چگونه در فیفا 19 حرفه‌ای شویم؟

سری بازی‌های PES و فیفا طرفداران خاص خود را دارند که با نزدیک شدن به آغاز فصل پاییز، خودشان را برای تجربه‌ی نسخه‌ی جدید آماده می‌کنند. البته در این بین افرادی هستند که به دلایل مختلف تصمیم می‌گیرند تا در سال جدید به سراغ رقیب همیشگی سری مورد علاقه شان رفته و آن را تجربه کنند. اگر شما یکی از افرادی هستید که قصد دارید تا با خرید فیفا 19 برای اولین بار سراغ شبیه ساز فوتبال الکترونیک آرتز بروید، این مقاله را از دست ندهید.

این نکات شاید برای طرفدار قدیمی سری بازی‌های فیفا که از سال‌های گذشته آن را تجربه می‌کرده‌اند چندان کاربردی نباشد اما به طور حتم می‌تواند برای تازه‌ کارهای فیفا 19 مفید باشد. همچنین پیش از این در قالب یک مقاله به 8 نکته‌ای پرداخته شده بود که دانستن آن‌ها برای افراد نیمه حرفه‌ای فیفا 19 بسیار حائز اهمیت است. توصیه می‌کنیم پس از خواندن این مقاله، حتما نگاهی به آن بیندازید.

فیفا 19

تا جای ممکن از تکل استفاده نکنید

در فوتبال دو نوع متفاوت تکل داریم: در نوع اول که تحت عنوان تکل ایستاده یا Standing Tackle شناخته می‌شود، یک پا را به عنوان تکیه گاه استفاده کرده و از پای دیگر برای گرفتن توپ استفاده می‌کنیم؛ در نوع دوم که تکل از پهلو یا Slide Tackle نام دارد، بازیکن در عین حال که روی زمین سرُ می‌خورد، توپ را از حریف می‌گیرد.

در بازی فیفا 19 تکل‌های از پهلو عواقب بسیاری دارند که باعث می‌شوند استفاده از آن‌ها کار چندان عقلانی نباشد. نخست اینکه احتمال دریافت کار زرد یا حتی قرمز بسیار بالاست. مورد دوم هم این است بازیکنی که تکل زده، برای چند ثانیه از جریان بازی خارج می‌شود که همین مسئله اگر در شرایط دفاع باشید کار را برای شما بسیار سخت می‌کند.

به همین دلیل توصیه می‌کنیم با فشردن یکی از دکمه‌های L2 یا LT سد راه بازیکن حریف شده و از حرکت او به سمت فضای خالی جلوگیری کنید.

فیفا 19

قید شوت از راه‌ دور را بزنید!

همه‌ی ما دوست داریم تا به خاطر هیجان و جذابیتش، با شوت از راه دور گل بزنیم اما این روش در فیفا 19 چندان کارساز نیست. متاسفانه در نسخه جدید فیفا قدرت دروازه‌ بانان بیشتر از همیشه و مقداری غیر واقعی در نظر گرفته شده که همین مسئله باعث می‌شود تا اکثر شوت‌های خارج از محوطه جریمه به نتیجه‌ی مثبتی ختم نشود.

نکته‌ی دیگری که باید به آن توجه کنید، این است که در موقعی که زاویه خوبی نسبت به دروازه ندارید، اقدام به شوت زنی نکنید، زیرا شانس چندانی برای گلزنی نخواهید داشت. بنابراین بهتر است در هنگام حمله، صبر را در دستور کار خود قرار دهید تا پس از قرار گیری در موقعیتی مناسب، به سمت دروازه‌ی حریف شوت کنید.

فیفا 19

کرنر، فرصت بسیار خوبی برای موقعیت سازی است

کرنر در سری بازی‌های فیفا همیشه یکی از راه‌های گلزنی بوده است و این موضوع راجع به فیفا 19 نیز صدق می‌کند. در این بازی، بهترین راه استفاده از کرنرها، سانتر به درون محوطه‌ی جریمه نیست، بلکه بهتر است تا با فشردن دکمه‌ی L2 یا LT بازیکن دیگری را به سمت نقطه‌ی کرنر فراخوانده و به او پاس دهید تا بدین ترتیب بازی را به جریان درآورید. راه‌ دیگری که پیش روی شماست، فراخواندن نزدیک ترین بازیکن و سپس ارسال سانتر به داخل محوطه‌ی جریمه است، زیرا با انجام این کار تعدادی از بازیکنان تیم حریف برای بستن فضا به سمت نقطه‌ی کرنر حرکت می‌کنند که همین موضوع فضای بیشتری را در اختیار بازیکنان تیم شما در داخل محوطه‌ی جریمه‌ی حریف می‌دهد.

فیفا 19

از قابلیت Close Control غافل نشوید

فشردن دکمه‌ی L1 یا LB باعث می‌شود تا بازیکن توپ را در فاصله‌ی کمتری نگه داشته و در نتیجه تسلط روی توپ افزایش می‌یابد. با استفاده از این قابلیت نه تنها می‌توانید تنها با استفاده از یک بازیکن حفظ توپ کنید، بلکه پاس‌ها و ضربات در هنگام فعال بودن این قابلیت از دقت بالاتری برخوردار هستند.

توصیه می‌کنیم در شرایطی که تعداد زیادی از بازیکنان در محیط کوچکی از جمله محوطه‌ی جریمه حضور دارند، از این قابلیت استفاده کنید تا از لو رفتن توپ و شروع یک ضد حمله علیه دوازه‌ی شما جلوگیری شود.

فیفا 19

در هنگام دفاع عجله نکنید

احتمالاً برای شما نیز بارها پیش آمده زمانی که بازیکن پا به توپ حریف به سمت بازیکن شما می‌آید، با فرا خواندن یک مدافع دیگر سعی کنید تا توپ را از او بگیرید. انجام این حرکت شاید وسوسه انگیز باشد اما هیچ وقت آن را انجام ندهید، زیرا بزرگترین اشتباهی است که یک کاربر می‌تواند در هنگام دفاع مرتکب شود.

وقتی بازیکن دوم را برای توپ ربایی فرا می‌خوانید، جای او خالی شده و فضای ایده آلی برای نفوذ ایجاد می‌شود که به طور حتم کاربر مقابل لحظه‌ای برای استفاده از آن تردید نخواهد کرد. در شرایط این چنینی، بهترین کار فراخواندن یک وینگر یا هافبک برای توپ ربایی است. بدین ترتیب خط دفاعی شما حفظ می‌شود و اگر بازیکنان تیم حریف بتوانند از خط دفاعی اول یا دوم عبور کنند، همچنان خط دفاعی دیگری را در پیش روی خود خواهند دید.

فراموش نکنید که مهاجمان، اولین خط دفاعی شما هستند که همکاری آن‌ها با هافبک‌ها به عنوان دومین خط دفاعی برای اعمال به فشار به بازیکنان تیم حریف، کار بازیکنان حریف را برای بازی سازی سخت کرده و مجبور به ارسال توپ‌های بلند می‌کند.

فیفا 19

حفظ توپ، کاربردی ترین روش برای حمله است

نفوذهای سریع به سمت دروازه‌ی حریف واقعا هیجان انگیز و سرگرم کننده هستند؛ در یک سوم دفاعی خود توپربایی می‌کنید، با چند پاس تک ضرب توپ را به سریع ترین بازیکن خود را می‌رسانید و بدین ترتیب ضد حمله شکل می‌گیرد. در نگاه اول، شاید انجام کار این آسان به نظر برسد اما بهتر است در فیفا 19 بیخیال انجام دادن آن شوید.

بازی فیفا 19 نسبت به نسخه‌ی سال گذشته تغییراتی در گیم‌ پلی داشته که باعث شده است تا ضد حمله زدن سخت تر از همیشه باشد. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم روی حرکت‌های آرام و سنجیده شده با محوریت حفظ توپ و دادن پاس‌های پیاپی تمرکز کنید، زیرا این تاکتیک برای دستیابی به گل بسیار موثر تر از فیفا 18 است.

حفظ توپ نه تنها باعث می‌شود تا فرصت‌های گلزنی بهتری از به دست آورید، بلکه باعث می‌شود تا خط دفاعی شما کمتر از تحت فشار بگیرد که این مسئله احتمال ارتکاب اشتباه از سوی شما را نیز کاهش می‌دهد. همچنین از پاس رو به عقب نیز استفاده کنید، زیرا برخی اوقات یک قدم به عقب، شما را دو قدم جلوتر می‌برد.

فیفا 19

دروازه‌ بان را تنها در شرایط خاص بیرون بیاورید

کنترل دروازه بان بسیار سخت است و توصیه می‌کنیم تا این وظیفه را در اکثر مواقع به هوش مصنوعی واگذار کنید. اگر دقت کرده باشید، گفتیم در اکثر مواقع! بنابراین در برخی شرایط بهتر است تا خودتان را این کار را انجام دهید که این موضوع نیازمند زمان بندی دقیق است.

با فشردن دکمه Y یا مثلث می‌توانید به دروازه بانتان دستور دهید که از دروازه خارج شود. اگر این کار در زمان درست شود، دروازه بان به سمت بازیکن صاحب توپ دویده و قبل از انجام کاری، توپ را از مقابلش می‌رباید. اگر هم قبل از زمان درست دکمه را فشار دهید، این فرصت را به کاربر مقابل خود می‌دهید تا با وارد کردن یک ضربه‌ی نرم و چیپ به توپ، آن را وارد دروازه‌ی شما کند. به‌ طور کلی، در شرایط تک به تک که نزدیک ترین مدافع فاصله‌ی زیادی با شما دارد، توصیه می‌کنیم تا دروازه بان را به سمت بازیکن صاحب توپ روانه کنید.

فیفا 19

تمامی روش‌های پاس دادن را یاد بگیرید

وقتی از کاربران حرفه‌ای فیفا 19 می‌پرسید که چه نوع پاسی کاربردی تر است، پاسخ‌های متفاوتی به شما می‌دهند؛ برخی پاس‌های کوتاه و برخی نیز پاس‌های زمینی بلند را ترجیح می‌دهند. بنابراین ممکن است در هنگام انتخاب استراتژی مقداری سردرگم شوید. اما حقیقت این است که داشتن یک زرادخانه کامل بسیار موثرتر است. به بیان دیگر، خودتان را به یک نوع پاس محدود نکنید و روش ارسال‌ انواع‌ پاس‌ها را در این بازی یاد بگیرید.

یاد گیری روش‌های مختلف پاس دادن نه تنها شما را به حریف خطرناک و سرسخت تری تبدیل می‌کند، بلکه باعث می‌شود تا بازی شما تنوع بیشتری داشته و حس سرگرمی مضاعفی به شما منتقل شود. علاوه بر یاد گیری روش‌ها، دانستن زمان مناسب برای استفاده از یک نوع خاص از پاس دادن نیز بسیار مهم است. برای مثال، وقتی وینگرهایتان در حال نفوذ هستند، بهتر است تا از پاس رو به جلو استفاده کنید. اگر هم تمرکزتان روی حفظ توپ است، پاس‌های کوتاهِ با دقت بالا توصیه می‌شود.

فیفا 19

حتما به بخش Skill Games سر بزنید

یکی از واقعیت‌های انکار ناپذیر در مورد کاربرها این است که تعداد بسیار کمی از آن‌ها رقبت می‌کند تا برای یادگیری یک بازی به بخش آموزش یا Tutorial آن مراجعه کند. اگر شما یکی از این دسته افراد هستید، توصیه می‌کنیم برای بازی فیفا 19 مستثنا قائل شده و حتما به بخش Skill Games سر بزنید.

در فیفا 19 بر عکس اکثر عناوین، خبری‌ از آموزش‌های ساده متنی نیست که تنها نکات ابتدایی را یاد می‌دهند. در بخش Skill Games این عنوان، مینی گیم‌هایی وجود دارد که کاربر می‌تواند با انجام‌  آن‌ها در درجه‌‌های سختی مختلف به مرور کسب مهارت کند.

اگر هم با نکات ابتدایی آشنایی دارید، می‌توانید قید تمرینات ساده را زده و تمرینات اصلی را انجام دهید که براساس شرایط واقعی در فوتبال طراحی شده‌اند.

فیفا 19

تماشای ویدیوهای آموزشی فراموش نشود

اگر با وجود توصیه‌ی ما، هنوز هم علاقه‌ی چندانی برای انجام مینی گیم‌‌های بخش Skill Games بازی فیفا 19 ندارید، تنها یک راه دیگر برای بهبود مهارت‌هایتان در این شبیه ساز فوتبال وجود دارد: تماشای ویدیوهای آموزشی! بسیاری از بازیکنان حرفه‌ای فیفا 19 ویدیوی رقابت‌های خود را در یوتیوب قرار می‌دهند یا آن‌ها را به صورت پخش زنده از طریق توییچ به نمایش می‌گذارد. تماشای نحوه‌ی بازی کردن آن‌ها می‌تواند در بهبود عملکرد شما و انتخاب استراتژی درست بر اساس مهارت‌هایتان تاثیر بسزایی داشته باشد.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

نمرات The Last of Us Part 2 بهترین بازی پلی استیشن 4 منتشر شد

گروه بزرگی از سایت‌های معتبر معتقد هستند که ساخته جدید ناتی‌داگ توانسته ویدیو گیم را چه در روایت داستان و چه تجربه واقع‌گرایانه از گیم‌پلی به سطحی برساند که پیش از این آن را مشاهده نکرده بودیم.در ویجیاتو بخوانید... ادامه مطلب

بهترین بازی های سال 2019 ویجیاتو مشخص شدند [تماشا کنید]

بعد از نزدیک به دو هفته بالاخره نوبت به اصلی‌ترین جایزه‌ی سال رسید: بهترین بازی سال 2019اما این بار مشابه سال‌های گذشته که در دیجیاتو ما را دنبال کردید، می‌خواهیم نه یک بازی، بلکه ده بازی برترمان را به شما معرفی کنیم و اندکی راجع به همه آن‌ها صحبت کنیم. گرچه مفصلا راجع به تک به... ادامه مطلب

با بهترین بازی موبایل سال آشنا شوید

از زمانی که بازی‌های موبایلی در ذهن مخاطبین و گیمرها صرفا سرگرمی‌هایی کوچک برای پر کردن اوقات فراغتی محدود محسوب می‌شدند مدت‌ها گذشته. این روزها تمام گیمرها قبول کرده‌اند که پلتفرم موبایل نیز مانند تمام پلتفرم‌های دیگر می‌تواند میزبان عناوین بزرگ و کوچکی باشد که تاثیری شگرف در این صنعت رو به رشد می‌گذارند.تحریریه ویجیاتو... ادامه مطلب

با بهترین طراحی جهان در بازی‌های سال ۲۰۱۹ آشنا شوید

یکی از رسالت‌های هر بازی خوبی، غرق کردن ما در دنیایی کاملاً متفاوت با دنیای واقعیست و ایجاد این احساس که واقعاً به آن جهان مجازی تعلق داریم. این کاری نیست که هر بازی‌سازی به راحتی از پسش برآید. یک محیط خوب ترکیبی از اتمسفرسازی درست، توپوگرافی فکرشده، معماری چشم‌نواز و بی‌شمار فعالیت سرگرم‌کننده است.تمام... ادامه مطلب

با بهترین بازی ورزشی یا خانوادگی سال آشنا شوید

وقتی صحبت از بهترین بازی‌ 2019 یا هر سال دیگری باشد باشد، بازی‌های ورزشی و خانوادگی از جمله عناوینی هستند که به راحتی از یادها می‌روند. اما تلاش ما بر این بوده که هیچ بازی خوبی را از لیست بهترین‌های سال جا نیندازیم. این‌ها نامزدهای بهترین بازی ورزشی یا خانوادگی هستند و برخی از آن‌ها... ادامه مطلب

با بهترین بازی با ژانر ترکیبی سال ۲۰۱۹ آشنا شوید

در نسل هشتم از بازی‌های ویدیویی، احتمالاً مهم‌ترین اتفاقی که افتاد ظهور انبوهی بازی نوآورانه بود که متوجه شدند نیازی به پایبندی کامل به ژانرهای از پیش تثبیت شده نبوده و می‌توان با ادغام بهترین عناصر بهترین ژانرها، تجربه‌ای خلق کرد که هیچوقت مشابه‌اش را ندیده‌ایم.تمام بازی‌هایی که تحریریه ویجیاتو رای به حضور آن‌ها در... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟