اپل به دروغگویی در مورد اندازه و رزولوشن نمایشگر آیفون متهم شد

اپل به دروغگویی در مورد اندازه و رزولوشن نمایشگر آیفون متهم شد

کاربران با تنظیم شکواییه‌ای ۵۵ صفحه‌ای اپل را به دروغ گفتن در مورد مشخصات نمایشگر آیفون های جدید متهم کرده اند.

دو شاکی این پرونده با ثبت شکایت گروهی در دادگاه کالیفرنیا مدعی شده اند که اپل در تبلیغات نمایشگرهای آیفون X ، XS و XS Max در مورد سایز و رزولوشن آنها صادق نبوده است. کمپانی کوپرتینویی هنوز به این شکایت واکنش نشان نداده است.

به باور این دو نفر اپل حین محاسبه اندازه نمایشگر بخش هایی مثل بریدگی و گوشه‌ها که امکان نمایش محتوا ندارند را هم در نظر گرفته و در بازاریابی خود آنها را تمام صفحه می نامند در حالی که چنین چیزی صحت ندارد. برای مثال سایز صفحه نمایش آیفون X به گفته اپل ۵.۸ اینچ است در حالی که با حذف قسمت مذکور  سایز آن از ۵.۶۸۷۵ اینچ فراتر نمی رود. 

دادخواهی این دو شاکی به همینجا ختم نمی شود آنها مدعی شده اند که نرخ رزولوشن آیفون ۱۰ از تبلیغات اپل پایین تر است. بر این اساس رزولوشن آیفون X باید برابر با ۲۴۳۶ در ۱۱۲۵ پیکسل باشد اما این محصول از پیکسل های واقعی قرمز، سبز و آبی بهره نمی برد و در هر واحد آن به جای سه زیر پیکسل تنها دو مورد قرار دارد. در نتیجه برخلاف آنچه به نظر می رسد رزولوشن آیفون ۸ پلاس از آیفون X بالاتر است.

این نخستین بار نیست که اول توسط کاربرانش به دادگاه کشانده می شود و سال گذشته ۵۰ پرونده تنها در مورد به‌ روزرسانی هایی که باعث کندی آیفون های قدیمی می شد، ثبت شده اند. همچنین این شرکت در خرداد ماه به بهانه بی کیفیت بودن نمایشگر اپل واچ و ترک خوردن، شکستن و جدا شدن آنها از بدنه به پرداخت ۵ میلیون دلار جریمه محکوم شد.

 

تماشا کنید: تست مقایسه کلی سرعت اپل واچ های مختلف با یکدیگر

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato