سایپا رکورد بازار را شکست؛ افزایش مجدد قیمت پراید در کمتر از ۵ روز + جدول

سال ۹۷ برای بازار خودرو، سالی متفاوت بوده است، به گونه‌ای که از طرفی واردات خودرو به کشور ممنوع شد و از سوی دیگر، عرضه خودروسازان داخلی، به کمترین میزان در سال‌های اخیر رسید و حتی کار به جایی رسید که خودروسازان داخلی از تحویل خودرو‌هایی که موعد تحویل آن‌ها فرا رسیده بود، به دلایلی همچون کمبود قطعه و افزایش نرخ ارز و به دنبال آن جهش قیمت تمام شده خودروها، خودداری کردند و تنها به پیش فروش با موعد تحویل چندین و چند ماهه و قیمت نهایی نامشخص روی آوردند.
این مسیر، رفته رفته باعث افزایش قیمت بی سابقه در بازار خودرو شد و در این میان مصرف کننده واقعی با کاهش قدرت خرید، دیگر توان خرید خودرو نداشت. خودروسازان نیز به دلیل مشکلات موجود خواستار افزایش قیمت محصولات خود شدند.
شرکت سایپا و زیر مجموعه آن پارس خودرو در مسیر شرکت رقیب یعنی ایران خودرو حرکت کرده و به دنبال صدور مجوز افزایش قیمت انواع خودروها توسط دولت، لیست جدید قیمت انواع محصولات خود را اعلام کردند.
براساس این لیست، افزایش قیمت ‌ها در محصولات سایپا از ۳۰ تا ۸۷ درصد تعیین شد. در لیست مذکور قیمت پراید در مدل ۱۵۱ که گران ترین مدل خانواده پراید نیز محسوب میشود به ۳۱ میلیون تومان نرسید. به علاوه گفته می شد که تعهدات قبلی این شرکت نیز با قیمت حوالی ۲۹ میلیون تومانی اجرا خواهند شد.
اما شب گذشته گروه خودروسازی سایپا به صورت شبانه قیمت پراید را افزایش داده و لیست قیمت مدل های مختلف این خانواده را منتشر کرد. قیمت مدل ۱۱۱ از ۲۹ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان در کمتر از ۵ روز به ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت که البته بیشترین میزان افزایش قیمت در خانواده پراید محسوب می شود. سایر مدل های پراید ۱۳۱، ۱۳۲ و ۱۵۱ نیز افزایش قیمت را در رنج های مختلف تجربه کرده اند.
جدیدترین قیمت پراید - دی ۹۷:

قیمت پراید

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟