مدیرعامل تپسی: انحصار و رفتار ضدرقابتی اسنپ به ضرر همه است

شرکت‌های تپسی، الوپیک و ماکسیم در نامه مشترکی به وزیر ارتباطات، وزیر صنعت، معاون حقوقی و معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از انحصارطلبی اسنپ و رفتار ضدرقابتی این شرکت گفته‌اند.

اشاره‌ی این نامه به «انحصارطبی» از جایی سرچشمه می‌گیرد که اسنپ به رانندگان خود اجازه فعالیت در سایر تاکسی‌های اینترنتی را نمی‌دهد و کاربر راننده در صورت داشتن یکی از اپلیکیشن‌های رقیب در موبایل خود، نمی‌تواند از سرویس اسنپ استفاده کند.

«میلاد منشی‌پور»، مدیرعامل تپسی در گفتگو با دیجیاتو خبر می‌دهد که اقدام اسنپ ضمن ایجاد فشار به تپسی، رشد این شرکت را با کندی مواجه نموده و ممکن است در برخی از شهرهای ایران موجب نابودی‌اش شود:

«این مسائل را در لایه‌های مختلف، در سال گذشته با عدد و رقم در شورای رقابت مطرح کردیم. اما نکته مهم اینجاست که در یک ماه اخیر اسنپ برخورد ضدرقابتی‌اش را شدیدتر کرده و به شکل خاص با رانندگانی که دو گوشی موبایل دارند و یا راهی پیدا کرده‌اند تا از هر دو طرف استفاده کنند برخورد می‌کند یا آنها را از سرویس خود خارج می‌کند. آن هم در شرایط اقتصادی فعلی که رانندگان به شدت نیازمند درآمد هستند. این مسئله در رانندگان ایجاد ترس می‌کند و در هفته‌های اخیر چند ده هزار راننده با همین رویکرد مواجه شده‌اند.»

منشی پور اشاره می‌کند که تپسی، ۳۵ درصد از سهم بازار تاکسی‌های اینترنتی کشور را در اختیار دارد، هرچند این رقم در شهرهای مختلف، متفاوت است. او در پاسخ به این سوال دیجیاتو که اگر چنین مانعی وجود نداشت، این سهم می‌توانست چقدر باشد گفت: «در حقیقت برای ما مهم نیست که سهم‌مان چقدر می‌توانست بیشتر باشد. اکنون نگران کاهش سهم خود در برخی شهرها هستیم، چون سهم بازار ما در برخی از شهرها با همین روش کاهش پیدا می‌کند و همین اتفاق سال گذشته در تهران افتاد. پس این خطر وجود دارد که اسنپ از شرایط استفاده کند و از یک مقوله رقابتی به یک مقوله مونوپولی تبدیل شود.»

«ژوبین علاقبند» که به تازگی مدیرعامل اسنپ شده است، بهمن ماه ۱۳۹۶ در مصاحبه‌ای با دیجیاتو به چرایی محدودسازی رانندگان اشاره کرده و گفته بود که اسنپ اپلیکیشن دیگران را قطع نمی‌کند، بلکه می‌گوید اگر راننده‌ای اپلیکیشن سرویس دیگری را داشته باشد نمی‌تواند در اسنپ هم کار کند:

«به دنبال آن هستیم تا راننده‌های ما استانداردهایی داشته باشند و موازینی که ما روی آن اصرار داریم را رعایت کنند. ما نمی‌توانیم بگوییم راننده می‌تواند اینجا گیج بازی کند و هم شرایط ما و هم شرایط شرکت دیگری را رعایت کند.»

مدیرعامل تپسی اکنون در خصوص رعایت نشدن استانداردها در صورت کار کردن رانندگان در چند تاکسی اینترنتی به دیجیاتو می‌گوید:

«اینکه ما چه دل‌مان بخواهد، با آنچه مدل کسب‌وکار چه می‌طلبد متفاوت است. بحث اصلی این بوده که دو درخواست همزمان از دو اپلیکیشن برای راننده ارسال نشود. عدد و رقم‌ها نشان می‌دهد که این بحث بی‌مفهوم است. در سیستم تاکسی‌های اینترنتی معمولاً بین ۱۳ الی ۱۴ درصد کنسلی داریم که حدود ۷ درصد آن از سوی راننده است. وقتی بررسی کردیم متوجه شدیم کمتر از ۲ درصد کنسلی‌ها از سوی رانندگان ما، به دلیل گرفتن درخواست هم‌زمان یا تقریباً هم‌زمان از تاکسی‌های اینترنتی دیگر است. از طرفی تاکسی‌های اینترنتی به طور متوسط جوابگوی ۷۵ درصد از درخواست‌ها هستند و ۲۵ درصد از درخواست‌ها جواب داده نمی‌شود. پس ۲ درصد در بین ۲۵ درصد، صرفاً یک بهانه است.»

منشی‌پور می‌گوید تاکسی‌های اینترنتی رانندگان را با چشم مشتری می‌بینند، به همین دلیل نه آنها را بیمه می‌کنند و نه مالیاتی بابت آنها پرداخت می‌کنند: «اما تاکسی‌های آنلاین نمی‌توانند جایی که به نفع‌شان است، با رانندگان مانند پرسنل استخدامی رفتار کنند. این یک رویه دوگانه است.»

ژوبین علاقبند، مدیرعامل اسنپ (راست) در کنار میلاد منشی پور، مدیرعامل تپسی. (چپ)

اعتراض تپسی، الوپیک و ماکسیم به اسنپ در حالی آغاز شده است که در مرداد ماه، اسنپ و تپسی با هم در برابر شهرداری و مجوزی که می‌خواست برای تاکسی‌های اینترنتی ارائه دهد، متحد شده بودند. منشی پور در خصوص چرایی پیش کشیده شدن اعتراض نسبت به اقدام اسنپ در زمانی که خود تاکسی‌های اینترنتی همچنان نیاز به اتحاد دارند، گفت:

«هیچ‌وقت برای این بحث دیر یا زود نیست و زمان مناسب و غیرمناسب وجود ندارد. راکت اینترنت و گروه اینترنت ایران نه‌تنها در موضوع محدودسازی رانندگان سایر تاکسی‌های اینترنتی بلکه در موارد بسیار دیگری در سایر صنایعی که به اسنپ تریپ و اسنپ فود مربوط می‌شود هم کاملاً رویه ضدرقابتی خود را نشان داده. در واقع به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به بازیگران صنایع مختلف اعمال فشار می‌کند. این موضوع باید متوقف شد و نمی‌شود صبر کرد و گفت که فعلاً موضوع و خطر مشترکی وجود دارد و باید متحد بود. این بحث همین الان هم طولانی شده و یک جایی باید خاتمه پیدا کند.»

او می‌گوید مسئولیت قانون‌گذار است که شرایط رقابت همسان ایجاد کند تا بازار آزاد و رقابت تعیین کنند که چه کسانی برنده هستند: «در این نامه هم صرفاً درخواست شده تا فضای رقابتی سالمی مشابه با کشورهای دیگر ایجاد شود. چنین مسئله‌ای کاملاً در سایر کشورهای بی‌سابقه است؛ حتی در کشورهایی شبیه به خودمان مثل پاکستان، مصر و عربستان.»

او در خصوص علت نوشتن این نامه به دو وزیر و دو معاون رییس جمهور، به بحث حمایت این افراد از کسب‌وکارهای آنلاین و همچنین حضور آنها در فضاهای کلیدی تصمیم‌گیری اشاره می‌کند. منشی پور عقیده دارد اگر این روند ادامه پیدا کند، شرکت‌های استارت‌آپی و تکنولوژیک ایرانی در نهایت بزرگ نخواهند شد:

«انحصار ابتدا به زیان مصرف‌کننده است چون قیمت‌گذاری‌ها تغییر می‌کند. از طرفی قیمت برای مشتری نهایی افزایش پیدا می‌کند و اگر تپسی در بازار نبود، کمیسیون اسنپ برای رانندگان به ۲۰ الی ۲۵ درصد افزایش پیدا می‌کرد. از طرفی شرکت‌هایی که رقیب نداشته باشند از حدی بزرگ‌تر نمی‌شوند و این اتفاق در ایران تجربه شده است. اکنون زمان آن است که مخاطبان این نامه، متوجه شوند و تصمیم‌گیری کنند.»

مدیرعامل تپسی در پاسخ به این پرسش که آیا این بحث مجدداً در شورای رقابت پیگیری خواهد شد یا خیر گفت که موضوع به زودی در شکل دیگری در شورای رقابت مطرح خواهد شد.

شرکت تپسی سال گذشته شکایت از اسنپ برای محدودسازی رانندگان را به شورای رقابت برد و این شکایت در دو مرحله رد شد. آخرین اظهار نظر رسمی اسنپ در این رابطه، به نهم آبان ۱۳۹۷ برمی‌گردد. اسنپ در بیانیه‌ای رسمی ابتدا اشاره کرد که رانندگان پیش از شروع به کار این مسئله را می‌پذیرند و سپس به رای شورای رقابت استناد کرد:

«محدودیت دسترسی رانندگان سایر سامانه‌های هوشمند برای حضور در ناوگان اسنپ پیش از این در شورای رقابت، به عنوان مرجع ذیصلاح در بررسی رفتارهای ضدرقابتی، بازنگری و رأی بر عدم ایجاد انحصار داده شده است. این رأی به جلسه‌ تجدیدنظر رفته و نظر مجدد اعضای شورا، متشکل از صاحب‌نظران اقتصادی و حقوقی، همچنان مشابه بوده است. بنابراین طبق نظر بالاترین مرجع تصمیم‌گیرنده در این رابطه، رفتار اسنپ به هیچ‌عنوان انحصارطلبانه و ضدرقابتی شناخته نشده است.»

متن کامل نامه تپسی، الوپیک و ماکسیم به شرح زیر است:

مطالب مرتبط

ضربه مهلک کرونا بر پیکر اوبر: زیان ۱.۸ میلیارد دلاری در ۳ ماه

بحران کرونا چنان ضربه مهلکی به کسب و کار اوبر زده که هنوز هم در حال تجربه ضرر و زیان ناشی از آن هستند و ظاهرا به این زودی‌ها رنگ آرامش را نخواهند دید. این شرکت تنها طی ۳ ماه اخیر متحمل زیان ۱.۸ میلیارد دلاری شده و سطح درآمد آنها نسبت به مدت مشابه... ادامه مطلب

ایرانسل برنده جایزه سال تحول دیجیتال ایران شد

ایرانسل «جایزۀ سال تحول دیجیتال ایران»، تندیس زرین رهبری دیجیتال، تندیس زرین زبدگی دیجیتال و تندیس برنزی نوآوری دیجیتال را در چهارمین دورۀ ارزیابی ملی تحول دیجیتال به دست آورد.در مراسم پایانی این ارزیابی که عصر سه‌شنبه، 14 مرداد ماه 1399 در دانشکدۀ مدیریت دانشگاه تهران به دلیل لزوم موازین بهداشتی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی... ادامه مطلب

جریمه وزارت ارتباطات برای اپراتورهای متخلف سنگین‌تر شد

کمیسیون تنظیم مقررات، در مصوبه‌ای که امروز در دولت تصویب شد، اپراتورها را ملزم به توجه به اخطار سازمان تنظیم و بازگرداندن وجوه بسته‌های اینترنت به کاربران کرد؛ نکته مهم این مصوبه اینجاست که حالا وزارت ارتباطات می‌تواند در ازای هر روز تاخیر تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه‌ی اپراتورها، آن‌ها را... ادامه مطلب

هکرهای منتسب به ایران برای اولین بار در یک حمله سایبری از DoH استفاده کردند

یک گروه هک منتسب به ایران موسوم به Oilrig به اولین گروه هک شناخته شده‌ای تبدیل شد که از پروتکل DNS-over-HTTPS یا DoH در حملاتش استفاده می‌کند.«Vincente Diaz»، از تحلیلگران بدافزار برای آنتی ویروس کسپرسکی می‌گوید گروه هک Oilrig ماه می سال جاری میلادی ابزار جدیدی را به مجموعه ابزارهای خود اضافه کرده است. به... ادامه مطلب

مدیرعامل همراه اول: درآمد ما از اینترنت موبایل تغییری نداشته است

مدیرعامل همراه اول در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، در خصوص تغییرات اخیر بسته‌های اینترنت همراه اول توضیحاتی داد و تاکید کرد در این تغييرات، هيچگونه نقض مصوبات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويی يا تخلفی صورت نپذيرفته و این تغییر حتی باعث افزایش درآمد همراه اول نیز نشده... ادامه مطلب

پلیس فتا: فعالیت لایکی در ایران ممنوع است؛ مسئولیت نظرات کاربران با صاحب اکانت است

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا اعلام کرده که فعالیت اپلیکیشن لایکی در ایران ممنوع است و مارکت‌های داخلی مجاز به ارائه این اپلیکیشن نیستند.اپلیکیشن لایکی یکی از جدیدترین شبکه‌های اجتماعی به شمار می‌رود که در همراستا با محبوبیت تیک تاک در دنیا محبوب شده و نوجوانان و جوانان بسیاری... ادامه مطلب

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟