سامسونگ کاهش سود 29 درصدی را برای سه‌ماهه پایانی 2018 پیش‎بینی می‎کند

سامسونگ طی سه ماهه قبلی، به رکورد بالاترین سوددهی در یک سه ماهه دست یافت اما با گذشت مدتی کوتاه از آن زمان، اوضاع چندان جالب به نظر نمی رسد. این کمپانی اخیراً پیش بینی های خود برای سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۸ را منتشر کرده و خبر از کاهش حدوداً ۲۹ درصدی در سود داده است. سامسونگ می گوید تقاضای کمتر برای واحد حافظه، اصلی ترین دلیل این کاهش قابل توجه درآمد بوده است.

سامسونگ در مستنداتی که به رگولاتوری های کره ای ارائه کرده، تخمین زده که به درآمد ۵۹ تریلیون وونی (یا ۵۲.۵ میلیارد دلاری) دست خواهد یافت که ۹.۸۷ درصد از درآمد ۵۸ میلیارد دلاری سه ماهه قبل کمتر است.

در بازه زمانی اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، سامسونگ به سود تخمینی ۱۰.۸ تریلیون وونی (یا ۹.۶۷ میلیون دلاری) دست یافته که ۲۹ درصد از همین بازه زمانی در سال ۲۰۱۷ کمتر است. ناگفته نماند که این رقم، کمترین میزان سود سامسونگ از سه ماهه نخست ۲۰۱۷ تا امروز به حساب می آید. و با توجه به تقاضای کم برای حافظه، سامسونگ انتظار دارد که این روند در سه ماهه نخست ۲۰۱۹ نیز ادامه یابد.

اما با ورود به نیمه دوم سال ۲۰۱۹ و عرضه اسمارت فون های جدید، وضعیت بازار با بهبود مواجه خواهد شد. به عنوان مثال موبایل تاشو و ۵G این کمپانی احتمالاً به بهبود عملکرد واحد موبایل کره ای ها کمک کند. پنل های OLED این کمپانی برای موبایل های هوشمند هم کماکان با افزایش تقاضا روبرو خواهند بود. اما تحلیلگران معتقدند که با رکود نسبی در اقتصاد چین، تقاضا برای چیپست ها و موبایل های سامسونگ کاهش خواهد یافت و در نتیجه، کاهش سود سامسونگ نیز ادامه می یابد.

سامسونگ معمولاً در پیش بینی های تخمینی خود جزییات بیشتری ارائه نمی کند و تا انتشار گزارش مالی کامل منتظر باقی می ماند. با این همه این کمپانی مجبور به انتشار یک بیانیه شده تا به سرمایه گذارانی که هم اکنون خشمگین شده اند اطمینان خاطر بدهد. گزارش مالی نهایی سامسونگ برای سه ماهه پایانی ۲۰۱۸ قرار است اواخر ماه جاری میلادی منتشر شود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟