اینستاگرام سهواً پسورد تعدادی از کاربرانش را فاش کرد

به گزارش نشریه اینفورمیشن، اینستاگرام به برخی کاربران خود اطلاع داده که بعلت یک اشکال امنیتی در سیستم ها، احتمال دارد کلمه‌ی عبور آنها افشا شده باشد. به همین دلیل بهتر است سریعاً پسورد خود را تغییر دهند. سخنگوی این شرکت خاطر نشان کرده که این مسئله بلافاصله یافت شده و به همین دلیل تنها تعداد کمی از کاربران دچار مشکل شده‌اند.

فروردین ماه امسال، شبکه اجتماعی یاد شده، با اختصاص دادن یک ویژگی جدید، به کاربرانش اجازه داده بود که تمامی دیتای خود را دانلود نمایند. پیشتر اتحادیه اروپا قانون عمومی حفاظت از داده را وضع کرده بود و اینستاگرام هم به همین دلیل چنین قابلیتی را در اپلیکیشن خود پیاده کرده بود تا به نوعی پیروی خود از این قانون را نشان دهد.

حال به گفته‌ی مسئولین این شبکه اجتماعی، برخی کاربران کلمه‌ی عبورشان را در URL مرورگر اینترنتی خود ذخیره کرده‌ بودند. به همین دلیل پسورد آنها در سرور‌ های فیسبوک (کمپانی مادر اینستاگرام) ذخیره شده بود.

کارشناسان مدعی شده‌ بودند که این مشکل بدین دلیل رخ داده که پسورد یاد شده به صورت متن ساده در اینستاگرام ذخیره شده است. اگر این مسئله صحت داشته باشد، احتمال وقوع مشکلات بیشتر و نگران کننده‌تری برای کاربران این پلتفرم وجود خواهد داشت .

سخنگوی اینستاگرام این گفته را رد کرده و مدعی شده در حال حاضر پسورد کاربران به صورت کاملاً ایمن ذخیره شده و خطری آنها را تهدید نمی کند. بدین ترتیب دیگر استفاده از این قابلیت نسبتاً جدید، موجب افشا شدن کلمه‌ی عبور کاربران نمی‌شود و آنها می‌توانند به راحتی از ویژگی یاد شده استفاده نمایند.

با این وجود مسئولین کمپانی یاد شده به بیشتر کاربرانی که تا به حال از ویژگی یاد شده استفاده کرده‌اند پیشنهاد داده که هر چه سریعتر پسورد‌ های خود را عوض کنند تا دیگر نگرانی خاصی بابت افشا شدن اطلاعات خود نداشته باشند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟