ایسوس روتر RT-AX88U را با پشتیبانی از وای فای 6 معرفی کرد

ایسوس روتر RT-AX88U را با پشتیبانی از وای فای 6 معرفی کرد

با افزایش قابل توجه حجم داده های مورد مبادله در اینترنت، سرعت شبکه های اتصال نیز به طرز قابل توجهی افزایش یافته و استانداردهای جدیدی در این زمینه روی کار آمده. وای فای ۶ یا همان ۸۰۲.۱۱ax (نام استانداردهای وای فای اخیراً ساده سازی شده) یکی از جدیدترین استانداردهای اتصالی است که حالا ایسوس روتر تازه ای را با پشتیبانی از فناوری مذکور روانه بازار کرده است.

محصول جدید به نام «Asus RT-AX88U» با بهره مندی از استاندارد وای فای ۸۰۲.۱۱ax از پهنای باند هر کانال ۱۶۰ مگاهرتز پشتیبانی می کند. حداکثر سرعت قابل دسترسی برای روتر جدید ایسوس با استاندارد وای فای ۶ نیز معادل با ۶۰۰۰ مگابیت در ثانیه است. به عبارتی این سرعت از مجموع حداکثر سرعت های ۱۱۴۸ مگابیت در ثانیه برای فرکانس ۲.۴ گیگاهرتز و همچنین ۴۸۰۴ مگابیت در ثانیه برای فرکانس ۵ گیگاهرتز حاصل می شود. بدین ترتیب Asus RT-AX88U نسبت به روترهایی با استاندارد ۸۰۲.۱۱ac تا ۲.۳ برابر سریع تر است.

وای فای 6

علاوه بر سرعت بالاتر، ایسوس روتر جدید خود را به فناوری هایی مانند OFDMA و MU-MIMO نیز مجهز کرده که تا چهار برابر به کارایی شبکه کمک می کنند. در ضمن برای کاربران سازمانی و اماکنی که تعداد زیادی کاربر به صورت همزمان به شبکه متصل می شوند نیز RT-AX88U با ۸۰ درصد پوشش بهتر نسبت به نسخه های قبلی گزینه مناسبی محسوب می شود.

روتر جدید ایسوس از پردازنده چهار هسته ای ۱.۸ گیگاهرتزی برخوردار است

روتر چهار آنتن ایسوس همچنین به ۸ پورت ایترنت برای اتصال باسیم دستگاه های مختلف و دو درگاه USB برای اتصال هارد یا پرینتر (به منظور اشتراک گذاری روی شبکه) مجهز شده است. این دستگاه با پردازنده چهار هسته ای ۱.۸ گیگاهرتزی ۶۴ بیتی خود، ویژگی هایی مانند اولویت دادن به ترافیک گیمینگ و امکان ایجاد شبکه های  روتری (اتصال چند روتر به یکدیگر برای افزایش برد مؤثر) را هم در اختیار کاربران قرار می دهد.

گفتنی است Asus RT-AX88U به عنوان یک روتر نسل جدید با پشتیبانی از وای فای ۶ برای سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شده و قیمتی معادل ۳۴۹ دلار دارد.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato