تغییر نام پروژه فای گوگل؛ فناوری سوییچ هوشمند شبکه‌ی اینترنت موبایل به آیفون می آید

تغییر نام پروژه فای گوگل؛ فناوری  سوییچ هوشمند شبکه‌ی اینترنت موبایل به آیفون می آید

تغییر نام پروژه فای گوگل؛ فناوری سوییچ هوشمند شبکه‌ی اینترنت موبایل به آیفون می آید

روز گذشته دو خبر راجع به پروژه‌ی فای گوگل منتشر شد که یکی از آن‌ها مربوط به تغییر نام این پروژه به گوگل فای و دیگری پشتیبانی آن از اکثر دستگاه‌های اندرویدی و همچنین آیفون‌ها بود.

روز گذشته پستی منتشر شد که در آن اعلام شده بود گوگل قصد دارد پروژه‌ی فای را از امروز برای دستگاه‌های بیشتری در دسترس قرار دهد. در واقع گوگل قصد داشت این موضوع را دیرتر اعلام کند اما با درز این خبر، Droid Life پیش از معرفی رسمی از آن پرده برداری کرد.

بر اساس پست حذف شده، گوگل فای روی همه‌ی گوشی‌های سامسونگ، ال جی، موتورولا، وان پلاس و آیفون‌ها در حالت «بتا»، در دسترس خواهد بود. گوگل همچنین اعلام کرد که تجربه‌ی کامل فای برای تلفن‌هایی که برای این موضوع طراحی نشده‌اند در دسترس نخواهد بود.

تلفن‌هایی که برای این امر طراحی شده‌اند پیکسل ۳، پیکسل ۳ ایکس ال، پیکسل ۲، پیکسل ۲ XL، ال جی G7، ال جی V35، موتو G6 و موتو X4 هستند که می‌توانند به صورت یکپارچه از وای فای، اینترنت سلولی، T-Mobile و برج‌های ایجاد شده توسط اپراتور مخابراتی اسپرینت استفاده کنند تا بهترین تجربه‌ی اینترنت را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

گوگل فای یک سرویس شبکه‌ای مجازی است که سعی می‌کند برای به ارمغان آوردن بهترین پوشش اینترنت، به دنبال قوی‌ترین سیگنال از تامین کنندگان T-Mobile، اپراتور مخبراتی اسپرینت، اتصال وای فای و سلولی (کشور آمریکا) بگردد و هر لحظه به صورت هوشمند اینترنت دریافتی بین آن‌ها را تغییر دهد.

به یاد داشته باشید که تغییر شبکه‌ی هوشمند خودکار در پروژه‌ی فای بین T-Mobile، اپراتور مخابراتی اسپرینت، اینترنت سلولی ایالات متحده و وای فای انجام می‌شود و این موضوع روی آیفون یا همه‌ی تلفن‌های اندرویدی در دسترس نخواهد بود. همچنین دریافت تلفن‌ها از طریق اینترنت بی‌سیم هم روی همه‌ی گوشی‌ها امکان پذیر نیست.

تلفن اندرویدی مورد استفاده برای بهره‌مندی از پروژه‌ی فای باید سیستم عامل نوقا یا جدیدتر را در اختیار داشته باشد و سیستم عامل مورد استفاده در آیفون‌ها باید حداقل iOS 11 باشد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل