پرقدرت ترین سوبارو تاریخ به بازار می آید؛ آشنایی با سوبارو ایمپرزا STI S209

پرقدرت ترین سوبارو تاریخ به بازار می آید؛ آشنایی با سوبارو ایمپرزا STI S209

نمایشگاه دیترویت امسال را باید محلی برای رونمایی از خودروهای قدرتمند قلمداد کرد. سوبارو این نام قدیمی و دوست داشتنی که چندسالی است از سطح اول دنیای خودروسازی فاصله گرفته است. محصول افسانه ای خود یعنی WRX که چندسالی است بر روی همین پلت فرم تولید می شود را ارتقا داده و قرار است در تمامی ابعاد شاخص ترین محصول سوبارو باشد. S209 تنها در آمریکا عرضه خواهد شد.

سوبارو  STI در مدل های S از سال ۲۰۰۰ در بازار آمریکا عرضه شده اند و اولین آن ها نیز ایمپرزا با نام S201 بود. سال گذشته سوبارو از نسخه S208 رونمایی کرد اما آن را تنها در بازار داخلی خود یعنی ژاپن عرضه کرده است.

مدل S209 توسط بخش جهانی سوبارو موسوم به Tecnica توسعه داده شده است. سوبارو اعلام کرده است که این مدل با الهام از WRX STI مسابقه ای ویژه نوربرگ رینگ ساخته شده است که در کلاس خود توانست در رقابت های ۲۴ ساعته نوربرگ رینگ در سال ۲۰۱۸ به قهرمانی دست پیدا کند.

رقیب آئودی RS3 از همان موتور مشهور تخت (بوکسری) ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ شده قدرت می گیرد. این موتور با تغییرات زیاد حال بیش از ۳۳۶ اسب بخار قدرت تولید می کند. قدرت توسط جعبه دنده ۶ سرعته دستی به هر چهارچرخ ارسال می شود.

همچنین این خودرو هم در جلو و هم در عقب از محدود کننده گشتاور دیفرانسیل بعلاوه دیفرانسیل مرکزی و سیستم کنترل کننده گشتاور بهره می برد. از این مدل تنها ۲۰۰ عدد ساخته خواهد شد.

همچنین تنها در دو رنگ سفید و آبی و سقف کربنی عرضه خواهد شد. رینگ های مشهور طلایی رنگ نیز همانند همیشه در این مدل حضور دارند.

رئیس بخش STI سوبارو "یوشیهو هیراکاوا" می گوید:" دلیل خاص بود مدل های STI سوبارو فلسفه ساخت آن ها است. کسی که در پشت فرمان قرار دارد به اندازه چیزی که در زیر کاپوت خودرو قرار گرفته است برای STI  مهم است به همین دلیل ما اینجا ترکیبی از سرعت، عملکرد و لذت محض را داریم." "مدل های S ما بالاترین سطح از محصولات ما به شمار می روند."

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato