معرفی افزونه دیدئو؛ ویدیوهای یوتیوب را بدون فیلتر ببینید

معرفی افزونه دیدئو؛ ویدیوهای یوتیوب را بدون فیلتر ببینید

یوتوب یکی از ابزارهای مهم زندگی دیجیتال امروزیست که متاسفانه به دلایل مختلفی در ایران به آن دسترسی کامل نداریم. این ابزار قدرتمند پر شده از ویدیو‌های مختلف آموزشی و تفریحی که هم می‌شود با تماشای آن‌ها اطلاعات بیشتری به دست آورد و هم کمی سرگرم شد.

با این حال شرکت توسعه راهکار نوین از سال گذشته سامانه‌ای را تحت عنوان «دیدئو» معرفی کرد که با آن می‌شود ویدیوهایی که مغایرتی با قوانین کشور ندارند را مشاهده کرد.

به گفته محمود کریمیان، مدیر دیدئو، فقط ١٠ درصد محتوای موجود در یوتیوب مغایر با قوانین کشور است که قطعا کل محتوا نیست و از این حیث باید بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در آن برای رشد و بالندگی کشور مخصوصا در حوزه آموزشی بهره ببریم.

اما چطور می‌شود با استفاده از دیدئو بخش عمده ۹۰ درصدی ویدیو‌های مهم یوتوب را بدون هیچ محدودیتی تماشا کرد. برای این کار، دیدئو افزونه‌ای طراحی کرده که به لطف آن پروسه پیدا کردن و تماشای ویدیوهای بدون فیلتر یوتوب راحت‌تر می‌شود. این افزونه برای گوگل کروم، فایرفاکس، اوپرا و حتی سافاری هم منتشر شده و شما می‌توانید با ورود به این صفحه، لینک دانلود هر یک از آن‌ها را ببینید.

بالاخره زمانی که افزونه دیدئو نصب و دانلود شد، تنها کافیست به سراغ گوگل بروید و ویدیو مورد نظرتان را در آن جستجو کنید. حالا اگر خوب دقت کنید می‌بینید که کنار لینک‌های به نمایش درآمده آیکون دیدئو ظاهر شده که با کلیک روی آن به وبسایت این سامانه برده می‌شوید و ویدیو مورد نظر برایتان پخش می‌شود.

ضمنا امکان اشتراک گذاری ویدیو‌ها از طریق دیدئو نیز وجود دارد و شما می‌توانید حین تماشای یک ویدیو با کلیک روی آیکون «Share» آن را از طریق تلگرام و مسیرهای ارتباطی دیگر با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

در کل افزونه دیدئو افزونه خوبیست و شما می‌توانید به لطف آن محدودیت‌های اعمال شده روی برخی ویدیوهای مفید یوتوب را کنار بزنید. اما متاسفانه با دیدئو هم هنوز نمی‌شود به تمام محتوای جذاب یوتوب دسترسی کامل داشت و شاید این افزونه نتواند ویدیوهایی که شما به دنبالش هستید را برایتان به نمایش بگذارد.

نظرات ۲۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato