استفاده گوگل از ابزار اپل بر علیه خودش؛ دستیار صوتی گوگل روی سیری اجرا می شود

یکی ویژگی های اصلی iOS 12 که اپل هم مانور زیادی روی آن داد به قابلیت Shortcuts سیری برمی‌گردد؛ این قابلیت به دیگر سازندگان اپلیکیشن‌ها اجازه می‌دهد که دستیار صوتی اپل را بر اساس اپ خود شخصی سازی کنند.

این قابلیت تا امروز به مذاق بسیاری از کاربران سیری و سازندگان اپلیکیشن خوش آمده اما جالب است بدانید گوگل به عنوان یکی از رقبای اصلی اپل، در حال استفاده از سیری برای اجرای دستیار صوتی خود است. این قابلیت باعث شده تا کاربران اپل بتوانند به سیری دستور بدهند که در واقع کار‌های آن‌ها را دستیار صوتی گوگل انجام دهد؛ کاری که قطعا اپل از آن دل خوشی نخواهد داشت.

برای انجام این کار، شما باید یک دستور صوتی برای اجرای سیری ضبط کنید. برای مثال «گوگل، لطفا!». بعد از آن شما می‌توانید سیری را صدا کرده و پشت سر آن دوباره عبارت «گوگل، لطفا!» را بگویید. حال هر سوالی که شما از سیری دارید، توسط دستیار صوتی گوگل اجرا خواهد شد.

موبایلت

سیری

قطعا مهندسان گوگل از این قابلیت سیری با خبر بوده و از آن برای اجرای دستیار صوتی خود استفاده کرده‌اند اما از آن‌جایی که اپل بسیار روی سیری مانور داده و در مورد مسائل کپی رایت حساس است، به هیچ عنوان شاهد اعلام رسمی گوگل در رابطه با این قابلیت نبوده‌ایم. حتی این احتمال وجود دارد که اپل با عرضه یک‌ به‌روزرسانی امکان انجام چنین کاری از سوی گوگل را لغو کند.

با وجود شناخته‌ شده‌تر بودن سیری، دستیار صوتی گوگل هم امکانات منحصر به فرد جالبی دارد. برای مثال او در شناسایی صدا از رقبای خود بهتر عملکرده و دستورهای متنی را هم بسیار راحت‌تر اجرا می‌کند.

دستیاران صوتی به بخشی جدانشدنی از زندگی انسان تبدیل مدرن تبدیل شده‌اند. شما تجربه کار با کدام یک از آن‌ها را داشته اید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟