کروم بوک‌ ها از سال آینده میلادی قادر به اجرای ویندوز خواهند بود

کروم بوک ها به زودی به قابلیتی مجهز می‌شوند که کاربران پلتفرم کروم او اس مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدند: بوت دوگانه. منابع آگاه خبر داده که گوگل این روزها مشغول کار روی پروژه‌ای موسوم به Project Campfire است تا بتواند امکان نصب ویندوز و سایر سیستم‌های عامل را در کنار کروم او اس فراهم سازد.

از تغییراتی که در مخزن کدهای کرومیوم اتفاق افتاده می‌توان اینطور استنباط کرد که مدت زیادی از شروع توسعه قابلیت بوت دوگانه برای کروم او اس گذشته و احتمال دارد که کاربران به زودی از آن بهره‌مند شوند.

یکی از نقاط ضعف کروم او اس در برابر رقبا همیشه محدودیت امکاناتش بوده و البته اپلیکیشن‌هایی که به اندازه ویندوز مفید و کارآمد نیستند. از سوی دیگر بسیاری از کروم بوک ها از لحاظ سخت‌افزاری آنقدر قوی نیستند که بتوانند با یک مصرف باتری معقول، تجربه مطلوبی از اجرای ویندوز را ارائه بدهند. با این وجود امکان بوت دوگانه برای کروم بوک هایی که از لحاظ سخت‌افزاری قوی‌ترند، مطمئنا خصوصیتی ارزشمند و یک امتیاز به شمار می‌آید.

کروم بوک

به عنوان مثال، سری کروم بوک های پیکسل بوک گوگل می‌توانند برای به نمایش گذاشتن این قابلیت گزینه بسیار شایسته‌ای باشند. کارمندان گوگل برای اشاره به این قابلیت از اسم رمز درون سازمانی Alt-OS استفاده می‌کنند، که احتمال دارد که در نهایت Dual Boot نامگذاری شود. از تغییراتی که در کدهای سیستم عامل کروم او اس ایجاد شده می‌توان دریافت که گوگل ساخت یک پیکسل بوک با قابلیت بوت دوگانه میان ویندوز و کروم او اس و بدون به خطر انداختن امنیت را در دستور کار قرار داده است.

همچنین از اطلاعات بدست آمده اینطور به نظر می‌رسد که پیکسل بوک جدید گوگل قدرت سخت‌افزاری کافی برای اجرای هر دو سیستم عامل ویندوز و کروم او اس را دارد. منابع خبری پیش‌بینی می‌کنند که گوگل، انتشار رسمی قابلیت بوت دوگانه را در ژانویه ۲۰۱۹ و طی برگزاری نشستی تجاری با شرکای خود رسانه‌ای خواهد کرد.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟