طراح اصلی پورشه 911 بازنشسته شد؛ خداحافظی با یک مهندس اسطوره ساز

طراح اصلی پورشه 911 بازنشسته شد؛ خداحافظی با یک مهندس اسطوره ساز

طراح اصلی پورشه 911 بازنشسته شد؛ خداحافظی با یک مهندس اسطوره ساز

فردیناند پورشه در سال ۱۹۳۱ شرکت پورشه را در شهر اشتوتگارت تأسیس کرد، که در زمینه طراحی و توسعه موتورهاى خودرو، همچنین ارائه خدمات مهندسی و مشاوره، فعالیت خود را آغاز نمود. بدون شک برای ساخت خودرو تلاش و همبستگی کل شرکت لازم است. اما در پورشه، بیشتر از هر کسی، همه این مسئولیت ها بر دوش یک نفر است و زمان بازنشستگی او فرا رسیده است. این شخص آگوست اکلاینر است، که در طول ۱۸ سال گذشته، مسئول توسعه تمام نسخه های پورشه ۹۱۱ بوده است.

پورشه 911

پورشه ۹۱۱ اولین خودروی اسپرت دنیا است. این خودرو دارای طراحی شناخته شده است و موتور آن در عقب خودرو قرار می‌گیرد. اولین نسخه ۹۱۱ براساس طرح‌ هایی ساخته شد که فردیناند الکساندر پورشه، نوه بنیانگذار کارخانه پورشه، در دهه پنجاه میلادی کشیده بود. از زمان معرفی این خودرو در سال ۱۹۶۳، تا کنون شش نسل از این خودرو ساخته شده است. با وجود تغییرات زیاد فنی، ساختار و ظاهر خودرو تا حد زیادی حفظ شده است.
البته اکلاینر از سال ۲۰۱۶  پروژه ۷۱۸ باکستر کیمن ‎ را نیز تحت حیطه مدیریت خود داشت اما با کامل شدن پروسه ۹۱۱ جدید، او با طراحى این خودرو خداحافظى کرد.
آگوست اکلاینر در سال ۱۹۸۳ میلادی به پورشه پیوست و بر روی توسعه شاسی ها به عنوان مهندس مکانیک کار کرد. او قبل از اینکه مسئولیت خط اصلی ۹۱۱ را داشته باشد، تا سال ۲۰۰۱ نقش های مختلفی را در شرکت تجربه کرد. بعد از ۲۰۰۱، در کنار ۹۱۱، سه نسل از خودروهای اسپرت نمادین را به تولید رساند و روانه بازار کرد، علاوه بر این چند سال پیش مسئول ۷۱۸ نیز شد.

حال که او بازنشست می شود، اکلاینر مسولیت های خود را به فرانک-استفان والیسر، مدیر موتور اسپرت و خط GT پورشه، که محصولات متنوع قابل توجه ای همانند GT3، GT2  و از گذشته پدر اسپایدر ۹۱۸ (۹۱۸ Spyder)را ارائه داده است، انتقال می دهد. سابقه والیسر، او را اولویت انتخاب برای عهده دار شدن پروژه ۹۱۱ می کند. مسئولیت های او از سال آینده میلادی شروع خواهد شد.
الیور بلوم ، مدیر عامل پورشه، در رابطه با بازنشستگی اکلاینر گفته است: از آگوست اکلاینر بابت تعهد فوق العاده اش به شرکت تشکر می کنیم. در طول ۱۸ سال همکاری، او در شکل گیری پورشه ۹۱۱ بیش از همه نقش داشته است. او توانست به صورت مداوم ۹۱۱ را اصلاح کند و در عین حال شخصیت خودرو را نگه دارد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل