نگاهی به افزایش قیمت مواد اولیه در صنعت خودروسازی

چند ماه پیش بود که شورای ‌عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه با کنار گذاشتن شورای رقابت از قیمت‌گذاری خودرو، سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید‌کنندگان و ستاد تنظیم بازار را مسئول تعیین قیمت خودروهای داخلی اعلام کرد. طبق این تصمیم، ابتدا سازمان حمایت نسبت به کشف قیمت خودروها مطابق با سازوکار خود، اقدام و قیمت‌های پیشنهادی را در اختیار ستاد تنظیم بازار قرار می‌دهد. آخرین اظهار نظر کارشناسی که در جلسه شورای سیاست گذاری خودرو مطرح شده و تا حدودی هم خودروسازان به آن روی خوش نشان دادند، افزایش ۶۰ درصدی قیمت خودروهایی است که داخلی‌ سازی بیشتری در کشورمان دارند و دیگری افزایش ۸۰ درصدی قیمت کارخانه‌ ای که وابستگی‌ شان به واردات بیشتر است. با جمع و تقسیم تقریباً فاصله ۱۰ درصدی قیمت کارخانه با بازار به دست می ‌آید.

با این اوصاف خودروسازان اصرار به حاشیه بازار ۵ درصد دارند. عددی که رئیس جمهوری هم با آن موافقت نکرده است. آن‌ گونه که رمضانعلی سبحانی‌ فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در برنامه تیتر امشب عنوان کرده سازمان حمایت در تحلیلی که از وضعیت خودرو داشته رشد ۲۷ درصدی قیمت را مناسب دانسته است ولی خودروسازان بشدت با این درصد چالش دارند و معتقدند آنالیز قیمت‌ ها نشان می‌ دهد که قیمت مواد اولیه طی چند وقت اخیر بیش از صد در صد افزایش یافته است. از این ‌رو افزایش ۲۷ درصدی نمی‌ تواند از مشکلات و زیاندهی حدود ۶ هزار میلیارد تومانی بکاهد.

سود 10 هزار میلیارد تومانی دلالان از نوسانات اخیر بازار خودرو

حسن قره‌ ای از کارشناسان صنعت خودرو می‌ گوید: خودروسازان ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طی شش ماه سال‌ جاری ضرر کردند و طی این مدت دلالان بازار از حاشیه بازاری که بوجود آمد سود ۱۰ هزار میلیارد تومانی بردند.
عدم ابلاغ قیمت جدید خودروها در شرایطی است که هم خودروسازان بلاتکلیف مانده ‌اند و هم مشتریان. این بلاتکلیفی از آن جهت است که خودروسازان در انتظار تعیین قیمت محصولات خود مطابق با ریز هزینه‌ ها و متناسب با افزایش قیمت‌ های اخیر در نهاده‌ های تولید هستند و مشتریان نیز می‌ خواهند بدانند در نهایت محصولات ثبت ‌نامی خود را با چه قیمتی تحویل خواهند گرفت.

موج بیکاری 200 هزار نفری در صنعت قطعه‌ سازی

به دنبال بحران نقدینگی شکل گرفته در ماه های اخیر، تاکنون حدود 40 درصد قطعه سازان تعدیل نیرو داشته و برخی واحدهای قطعه سازی نیز به طور کامل تعطیل شده اند.
آرش محبی ‌نژاد دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌ سازان کشور هم تأیید کرد که خودروسازان امسال حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان فروش داشتند و این در شرایطی است که فاصله قیمت کارخانه و بازار حداقل ۶۰ درصد بود لذا به جای آنکه این پول به سمت خرید قطعه و تولید برود، به جیب کسانی رفته است که هیچ عایدی برای کشور ندارند و تنها باعث گرانی خودرو در بازار شدند.
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازان کشور افزود: با شرایط بوجود آمده برای صنعت قطعه ‌سازی و خودرو، موج سوم بیکاری در صنعت قطعه‌ سازی در راه است.  تاکنون بیش از ۱۰۰ کارخانه قطعه ‌سازی تعطیل شده و تعداد ۲۰۰ هزار نفر از قطعه ‌سازان بیکار شده ‌اند.

قیمت مواد اولیه

افزایش بیش از 100 درصدی قیمت مواد اولیه و عدم تامین ارز نیمایی

داود میرخانی رشتی عضو انجمن خودروسازان هم درباره وضعیت قیمت مواد اولیه و تأثیر آن بر صنعت خودرو، گفت: قیمت آلومینیوم ۲۷۷ درصد، مواد پلیمری ۲۵۵ درصد، ورق فولادی ۱۶۶ درصد و فولاد آلیاژی ۱۲۵ درصد گران شده است. با این روند رشد قیمت چگونه خودروساز و قطعه‌ ساز می ‌تواند تولید کند. وی متذکر شد: طی سال‌ های اخیر(به مدت سه سال) با آنکه قیمت مواد اولیه دستمزد و دلار گران شد، شورای رقابت تنها با ۱۲.۵ درصد رشد قیمت موافقت کرد و این امر سهم بزرگی برای صنعت خودرو شد.
جدیدترین تغییرات قیمت مواد اصلی و ارز مورد مصرف صنعت خودرو که نشان می‌ دهد که روند قیمتی مواد اولیه چگونه بوده است. به عنوان مثال مواد پلیمری که جزو پرمصرف‌ های صنعت خودرو است از کیلویی ۴هزار تومان در سال ۹۴ به ۱۴ هزار و ۸۰۰ تومان در آبان ۹۷ رسیده است. ورق فولادی که بخشی از آن تولید داخل است از ۱۸۰۰ تومان در هر کیلو جهش ۱۶۶ درصدی یافته و به قیمت ۴ هزار و ۹۸۳ تومان رسیده است. این در حالی است که دست خودروسازان و قطعه‌ سازان همچنان از ارز نیما کوتاه است و فعالان این صنعت برای تأمین ارز سراغ ارز آزاد می ‌روند.

دوراهی ورشکستگی یا رکود

آنچه مسلم است اینکه ادامه وضعیت موجود به ورشکستگی صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور و بیکاری چند ده هزار نفری منجر خواهد شد و افزایش شدید قیمت ها نیز علاوه بر آسیب بیشتر به وضعیت بازار به رکود کامل منجر خواهد شد و رکود نیز به نوبه خود می تواند به کاهش تیراژ تولید بیانجامد و در بلند مدت باعث احیای طرح های فروش اقساطی خودرو شود، اما از آنجا که ایران خودرو و سایپا سهم قابل توجهی از ظرفیت آینده خود را از هم اکنون پیش فروش کرده اند، مشخص نیست که آیا ظرفیت کافی برای اجرای طرح های فروش اقساطی وجود دارد یا خیر؟

مطالب مرتبط

عقب‌ماندگی قانون از فناوری؛ ارتباط نرخ بیمه شخص ثالث با سیلندر خودرو

چند روز قبل بیمه مرکزی ایران مثل هر سال حق بیمه پایه سالیانه انواع وسایل نقلیه را براساس تعداد سیلندر خودروها اعلام کرد. بر اساس اعلام بیمه مرکزی در سال جاری، وسایل نقلیه کمتر از چهار سیلندر 836 هزار تومان، پیکان، پراید و سپند 990 هزار تومان، سایر وسایل نقلیه چهار سیلندر یک میلیون و 163... ادامه مطلب

قیمت پراید در مسیر 60 میلیونی شدن؛ آیا راه گریزی وجود دارد؟

قیمت خودرو کاهش می یابد، بازار در دست دلالان است، قیمت گذاری 5 درصدی در حاشیه بازار باعث کاهش قیمت می شود و ده ها تیتر دیگر در همین رابطه طی ماه های اخیر در خروجی رسانه های رسمی و غیر رسمی قرار گرفته است اما علیرغم تشدید رکود طی ماه های اخیر، عملا شاهد... ادامه مطلب

کاهش نسبی قیمت خودروهای وارداتی در بازار + جدول

در روزهای اخیر چیزی که در خیابان‌ های بهشتی و مطهری تهران زیاد به چشم می‌ آید، خلوتی و نبود مشتری در نمایشگاه‌ های خودرو خارجی است حتی کاهش نرخ ارز نیز نتوانسته مشتری را به نمایشگاه های خودرو این خیابان برگرداند. به عقیده فعالان این بازار تنها بالا بودن نرخ ارز نیست که پای مشتریان... ادامه مطلب

نگاهی به آخرین قیمت خودرو در بازار تهران + جدول

پس از تایید و تکذیب های فراوان درباره قیمت گذاری خودروهای داخلی در حاشیه بازار، شنیده ها از آن حکایت دارد که این فرمول به تایید دولت، مجلس شورای اسلامی و زنجیره خودروسازی رسیده و قیمت جدید خودروها به احتمال زیاد اوایل هفته آینده اعلام خواهد شد. بازار خودرو در کشور چند ماهی است که هم‌... ادامه مطلب

جدیدترین قیمت خودرو در بازار تهران و کرج + جدول

در دی ماه امسال سرانجام خودروسازان توانستند مجوز افزایش قیمت محصولات مشمول قیمت گذاری خود را از دولت دریافت کنند و بلافاصله بعد از چراغ سبز دولت لیست جدید قیمت خودرو ها را اعلام کردند. مشاهده این لیست یک شوک بزرگ برای خریداران بلاتکلیف خودرو بود چراکه باید محصولات خود را با چندین ماه تأخیر... ادامه مطلب

قیمت‎ جدید خودروهای زیر 45 میلیون تومان تا 15 خرداد اعلام می‌ شود

قیمت خودروهای داخلی در کشور در ماه ها و هفته های اخیر روند افزایشی داشته است.افزایش دستمزدکارگران، افزایش قیمت ارز و دلار و همچنین نرخ تورم در کنار برخی از محدودیت های بین المللی و  یک جانبه آمریکا از عوامل افزایش قیمت خودروهای داخلی است.رضا شیوا با اشاره به اینکه هنوز بانک مرکزی نرخ تورم بخشی... ادامه مطلب

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x