یک استارتاپ چینی تولید انبوه باتری حالت جامد را ممکن کرد

یک استارتاپ چینی تولید انبوه باتری حالت جامد را ممکن کرد

دستیابی به فناوری تولید انبوه باتری حالت جامد در سال های اخیر به یکی از مهم ترین چالش های صنعت تبدیل شده و شرکت های بزرگی مانند دایسون، فیسکر و حتی BMW به دنبال توسعه راه حلی برای تولید انبوه باتری های مذکور بوده اند.

فناوری باتری حالت جامد که به گفته پژوهشگران بخش مهمی از کمبودهای باتری های لیتیوم-یونی کنونی در زمینه شارژ سریع، عمر و دوام را برطرف خواهند کرد، به خصوص در تلفن های هوشمند و البته خودروهای الکتریکی کاربرد داشته اما تا کنون هیچ شرکتی موفق به تولید انبوه آنها نشده است.

استارتاپ چینگ تائو سالانه ۱۰۰ مگاوات ساعت سلول باتری تولید خواهد کرد

حالا یک استارتاپ چینی به نام «Qing Tao Energy Development Co» از دانشگاه فنی شینگهوا ادعا می کند به فناوری لازم برای تولید انبوه باتری حالت جامد دست یافته و خط تولید این محصول را در شهر کانشان (شرق چین) راه اندازی کرده است. طبق گزارشات، خط تولید مورد بحث ظرفیت تولید ۱۰۰ مگاوات ساعت سلول باتری در سال را داشته و استارتاپ چینگ تائو قصد دارد این رقم را تا سال ۲۰۲۰ به ۷۰۰ مگاوات ساعت برساند.

باتری حالت جامد

نکته جالب توجه چگالی انرژی بالاتر باتری های تولیدی چینگ تائو نسبت به باتری های موجود در بازار است که برای نمونه های حالت جامد چینی ها، ۴۰۰ وات ساعت در هر کیلوگرم بوده و نتیجتاً در مقایسه با ۲۵۰ تا ۳۰۰ وات ساعت نسل جدید باتری های لیتیوم-یونی، به فضای کمتری برای ارائه ظرفیت برابر احتیاج خواهد داشت.

لازم به ذکر است که استارتاپ چینگ تائو سال ۲۰۱۴ توسط نان سیون (عضو آکادمی علوم چین) به همراه گروهی از دانش آموختگان مقطع دکتری دانشگاه شینگهوا تأسیس شد و تا کنون ۱ میلیارد یوان (تقریباً ۱۴۴ میلیون دلار) در پروژه باتری حالت جامد سرمایه گذاری کرده است.

گفتنی است هنوز اطلاعات دقیقی از فناوری مورد استفاده چینی ها منتشر نشده اما به گفته آقای سیون، محصولات استارتاپ چینی به دلیل حذف مایعات قابل اشتعال، از ایمنی بالاتری برخوردار بوده و در مدل های انعطاف پذیر هم قابل تولید خواهند بود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato