فروش نینتندو سوییچ در ژاپن از پلی استیشن 4 پیشی گرفت

فروش نینتندو سوییچ در ژاپن از پلی استیشن 4 پیشی گرفت

آمار فروش نینتندو سوییچ در کشور ژاپن از کنسول موفق نسل هشتمی سونی یعنی پلی استیشن ۴ پیشی گرفت.

این اتفاق در حالی رخ داده که نینتندو سوییچ عمر بسیار کمتری نسبت به رقیب خود دارد. البته این موضوع چندان عجیب نیست و با توجه به آن که کنسول‌های نینندو همیشه میزبان تعداد بیشتری بازی با سلیقه کاربران ژاپنی بوده‌اند، کاربران این کشور هم علاقه بیشتری نسبت به خرید کنسول‌های نینتندو نسبت به محصولات دیگری مثل پلی استیشن ۴ که بیشتر روی بازار آمریکا و اروپا متمرکز هستند نشان می‌دهند.

در حال حاضر فروش نینتندو سوییچ در ژاپن به ۶ میلیون و ۶۷۰ هزار دستگاه رسیده که از مجموع فروش ۶ میلیون و ۵۴۰ هزار دستگاهی پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ اسلیم بیشتر است.

نینتندو سوییچ

البته در این آمار میزان فروش پلی استیشن ۴ پرو اعمال نشده و از این لحاظ کنسول سونی هنوز از هم وطن خود جلوتر است. این رقابت نزدیک میان این دو کنسول در بازار آمریکا هم وجود دارد و طبق آماری که اخیرا از سمت گروه NPD منتشر شده، هر دو این کنسول‌ها طی ماه سپتامبر تقریبا به یک اندازه در ایالات متحده فروش رفته‌اند.

پلی استیشن ۴ طی ۵ سال عمر خود تا امروز نزدیک به ۹۰ میلیون واحد در سرتاسر جهان فروش رفته که موفقیت بزرگی برای سونی محسوب می‌شود و نینتندو سوییچ هم طی مدت زمانی کمتر از دو سال،‌ به ۲۶ میلیون کاربر رسیده که از تعداد کاربران دیگر کنسول محبوب نینتندو یعنی گیم کیوب بیشتر است.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato