همه چیز درباره آیفون 13
قیمت بیت کوین باز هم سقوط کرد؛ کمتر از 4000 دلار برای هر واحد

قیمت بیت کوین باز هم سقوط کرد؛ کمتر از 4000 دلار برای هر واحد

سال گذشته بود که تب بیت کوین دنیا را فراگرفت و قیمت این ارز مجازی با شتاب فراوان افزایش یافت و حتی به نزدیکی ۲۰ هزار دلار رسید. اما پس از مدتی در اصطلاح حباب بازار ترکید و حالا قیمت بیت کوین به زیر ۴ هزار دلار رسیده است.

تمام ارزهای مجازی با افت ارزش مواجه شده اند

البته سقوط قیمت تنها مختص بیت کوین نبوده و تقریباً تمام ارزهای مجازی دیگر هم با افت ارزش مواجه شده اند. بر اساس اطلاعات موجود، ارزش بازار کل پول های رمزپایه هم اکنون معادل ۱۳۸.۶ میلیارد دلار است که از سپتامبر ۲۰۱۷ تا کنون به پایین ترین حد خود رسیده. همچنین در مقایسه با روزهای اوج، بازار مورد بحث ۷۰۰ میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است.

در مورد بیت کوین اما در هفته های اخیر کاهش ارزش شدیدی اتفاق افتاده به طوری که طی ۱۰ روز گذشته، قیمت بیت کوین یک چهارم افت کرده است. ارز مورد بحث که پیش از این با قیمت های بالای ۶۰۰۰ دلار معامله می شد، حالا (در لحظه نگارش مطلب) ۳۶۹۴ دلار قیمت دارد که به هیچ عنوان قابل مقایسه با روزهای اوج نیست.

قیمت بیت کوین

به گفته تحلیلگران، عامل اصلی کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۶۰۰۰ دلار، ایجاد شاخه هایی مانند بیت کوین کش است که با ایجاد یک رقابت ناسالم، عملاً ارزش کل بازار ارزهای مجازی را کاهش داده.

در این بین سایر پول های رمزپایه هم از افت ارزش ها بی نصیب نمانده اند و اتریوم با کاهش ۱۱.۴۱ درصدی، حالا ۱۱۱.۴۵ دلار خرید و فروش می شود و قیمت لایت کوین نیز به زیر ۳۰ دلار رسیده است.

گفتنی است بازار ارزهای مجازی ویژگی هایی دارد که پیش بینی آینده آن را بسیار دشوار خواهد کرد اما با این وجود، روند نزولی ارزش پول های رمزپایی طی یک سال اخیر تقریباً با ثبات و مداوم بوده و مشخص نیست که آیا روزی دوباره شاهد اوج گیری بیت کوین خواهیم بود یا خیر.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato