بررسی ها خبر از عدم وجود چیپ جاسوسی چینی در سرورهای اپل می دهند

بررسی ها خبر از عدم وجود چیپ جاسوسی چینی در سرورهای اپل می دهند

در اواسط مهر ماه خبرگزاری بلومبرگ گزارش کرده بود که هکرهای وابسته به دولت چین با استفاده از چیپ های جاسوسی بسیار ریز به اندازه دانه برنج به سیستم های اپل و آمازون نفوذ کرده اند. البته این دو شرکت ادعا کرده بودند که گزارش بلومبرگ صحیح نیست و فاقد جزئیات است. سوپرماکرو که گفته شده بود روی مادربوردهایش چیپ های آلوده نصب شده اکنون نتیجه بررسی های خود را اعلام کرده است.

به گزارش رویترز سوپر ماکرو به مشتریان خود اعلام کرده که در بررسی های یک شرکت بازرسی خارجی هیچ مدرکی از هرگونه آسیبب پذیری سخت افزار مدل های فعلی یا قدیمی مادربوردها یافت نشده است.

این شرکت ساکن کالیفرنیا در نامه ای به مشتریان خود اعلام کرده که از نتیجه این بررسی ها غافلگیر نشده و به عبارتی چنین انتظاری را داشته است. به این ترتیب سوپرماکرو اتهامات وارد شده در این خصوص را رد کرده است.

سوپرماکرو
بلومبرگ ادعا کرده بود که چیپ بسیار ریزی روی مادربوردهای سوپرماکرو نصب شده که امکان نفوذ به آنها را فراهم می کند.

یکی از افراد نزدیک به موضوع تحلیل اخیر به رویترز گفته که این بررسی توسط شرکت Nardello & Co انجام شده و مشتریان می توانند درباره موضوع تقاضای اطلاعات بیشتر کنند.

به گفته این شخص شرکت Nardello نمونه هایی از مادربوردها را که اکنون در حال تولید هستند و نیز نسخه هایی که به اپل و آمازون فروخته شده اند را بررسی کرده است. علااوه بر این نرم افزارها و فایل های طراحی بررسی شده و هیچ گونه اجزای غیر مجاز یا ارسال سیگنال به خارج توسط دستگاه ها یافت نشده است. این شخص ادعا کرده که شرکت هنوز هم در حال بررسی گزینه های قانونی است.

اپل، آمازون و مقامات رسمی بریتانیا و ایالات متحده اعلام کرده بودند که هیچ اطلاعاتی از هر گونه حمله از طریق سخت افزارهای مرتبط با سوپرماکرو ندارند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.