یادداشت: آینده صعنت حمل‌ونقل از مسیر اینترنت می‌گذرد

نویسنده این یادداشت، «حمید بذرگر» مدیرعامل تاکسی اینترنتی «ماکسیم» در ایران است و به مناسبت روز ملی حمل‌ونقل (۲۶ آذر) این یادداشت را در دیجیاتو منتشر می‌کند. 

تاثیرات عمیق تکنولوژی بر زندگی بشر در تمام سطوح، از ابزارآلات زندگی تا ارتباطات انسانی غیرقابل انکار و تمام تعاملات انسان با جهان پیرامونش را دست خوش تغییر کرده است. آنچه تکنولوژی را بدل به ابزاری برای افزایش کیفیت زندگی می‌کند، نه ذات تکنولوژی، که مسیری است که در آن به جریان می افتد و دستاوردهایی که در انتهای آن مسیر حاصل می‌گردد.

همین موضوع به ظاهر ساده و پیش پا افتاده اما برای برخی افراد هنوز هم گره‌گشایی نشده و همین عدم درک صحیح از آن سبب مقابله با هر تغییر نو و جدیدی می‌شود. رشد روز افزون جمعیت به خصوص در نواحی شهری سبب افزایش تقاضای سفر شده که این تقاضا به شکل‌های مختلفی قابل دستیابی است. برخی به استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی پرداخته، برخی به کرایه خودرو از طریق آژانس ها اقدام کرده و تعداد زیادی نیز ترجیح می‌دهند با خودروهای شخصی به انجام سفرهای درون شهری خود بپردازند.

به دلیل محدود بودن ظرفیت عمرانی و بودجه‌ای شهرهای امروزی و مسائل محیط زیستی، بدترین انتخاب ممکن استفاده از خودروهای شخصی در انجام سفرهای روزمره است. خودروهایی که گاه با تنها یک سرنشین موجب اشباع راه های ارتباطی شهری و بروز معضلی به نام ترافیک می شوند.

اگرچه وسائل حمل و نقل عمومی همچون اتوبوس های تندرو و مترو انتخاب نخست بسیاری از شهرهای مدرن جهان هستند اما این موضوع باعث عدم توجه به  دیگر سرویس‌ها همچون آژانس‌ها نمی شود. مواردی همچون جاذبه های شهری برای گردشگران و نیز عدم توانایی سرویس‌هایی همچون مترو و اتوبوس در جابه‌جایی نقطه به نقطه مسافرت به دلیل محدودیت در داشتن ایستگاه از جمله مواردی است که تا پیش از ظهور حمل و نقل آنلاین سرویس‌هایی همچون کرایه اتوموبیل و آژانس‌ها را پرطرفدار کرده بود.

یکی از راه حل های جهان امروز در خصوص پیوند سرویس های کرایه اتومبیل و فناوری های نوین و ابزارهای تکنولوژیک جدید، سرویس های حمل و نقل آنلاین است که همراه با دیگر پیشرفت‌های ارتباطی مانند ابزارهای پیشنهاد مسیرهای بدون ترافیک و... سبب حل برخی از مشکلات در این حوزه شده است. ورود این فناوری های نوین به کشور ما نیز با چند سال اختلاف باعث به وجود آمدن سامانه های درخواست خودروی اینترنتی شد. سامانه‌هایی که در ابتدا با مقاومت ها و نادیده گرفتن‌هایی از سوی بخش سنتی حمل و نقل شهری مواجه شد اما استقبال سریع و گستره مردم از این خدمات باعث شد که همین بخش‌های سنتی به فکر تغییر بیافتند غافل از اینکه این خدمات فقط استفاده از یک اپلیکیشن نیست بلکه به زیرساخت های تکنولوژیکی و آموزش های خاص نیروی انسانی نیاز دارد، چنانکه تاریخچه کوتاه اما پرفراز و نشیب مقابله بخش سنتی با این سامانه‌ها صحت این موضوع را نشان می‌دهد.

با وجود تلاش های بسیار برای مقابله با این سرویس‌ها به نظر می رسد اصلی ترین دلیل عدم موفقیت آنها در محبوبیت این سرویس‌ها نزد مردم به دلیل خدمات متمایز و نیز قیمت ارزان تر به نسبت دیگر سرویس‌ها باشد. به طور کلی می‌توان ادعا کرد هرجا که تکنولوژی به یاری خدمات ارائه شده در جامعه آمده، آن خدمت نه تنها موجب بهبود رفاه جامعه شده بلکه موجب کارآفرینی و پیشبرد خدمات ارائه شده در هر کسب و کاری نیز شده است. همین موضوع سبب شده که امروز با سرعتی بالا شاهد روی آوردن کسب‌و‌کارهای مختلف از تعمیر ماشین تا سفارش غذا و از خشکشویی‌ها تا حمل‌ونقل شهری به سوی فناوری‌های نوین باشیم.

کارشناسان بر این باور هستند که موفقیت‌های بلند مدت و راهبردی در زمینه رشد اقتصادی، ارتباط مستقیمی با سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش زیرساخت ها و تجهیزات حمل و نقلی و نیز توسعه مهارت های نیروی انسانی فعال در این بخش دارد. این موضوع سبب می شود که عدم توجه به همسویی با تغییرات روز دنیا در این بخش موجب عقب ماندن از سرعت پیشرفت جهانی در این زمینه شده و جوامع را بیش از پیش به دیگر کشورها محتاج می‌کند.

سخن آخر اینکه در قرنی که نام آن با نام ارتباطات گره خورده صحبت بر سر استفاده کردن یا نکردن از تکنولوژی های روز دنیا سخنی است که جز عقب ماندن از قافله جهانی سودی به همراه نخواهد داشت و به همین سبب دولت‌ها در تلاش هستند تا با کمک های مستقیم و غیر مستقیم  به تقویت بنگاه‌هایی که در کشور خودشان شکل گرفته بپردازند.

ضمن قدردانی از آنانی که تا به امروز باوجود موانع بسیار، در زمینه اعتلا تکنولوژی حمل و نقل ما و دیگر هم صنفی هایمان را یاری کرده اند امید است با تدابیر مسئولین دولتی و همراهی و همدلی دیگر نهادهای مربوطه، مسیر دستیابی به اهداف حمل و نقل آنلاین هموارتر گردد.

مطالب مرتبط

رئیس اتحادیه اتومبیل کرایه تهران: هیچکدام از تاکسی های اینترنتی مجوز ندارند

قاسم قربانی خواه، رئیس اتحادیه مؤسسات توریستی و اتومبیل کرایه تهران اعلام کرد شرکت های اینترنتی ارائه دهنده خدمات خودرویی در کشور بدون مجوز فعالیت می کنند. وی افزود اکثر این مجموعه ها صرفاً از طریق ثبت شرکت به وجود آمده اند و تحت نظارت هیچ اتحادیه ای نیستند، و خلاء قانونی موجود بین ثبت شرکت... ادامه مطلب

سبحانی‌فر: تاکسی‌های اینترنتی باید به شکل هوشمند سهمیه بنزین دریافت کنند

حجم بالای قاچاق سوخت و اختلاف قیمت بنزین در ایران با کشورهای همسایه تبدیل به عاملی شده است که می‌خواهد دوباره کشور را به سمت سهمیه‌بندی سوخت پیش ببرد. این دوره‌ی سهمیه بندی اما متفاوت است. زیرساخت‌های فناورانه مانند ترکیب کارت سوخت و کارت بانکی اکنون محقق شده اما موضوع دیگری که با دهه ۸۰... ادامه مطلب

سونی در پی تصاحب بازار تاکسی های آنلاین ژاپن است

سونی اعلام کرده که با شرکت دایوا موتور ترنسپورتیشن و پنج شرکت تاکسی رانی محلی دیگر در ژاپن وارد همکاری شده تا اپلیکیشن موبایلی مشابه به اوبر و دیگر سرویس های تاکسی آنلاین بسازد. با این حال اما سونی قصد دارد تا از هوش مصنوعی برای حضور و اعزام تاکسی ها در نواحی مورد نیاز کاربران... ادامه مطلب

اوبر با هوش مصنوعی، از برخی مسافران هزینه بیشتری دریافت می کند

سرویس تاکسی یاب اوبر تصمیم گرفته تا از سیستم تازه ای مبنی بر هوش مصنوعی و الگوریتم ها برای تخمین هزینه سفر متقاضیان استفاده کند که محاسبات را بر اساس مقصد، ساعت و مکان مسافر انجام خواهد داد. گفتنی است در گذشته اوبر از سیستمی بهره می برد که این کار را با در نظر گرفتن مسافت... ادامه مطلب

اختصاصی دیجیاتو: اسنپ به زودی فعالیت خود را در کرج آغاز می‌کند

روزگاری نه چندان دور، سفرهای درون شهری تهران حال و روز متفاوتی داشت. صف های طولانی برای پیدا کردن تاکسی، نبود خودرو کافی در آژانس ها و البته قیمت های گزاف، همگی از جمله مواردی بودند که شهروندان تهرانی را با مشکلات بسیاری مواجه می کردند. تا ۲ سال پیش شاید راه حل فرار از این مشکلات... ادامه مطلب

تپ‌سی «نفوذ هکرها به یکی از سرورهای جانبی» را پذیرفت

شرکت تپ‌سی با انتشار یک بیانیه تکمیلی تایید می‌کند که خبرهای اخیر مربوط به آسیب‌پذیری اطلاعات رانندگان یکی از تاکسی‌های آنلاین مربوط به همین شرکت بوده است. اگرچه تپ‌سی می‌گوید که هیچ‌گونه دسترسی به هیچ نوع اطلاعات مسافران مانند اطلاعات سفر، مبدا و مقصد، زمان سفر، اطلاعات هویتی و ... صورت نگرفته، اما در ادامه... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x