سه سال زندان به دلیل آپلود شدن یک فایل؛ مشکل از قانون است یا اجرای قانون؟

مدیر سایت پیکوفایل به سه سال زندان محکوم شده است. پیکوفایل یکی از سایت‌های پربازدید ایرانی است که ۲۰ گیگابایت فضا در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد تا از آن استفاده کنند. علت این محکومیت، آپلود یک کتاب از سوی یک کاربر در پیکوفایل، و سپس شکایت ناشر کتاب از پیکوفایل به عنوان منتشر کننده فایل بوده است.

پیکوفایل یک ارائه دهنده خدمات میزبانی است و این کاربران هستند که تعامل اصلی را با آن دارند. با نگاهی به ظاهر سایت مشخص است که ویژگی جستجو نیز در آن وجود ندارد و تنها با داشتن آدرس صحیح، یک فایل از طریق این سایت قابل دریافت است. در این میان احتمالاً یک کاربر که کتابی را در پیکوفایل آپلود کرده، لینک دانلود آن را در فضای مجازی منتشر کرده است. در این شرایط، ناشر هم کسی را نمی‌شناسد جز مجموعه‌ای که کتاب از آن در حال دانلود شدن به شکل غیرقانونی است.

قانون جرائم رایانه‌ای به نحوه تعامل بین ارائه دهنده خدمات میزبانی و نهاد قانونی در چنین شرایطی اشاره کرده است. در ماده ۲۳ این قانون می‌خوانیم:

«ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی موظفند به محض دریافت دستور كارگروه (كمیته) تعیین مصادیق مذكور در ماده فوق یا مقام قضائی رسیدگی‌كننده به پرونده مبنی بر وجود محتوای مجرمانه در سامانه‌های رایانه‌ای خود از ادامه دسترسی به آن ممانعت به عمل آورند. چنانچه عمداً از اجرای دستور كارگروه (كمیته) یا مقام قضائی خودداری كنند، منحل خواهند شد.»

بر همین اساس در صورت وقوع یک تخلف در پلتفرم کاربر محور، کمیته فیلترینگ یا قوه قضاییه به خدمات‌دهنده میزبانی هشدار می‌دهند؛ روندی که بر اساس حکم صادر شده، به نظر می‌رسد طی نشده است.

اما در نهایت چه مسئله‌ای باعث رخ‌دادن چنین مشکلاتی در اکوسیستم استارت‌آپی ایران می‌شود؟ آیا قوانین به اندازه کافی شفاف نیستند، برخورد‌ها سلیقگی و ناشی از عدم آگاهی سیستم قضایی از نوع کسب‌وکارهای نوین هستند یا در نهایت خود استارت‌آپ‌ها مقصرند و قانون را رعایت نمی‌کنند؟

جعفر محمدی، نایب رئیس کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در پاسخ به این پرسش به دیجیاتو می‌گوید:

«قوانین به اندازه کافی شفاف هستند، هرچند در بعضی موارد سخت‌گیرانه‌اند. اما در بسیاری از موارد، استارت‌آپ‌های ما با قوانین آشنایی کافی ندارند. نکته مهم اینجاست که در یک پلتفرم کاربر محور، زمانی که یک کاربر مرتکب خطا می‌شود، پلتفرم باید بتواند او را تحویل قانون دهد. اگر دسترسی به کاربر وجود نداشته باشد و شخص صرفاً با یک ایمیل غیرواقعی ثبت‌نام کرده باشد، به این مفهوم است که پلتفرم نمی‌تواند کاربرش را تحویل قانون دهد. پلتفرم باید از شیوه‌ای مانند شماره موبایل یا شماره کارت بانکی (بر اساس نوع کسب‌وکار) احراز هویت کند تا در شرایط اینچنینی کاربر قابل شناسایی باشد.»

اما آیا می‌توان گفت که سیستم قضایی کشور با کسب‌وکار استارت‌آپ‌ها آشناست؟ محمدی در پاسخ به همین پرسش می‌گوید: «سیستم قضایی باید در این زمینه خودش را آپدیت کند و در هر صورت این اتفاق رخ نداده است. با این حال در چنین شرایطی جای دفاع وجود دارد که مسئولیت متوجه پلتفرم نیست و متوجه کاربر است. اما در نهایت قاضی از صاحب پلتفرم می‌خواهد تا کاربر متخلف را معرفی کند. اگر در این مورد، پیکوفایل نتواند آن کاربر را معرفی کند، ممکن است با مشکل جدی مواجه شود.»

محمدی اعتقاد دارد که در مجموع خود قوانین، نه اجرای آنها، تا اندازه‌ای مناسب هستند: «باید اطلاع‌رسانی شود که در موارد مشابه، قوه قضاییه بلافاصله حکم‌های سنگین اینچنینی ندهد. اگرچه جای تجدیدنظر باز است اما این روند صرفاً باعث ایجاد دردسر برای کسب‌وکار می‌شود و باید از طریق وکیل آشنا به این حوزه پیگیری شود. از سوی دیگر خود استارت‌آپ هم باید بداند که حتی اگر قاضی آگاه باشد، کسب‌وکار وظایف دیگری هم دارد که مهم‌ترین آنها، توانایی معرفی متخلف به سیستم قضایی است.»

در نگاه اول شاید اینطور به نظر برسد که این قوانین، به شکل دست‌وپاگیری حالت ترمز برای استارت‌آپ‌های داخلی دارند، چراکه اگر همین فایل در یک سرویس خارجی آپلود می‌شد، ناشر توانایی شکایت از آن نداشت. با این حال محمدی می‌گوید در تمام کشورها، شروع به کار پلتفرم، نیاز به بررسی حقوقی قابل توجه دارد: «مشکل ما در ایران این است که همه‌چیز را فنی می‌بینیم. موسس‌های استارت‌آپ‌های ما معمولاً افرادی فنی هستند که جنبه‌های حقوقی را بررسی نمی‌کنند و سپس به مشکل می‌خورند.»

اگرچه صرفاً چنین حکمی صادر شده اما هنوز جزییات این پرونده و حکم مشخص نیست. باید دید پیکوفایل می‌تواند به عنوان یک پلتفرم کاربر محور، آپلود کننده کتابی که باعث شکایت ناشر شده را شناسایی کند یا خیر.

مطالب مرتبط

ممنوعیت واردات تجهیزات زیرساختی فاوا لغو شد

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که مشکل واردات تجهیزات زیرساختی فاوا برطرف شده و حالا هیچ تغییر رویه‌ای در واردات و ثبت سفارش کالای صنعت IT ایجاد نشده است. سازمان نصر تهران نیز با تایید این موضوع خبر از رفع موانع پیش آمده داده است.در روزهای گذشته تامین کنندگان سخت‌افزار... ادامه مطلب

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: برخی از کالاهای ممنوعه وارداتی هیچ نمونه داخلی ندارند

پنج‌شنبه هفته گذشته بود که رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در نامه‌ای انتقادی و جنجالی به وزارت صمت، اعلام کرد که ثبت سفارش برخی از محصولات فناوری مانند پردازنده و سرور به دلیلی که «موجود بودن نمونه تولید داخلی» ذکر شده، امکان پذیر نبوده است. اکنون «علی آذرکار»، دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در گفتگو با... ادامه مطلب

بحران کرونا و چالش کسب‌وکارهای فناوری؛ سازمان نصر پیشنهادهایش را به دولت داد

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در نامه‌ای به معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهادهای اعضای این سازمان در سراسر کشور را برای کمک به کسب و کارهای آسیب دیده از بحران کرونا و کاهش تاثیرات اقتصادی ناشی از این بحران ارائه کرد. در این نامه از انتظارات شرکت‌های فناوری... ادامه مطلب

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای برای حل مشکل کسب‌وکارها دبیرخانه بحران تشکیل داد

تقریبا بیش از یک ماه است که ایران به طور رسمی درگیر اپیدمی ویروس کرونا شده است. در حالی که این مقطع زمانی اوج فعالیت‌های کاری شرکت‌هاست، بنا به توصیه‌های ستاد بحران، بسیاری از کسب‌و‌کارها به حالت نیمه‌تعطیل در آمده و نیروهای کاری نیز دورکاری شده‌ و یا در خانه قرنطینه شده‌اند. در همین راستا... ادامه مطلب

بیانیه سازمان نصر؛ دفاع از کسب‌وکارهای اینترنتی، انتقاد از تصمیم‌های غیرکارشناسی

کمیسیون تجارت الکترونیکی در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) با انتشار بیانیه‌ای اعتراض خود نسبت به اخذ تصمیم‌های غیر کارشناسی در رابطه با کسب‌وکارهای اینترنتی بیان کرد. این سازمان از یک سو بدون اشاره به نام دیجی‌کالا و صداوسیما، اعلام می‌کند که گزارش‌های خلاف واقع چراغ روشن اقتصاد دیجیتال را خاموش می‌کند اما از سوی... ادامه مطلب

سازمان نصر برای توسعه منابع انسانی کشور در زمینه ICT پنل‌های آموزشی برگزار می‌کند

سه کمیسیون «آموزش»، «صادرات نرم افزار» و «نرم‌افزارهای پیشرفته» در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به تصمیم مشترکی رسیده‌اند تا به مصاف حل یکی از بزرگترین مشکلات صنعت ICT یعنی کمبود نیروی انسانی متخصص و حاذق در داخل کشور بروند. این همکاری قرار است منجر به برگزاری کلاس‌ها و پنل‌های آموزشی رایگان برای مناطق محروم در... ادامه مطلب

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟