دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

اسناد فاش شده خبر از تخلف احتمالی فیسبوک برای فروش اطلاعات کاربران می دهد

به گزارش وال استریت ژورنال، چند روز پیش فیسبوک به عنوان یکی از شرکت‌های متخلف شناخته شد که به صورت غیر قانونی به اطلاعات اختصاصی کاربران دسترسی دارد. این گزارش روز چهارشنبه و به نقل و قول از ایمیل‌هایی از درون شرکت فیسبوک -که در مستندات تایید نشده دادگاهی وجود داشت،- منتشر شده است.

در این ایمیل‌ها نشان داده شده بود که تبلیغ کننده‌ها با پرداخت پول بیشتر، شرکت فیسبوک را به ارائه‌ی هرچه بیشتر اطلاعات کاربران تشویق می‌کردند. کسب درآمد از طریق فروش اطلاعات خصوصی کاربران می‌تواند برای شرکتی که اعلام کرده بود این اطلاعات را هرگز به فروش نرسانده، دردسرساز شود.

در حین برگزاری شهادت قبل از برگزاری دادگاه در کنگره در ماه آپریل که به منظور رسیدگی به اطلاعات ارائه شده به کمبریج انالیتیکا توسط فیسبوک بود، مدیرعامل این شرکت «مارک زاکربرگ» گفته بود:

تور کیش

به واضح ترین شکل ممکن می‌گویم که ما اطلاعات کاربران را به فروش نرساندیم. کسب درآمد از طریق تبلیغات این گونه نیست.

فیسبوک اعلام کرده که مکالمات درج شده در ایمیل‌ها مربوط به سال‌ها پیش است و این شرکت در نهایت علیه این موضوع تصمیم گیری کرده است. غول شبکه‌های اجتماعی همچنین گفته که این پرونده‌ها به شکل کاملا مبهم و گمراه کننده‌ای منتشر شده است:

مدارک توسط دادگاه کالیفرنیا نگهداری می‌شود بنابراین ما نباید بابت هر اتهام غلطی پاسخگو باشیم.

این‌ها صبحت‌های «کونستانتینوس پاپامیلتیادیس» رئیس توسعه‌ دهنده‌ی پلتفرم‌ها و برنامه‌های شرکت در یک بیانیه است. او در این بیانیه اینچنین ادامه می‌دهد:

ما در کنار تغییراتی که این پلتفرم در سال ۲۰۱۵ اعمال کرده می‌ایستیم که طی آن امکان دسترسی اطلاعات خصوصی افراد توسط دوستانشان منع می‌شد. هرگونه تصمیمات کوتاه مدت که در این مدت اتخاذ شد به منظور جلوگیری در ایجاد مشکل در رابط کاربری پلتفرم بود.

به طور واضح تر، فیسبوک هرگز اطلاعات کاربرانش را به فروش نرسانده است. API‌های ما همیشه رایگان بوده‌اند و هرگز از توسعه دهندگان برای استفاده از آن‌ها درخواست پول نکرده‌ایم. چه مستقیم و چه غیر مستقیم.

در این گزارشات همچنین بیان شده که این ایمیل‌ها حاوی تعدادی از مکالمات داخلی شرکت فیسبوک -که اخیرا توسط پارلمان بریتانیا دریافت شده- نیز بوده است. این پرونده‌ها در حین طرح دعوی در دادگاه توسط شرکت Six4Three علیه فیسبوک به دست آمده. جایی که شاکی مدعی بود فیسبوک با ایجاد یک راه فرار، اطلاعات را در اختیار کمبریج آنالتیکا قرار داده است.

هک فیسبوک

این پرونده‌ها حاوی ارتباطات خصوصی بسیاری است که داخل شرکت فیسبوک و بین مدیران ارشد این شرکت رد و بدل می‌شد. در این بین می‌توان ایمیل‌هایی مربوط به زاکربرگ را نیز مشاهده کرد.

یکی از اعضای پارلمان روز سه شنبه اعلام کرده بود که این ایمیل‌ها حاوی برخی مکالمات است که در آن یکی از مهندسین ارشد فیسبوک نسبت به دخالت مهم روسیه در این پلتفرم در سال ۲۰۱۴ هشدار می‌دهد.

«دامین کالینز» که رهبر کمیسیون دیجیتال، فرهنگ و رسانه و ورزش پارلمان است روز سه شنبه اعلام کرد که احتمالا حکومت بریتانیا هفته‌های آینده این مدارک را عرضه خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دولت ترامپ در پی ممنوع کردن ارتباط ایمن در پیام‌رسان‌ها است

دولت ترامپ در حال بررسی طرحی برای ممنوعیت رمزنگاری دو سویه (End-To-End) است اما اختلاف میان مقامات ارشد تا کنون مانع تصویب آن شده است.اعضای شورای ملی امنیت ایالات متحده آمریکا طی جلسه ای اعلام نشده برای بحث در مورد احتمال ممنوع کردن رمزنگاری دو سویه دور هم جمع شده اند. این روش با رمزنگاری پیام... ادامه مطلب

فیسبوک و سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری در حوزه واقعیت مجازی طی ده سال آینده

فیسبوک قصد دارد طی ده سال آینده بیش از 3 میلیارد دلار در حوزه واقعیت مجازی سرمایه گذاری کند. این خبر مستقیماً از زبان مارک زاکربرگ مدیرعامل این کمپانی در دادگاه فدرال شنیده شده و نشان می دهد بنیانگذار شبکه اجتماعی مورد بحث از فاش شدن عقیده هایش در مورد صنعت واقعیت مجازی هیچ ابایی ندارد.به... ادامه مطلب

روز جهانی اموجی و 6 حقیقت جالب در ارتباط با کاربردشان در فیسبوک

اموجی ها در دهه 90 میلادی برای نخستین بار پا به دنیای دیجیتال گذاشتند و فرآیند انتقال احساسات از طریق نوشته ها را به طرز چشمگیری بهبود بخشیدند. جالب است بدانید که تا کنون 2666 اموجی به صورت رسمی در استاندارد «Unicode» به ثبت رسیده اند.به دلیل فراگیر شدن اموجی ها و استفاده روز افزون... ادامه مطلب

فیسبوک مسنجر حالا در ارائه پیشنهادات اسپاتیفای هوشمندانه تر عمل می کند

دستیار هوشمند فیسبوک مسنجر موسوم به M از این پس می تواند وقتی که با دوستان خود مکالمه می کنید و بحث به موسیقی می کشد، پیشنهاداتی را از سرویس اسپاتیفای به محیط این پیام رسان بیاورد.برای استفاده و فعال کردن این قابلیت به کلیدواژه های خاصی احتیاج دارید. به عنوان مثال باید عبارت play... ادامه مطلب

آمار تکان دهنده از فعالیت‌‌های تقلبی در اینترنت

بخش بسیار بزرگی از فعالیت های اینترنتی به صورت تقلبی درآمده و اگر چاره ای برای آن اندیشیده نشود، اینترنت به دنیایی کاملا جعلی سقوط خواهد کرد.در پی محرز شدن کلاهبرداری چند میلیون دلاری سرویس های تبلیغاتی 3ve و Methbot و استفاده از بات برای افزایش بازدیدها، نیویورک تایمز با انجام مطالعه ای به بررسی... ادامه مطلب

نشانه ای دیگر از ادغام قریب الوقوع سرویس های فیسبوک؛ تدوین سیاست حریم خصوصی تازه توسط زاکربرگ

در سال ۲۰۱۲ که سهام فیسبوک به صورت عمومی به بازار بورس عرضه شد زاکربرگ ماموریت این شرکت را تبدیل کردن دنیا به جایی «بازتر و هوشمندتر» اعلام کرد. او در نامه اش چنین نوشت:[به لطف فیسبوک] کسب و کارها قابل اعتمادتر خواهند بود، روابط انسانی قوی تر و دولت ها مسئولیت پذیرتر. دنیای بازتر... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x