده در اروپا موجود است. این بهبود در بخش شاسی و قطعات آیرودینامکی خودرو صورت می پذیرد و به تقویت موتور خودرو نمی پردازد.

این نسل از ۹۱۱ ها که با کد ۹۹۱ شناخته می شود در آخرین مرحله توسعه خود قرار دارد و ۹۱۱ بعدی نسل جدید آن با کد ۹۹۲ خواهد بود که به زودی با نسل فعلی جایگزین خواهد شد. به احتمال بسیار زیاد این آخرین خبر از نسل ۹۱۱ های فعلی است.

۹۱۱ GT2 RS به مدد موتور ۳.۸ لیتری ۶ سیلندر تخت دو توربوشارژر خود توانایی تولید حداکثر قدرت ۶۹۰ اسب بخار و  ۷۵۰ نیوتن متر گشتاور را دارد. این نیرو توسط جعبه دنده ۷ سرعته دوالا کلاچ موسوم به PDK تنها به چرخ های عقبی ارسال می شود.

این مدل از زمان عرضه با استقبال بسیار زیاد منتقدان رو به رو شده است و از آن به عنوان بهترین ۹۱۱ تمام تاریخ یاد می شود.

پورشه 911

این مدل با قدم گذاشتن در هر پیست اتومبیل رانی به رکورد شکنی می پردازد. اخیرا در مراسم سالانه موتورترند پورشه ۹۱۱ GT2 RS توانست در پیست لاگونا سکا از مک لارن ۷۲۰S و لامبورگینی هوراکان پرفومنته رکورد بهتری را  به ثبت برساند.

 

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato