استعفای مدیر ارشد هواوی در کانادا همزمان با تشدید بازرسی‌های امنیتی

با افزایش تنش ها بین چین و کشورهای غربی یکی از مدیران ارشد هواوی در کانادا و سخنگوی این شرکت از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

« اسکات بردلی »، معاون ارشد هواوی در کانادا با انتشار پستی در لینکدین این تصمیم را علنی ساخت اما به دلیل اصلی آن اشاره نکرد. با این حال به باور برخی تشدید بازرسی ها از معیارهای امنیتی این شرکت در این کناره‌گیری بی تاثیر نبوده است.

وی در یادداشتی مدعی شده که تصمیم وی برای خروج به صورت ناگهانی اتخاذ نشده و اتفاقات رخ داده طی یک سال و نیم گذشته به این امر منجر شده است.اسکات بردلی

اسکات بردلی از سال ۲۰۱۱ و پس از ترک مدیریت Bell Media و همچنین شکست در انتخابات به هواوی پیوست. در کارنامه بردلی ریاست انجمن ۵G کانادا نیز دیده می شود که در قالب یک گروه تجاری، پیاده سازی نسل ارتباطی بعدی را ترویج و تسهیل می کرد.

«اریک لی»، رییس شعبه کانادایی هواوی با ارسال یادداشتی به کارکنان از نقش بردلی در رشد این کمپانی و ایجاد روابط با دولت تشکر نمود و اعلام کرد که در آینده نیز از مشاوره های وی استفاده خواهد شد.

این مدیر سابق طی حضورش در هواوی کانادا تلاش های بسیاری را برای افزایش شهرت و اعتبار هواوی انجام داد و به دنبال رفع نگرانی هایی کاربران در مورد ارتباط میان این شرکت و دولت چین بود.

با این حال در هفته های اخیر و در پی بازداشت «منگ وانژو»، مدیر مالی ارشد هواوی در کانادا تنش های بسیاری بین پکن و اتاوا در گرفت تا جایی که دولت چین کانادا را به اقدامات تلافی جویانه تهدید و ۱۳ شهروند این کشور را بازداشت کرد.

مشکلات هواوی به همین جا ختم نمی شود و روز گذشته یکی از کارکنان ارشد بخش مالی هواوی در لهستان نیز به اتهام جاسوسی برای چینی ها بازداشت شد که در صورت اثبات جرم ممکن است به ده سال زندان محکوم شود. وزارت خارجه چین نگرانی عمیق خود را از بازداشت این فرد ابراز کرده و هواوی نیز با انتشار بیانیه ای بر پایبندی این شرکت به قوانین لهستان تاکید کرد.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟