سناتورهای آمریکایی در پی ایجاد مرکز مقابله با تهدیدات فناوری چین

سناتورهای آمریکایی در پی ایجاد مرکز مقابله با تهدیدات فناوری چین

دو سناتور آمریکایی بدنبال ایجاد دفتری ویژه برای مدیریت تهدیدات فناوری از سوی کشورهای خارجی از جمله چین هستند.

«مارک وارنر»، سناتور دموکرات ایالت ویرجینیا و «مارک روبیو»، سناتور جمهوری خواه ایالت فلوریدا با ارائه لایه ای میان حزبی به مجلس نمایندگان خواهان ایجاد «دفتر امنیت و فناوری حیاتی» شده اند که مسئولیت آن مقابله با تهدیدات فناوری از طریق تعامل بین آژانس های امنیتی و شرکت های خصوصی خواهد بود.

هواوی و ZTE
وارنر و روبیو

دولت ایالت متحده از مدت ها قبل مدعی تهدیدات امنیتی از سوی کمپانی های خارجی است که از میان می توان به اتهامات نرم افزاری «کسپرسکی لب» و سخت فزاری هواوی و ZTE اشاره کرد. روبیو و وارنر در طرح خود به تهدیدات مبتنی بر فناوری از سوی چین اشاره کرده و دولت پکن را به پشتیبانی از این کمپین ها متهم کرده اند:

واضح است که چین برای غلبه بر فناوری و اقتصاد آمریکا از هر ابزاری در زرادخانه‌اش استفاده خواهد کرد. برای حفاظت از کشور به استراتژی فناوری یکپارچه دولتی نیاز داریم.

«راد روزنستاین»، قائم‌مقام دادستان کل ایالات متحده آمریکا در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد که چین در بیش از ۹۰ درصد از موارد جاسوسی اقتصادی وزارت دادگستری از سال ۲۰۱۱ نقش داشته است.

وارنر و روبیو از اعضای «کمیته منتخب اطلاعاتی سنا» هستند و روبیو در آن نقش معاونت را بر عهده دارد. این دو پیش از این هم به نخست وزیر کانادا در مورد کنار گذاشتن هواوی از توسعه زیر ساخت ۵G در حیاط خلوت آمریکا هشدار داده بودند.

به باور این دو سناتور فناوری توسعه یافته توسط شرکت هایی نظیر هواوی و ZTE خطرات امنیتی را برای زیرساخت ایالات متحده به همراه داشته و امنیت کلی زنجیره تامین بخش خصوصی را به مخاطره می اندازد. این اتهامات در حالی مطرح شده اند که هواوی کشورهای غربی از جمله آمریکا را به انتشار عمومی اسناد جاسوسی این کمپانی از کاربران دعوت کرده است.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato