پرداخت عوارض خروج از کشور فقط به صورت الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود

پرداخت عوارض خروج از کشور فقط به صورت الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود

پرداخت عوارض خروج از کشور فقط به صورت الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود

از امروز پرداخت عوارض خروج از کشور فقط به صورت الکترونیکی امکان پذیر خواهد بود و دیگر هیچ شعبه‌ای از شعبات بانک ملی این مبلغ را به صورت نقدی دریافت نخواهد کرد. مسافران می‌توانند از طریق درگاه اصلی پرداخت اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور، پیام‌رسان‌ بله، اپلیکیشن پرداختی آیوا، کیوسک‌های هوشمند، دستگاه‌های پایانه فروش و خودپردازهای غیر نقدی عوارض خروج از کشور خود را پرداخت کنند.

به گفته مسئولان این اقدام گامی برای تحقق اهداف دولت الکترونیک، تسهیل امور بانکی و پیشگیری از سوء استفاده های احتمالی خواهد بود. مسئولان این بانک باور دارند که سرعت در پرداخت عوارض خروج و صرفه جویی در زمان، دقت در پرداخت عوارض خروج، درج دقیق مبلغ مورد نظر در سامانه مربوطه بدون نیاز به وجه نقد، پرداخت عوارض خروج با استفاده از کارت اعتباری و عدم نیاز به حمل و شمارش پول نقد از مزایای پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور به شمار می‌رود.

پرداخت عوارض خروج از کشور

عوارض خروج از کشور برای سفر عتبات عالیات از مرزهای زمینی و دریایی ۱۲۵ هزار ریال و از مرزهای هوایی ۳۷۵ هزار ریال تعیین شده است.
همچنین عوارض خروج برای سفر عمره مفرده و تمتع از همه مرزهای کشور برای بار اول یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال، برای بار دوم یک میلیون و ۶۵۰ هزار ریال و برای بار سوم به بعد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است.

همچنین عوارض خروج برای سایر سفرهای خارجی از همه مرزهای کشور برای بار اول ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال، برای بار دوم سه میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و برای بار سوم به بعد چهار میلیون و ۴۰۰ هزار ریال مقرر گردیده است.

پرداخت عوارض خروج از کشور

سیستم‌های آنلاینی که برای این نوع خدمات در نظر شده‌اند، همگی به صورت خودکار نوع پرداختی مسافر را می‌سنجند و خود سیستم مشخص می‌کند که هزینه لازم مسافر با توجه به تعداد و نوع سفرش چه خواهد بود.

گفتنیست پرداخت آنلاین این عوارض از سال ۱۳۹۰ امکان‌پذیر بود اما از امروز، ۲۴ آذرماه، پرداخت به صورت حضوری و نقدی امکان پذیر نخواهد بود. برای پرداخت از طریق سامانه (پورتال) پرداخت اینترنتی سازمان امور مالیاتی کشور می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل