پیشنهاد عجیب نمایندگان ایران خودرو به مشتریان تکذیب شد

روز گذشته ظاهرا برخی نمایندگی های ایران خودرو پیامی برای مشتریان خود ارسال نموده اند که در آن توصیه شده بود که در صورت انصراف از سود مشارکت و تاخیر می توانند خودرو خود را زودتر از موعد تحویل بگیرند. مشخص نبود که این پیام ایران خودرو جنبه تهدید داشت یا درخواست چرا که مشتری درمانده از همه جا اگر با این دستورالعمل موافقت کند باید از سود تاخیر و مشارکت که حق قانونى او است بگذرد اگر هم قبول نکند احتمالا مورد غضب ایران خودرو قرار خواهد گرفت و تا مدتها به وی خواهند گفت که ما که داشتیم تحویل می دادیم خودتان نخواستید.

این در حالیست که تحویل به موقع خودرو به مشتریان از جمله حقوق مسلم آنها است که این روزها به عناوین مختلف از سوی برخی خودروسازان بسادگی نادیده گرفته می‌شود و مشتریان خود را با خبرهای ضد و نقیض متفاوت در ابهام بیشتری قرار می‌ دهند.
باید پذیرفت که بازار خودرویی ایران همانند هر بازار دیگری چشم به بازیگران اصلی خود دارد. خودروسازان بنام ایرانی نیز تحت سیاست‌ های اخیر اقتصادی و تجاری کشور ملزم به تغییر رویکرد عرضه و تقاضای خود شده اند.
سود مشارکت

پیامهای برای مشتریانی ارسال شده بود که به صورت قیمت قطعی خودروهای مانند رانا ،دانگ فنگ اچ ۳۰ کراس، هایما اس ۷ و پژو پارس بنزینی و دو گانه سوز را خریداری کرده بودند و موعد تحویل آنها گذشته بود. طبق برآورد های انجام شده میزان سود مشارکت و تاخیر عددی مابین ۴ تا ۹ میلیون تومان بوده است.
این دستورالعمل باعث ناراحتی شدید مشتریان شده به نحوی که مشتریان  با دریافت این ابلاغیه اعتقاد دارند خودرو مورد نظرشان موجود است اما ایران خودرو برای تحویل دادن آن می خواهد به نفع خود استفاده کند و حق مشتری را پرداخت نکند.
بعد از انتشار این خبر و باز خورد بسیار منفی ،ظاهرا ایران خودرو خبر فوق را تکذیب کرده و عنوان نموده که این پیامک ها  بصورت خود سر ارسال شده و ایران خودرو از آن بی اطلاع است. اما این خودروساز مشخص نکرده است که چگونه چندین نمایندگی بزرگ ایران خودرو در سرتاسر ایران بصورت دسته جمعی تصمیم گرفته اند که این چنین ابلاغیه ای را از سوی خود صادر کنند.
متن تکذیبیه ایران خودرو منتشر شده توسط ایکو پرس به شرح ذیل است:

این گروه در راستای تکریم مشتریان به تمامی تعهدات خود در فروش قطعی محصولات پایبند است.
پیرو خبر منتشر شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر صدور فاکتور تعهدات قطعی شرکت ایران خودرو بدون سود مشارکت گروه صنعتی  ایران خودرو ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد تمامی تعهدات خود را با قیمت قطعی و مطابق شرایط تنظیم شده قرارداد به مشتریان تحویل خواهد داد.

جالب تر آنکه علیرغم این تکذیب نامه، برخی از مشتریان ایران خودرو در شبکه های اجتماعی از تحویل گرفتن خودروهای خود با شرایط فوق خبر می دهند و به درستی مشخص نیست که باید مسئولیت این رفتار غیر قانونی را به عهده نمایندگان دانست یا ایران خودرو قصد دارد تا سود تاخیر و مشارکت مشتریان را به ایشان بازگرداند؟

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟