جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

صدا و سیما یا فضای مجازی؛ کدامیک با ۱۴۰ میلیارد تومان بهتر فرهنگ‌سازی می‌کنند؟

صدا و سیما در بودجه سال ۹۶، سهم ۵ درصدی از جرایم رانندگی معادل ۱۴۰ میلیارد تومان را به خود اختصاص داد تا در زمینه ترافیک فرهنگ‌سازی کند.

این درحالی‌ست که آمارهای پزشک قانونی با درنظرگیری عوامل سه‌گانه تصادفات یعنی خودرو، انسان و جاده خبر از آن می‌دهد که آمار جانباختگان تصادفات در ۸ ماه اول سال جاری نسبت به سال قبل حدود ۰/۹ درصد افزایش داشته است.

آماری که صدا و سیما می‌تواند به عنوان عامل فرهنگ‌ساز در آن تاثیرگذار باشد اما اینطور به نظر می‌رسد که رسانه ملی در تحقق این هدف موفق نبوده است و اگر این هزینه در فضای مجازی صرف می‌شد، می‌توانست نتایج بهتری درپی داشته باشد.

«محمدصادق افراسیابی» کارشناس رسانه‌های اجتماعی در مورد هزینه‌های تولید برنامه در صدا و سیما به دیجیاتو گفت برنامه ترکیبی نوع الف که بهترین نوع برنامه‌های تلویزیونی است و در آن انیمیشن، گفتگو مجری و کارشناس و بخش‌های تولیدی با کیفیت بالا وجود دارد، به ازای هر دقیقه ۲۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

به گفته افراسیابی برنامه‌های ترکیبی حدودا بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه زمان می‌برد و برای برنامه‌های آموزشی که با هدف فرهنگ‌سازی، تهیه می‌شوند، بسیار مناسب هستند.

صدا و سیما

افراسیابی معتقد است که نمی‌توان گفت برنامه‌های تولیدی صدا و سیما که برای فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک و با هدف اصلاح فرهنگ حمل‌ونقل تولید شده‌اند، تا چه اندازه تاثیرگذار بوده‌است:

«سنجش این موضوع نیاز به پژوهش و تحقیق پیمایشی دارد. اما مشخص است که تلویزیون و سینما رسانه‌های گرانی هستند که برای تولید محتوا در آنها باید بیشتر هزینه کرد. درصورتیکه هزینه تولید محتوا در فضای مجازی و حتی رادیو بسیار کمتر است. از سوی دیگر باید در نظر گرفت که محتواهای گران قیمت تولید شده در صدا و سیما چند بار پخش می‌شوند و تنها کسانی‌که در زمان پخش حاضرند می‌توانند آنها را ببینند و سایرین از دیدن این برنامه‌ها محروم می‌مانند.

درحالیکه برنامه‌های ارزان قیمت تولید شده در فضای مجازی این قابلیت را دارند که توسط افراد بیشتر و بدون محدودیت زمانی پخش و تکرار دیده شوند و حتی برای سایر کاربران هم ارسال شود.»

طبق گفته‌های این کارشناس رسانه‌ای درصورتیکه این بودجه صرف برنامه‌سازی در فضای مجازی می‌شد، قطعا محتوای بیشتری برای افراد بیشتری تولید می‌شد. ضمن آنکه محتوا در فضای مجازی تاریخ انقضاء ندارد و در فواصل زمانی گوناگون میان کاربران منتشر می‌شود.

خرید بلیط هواپیما
برچسب ها

مطالب مرتبط

دانشمندان موفق به ذخیره و بازیابی داده در مولکول‌های متابولیکی بدن شدند

در سال‌های اخیر روش‌های جدیدی برای ذخیره‌سازی داده مثل استفاده از DNA پیشنهاد شده است اما به نظر می‌رسد حافظه‌های مولکولی هم به عنوان یک راه ساده‌تر در دسترس باشند. دانشمندان دانشگاه براون نشان داده‌اند که می‌توان داده را در محلول‌های مصنوعی مولکول‌های متابولیکی هم ذخیره کرد. مثلا آمینو اسیدها و مولکول‌های شکر گزینه‌های مناسبی برای... ادامه مطلب

بهره‌ برداری پایلوت از شبکه ملی اطلاعات عملاً شروع شده است

رضا باقری اصل، معاون سازمان فناوری اطلاعات در نشست خبری همایش «شهر هوشمند، ‌زیرساخت و فرصت‌ های سرمایه‌ گذاری»، با اشاره به حرکت به‌ سمت نسل جدید زندگی شهری اظهار کرده است: «بیش از ۷۰ درصد مردم در مناطق شهری زندگی می‌ کنند و نه‌ تنها دولت، بلکه همه مسئول بهبود زندگی شهری هستیم». به عقیده... ادامه مطلب

راه اندازی مرکز تبادل ترافیک داده تهران

به گزارش خبرگزاری فارس، مرکز تبادل ترافیک داده ی تهران دیروز به مناسبت روز جهانی ارتباطات راه‌اندازی شده است. این مرکز بخشی از پروژه مراکز تبادل ترافیک شبکه ملی اطلاعات است که توسط شرکت ارتباطات زیرساخت ایجاد شده است مراکز تبادل ترافیک داده یا IXP نقاط کانونی شبکه های مبتنی بر فناوری اطلاعات هستند که در... ادامه مطلب

الزام ISP ها به جداسازی ترافیک داخلی از بین المللی تا بهمن ماه

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در خرداد ماه سال جاری با کاهش تعرفه ی خدمات اینترنت ثابت ADSL موافقت و مصوبه ی آن را صادر کرد. طبق این مصوبه، مشترکانی که بیش از ۲ گیگا بایت دیتا به صورت ماهانه مصرف دارند، حداقل با کاهش ۱۶ درصدی تعرفه‌ ها مواجه می‌ شوند که در بعضی موارد ممکن است تا... ادامه مطلب

اپل یک کمپانی دیگر را در حوزه یادگیری ماشینی تصاحب کرد

شرکت های فعال در حوزه یادگیری ماشینی، یکی پس از دیگری تحت مالکیت اپل در می آیند. این کمپانی پس از خرید Perceptio در اواخر سال 2015 و تصاحب Turi در چند ماه قبل، به تازگی تیم هندی/آمریکایی متخصص حوزه machine learning با نام Tuplejump را نیز به مجموعه خود افزود. شایعات مربوط در این زمینه از چندی... ادامه مطلب

دلار به ازای اطلاعات شخصی؛ تقسیم درآمد غول‌های فناوری با کاربران چه نتایجی دارد؟

درآمد کمپانی های فناوری به حد سرسام آوری افزایش یافته و در لیست ثروتمندترین افراد دنیا، همیشه نام تعداد زیادی از موسسان این شرکت ها به چشم می خورند. افرادی نظیر زاکربرگ و موسسان گوگل در مدتی کوتاه به ثروتی افسانه ای دست یافته اند اما ممکن است در سیستمی شبیه به پرداخت یارانه در... ادامه مطلب

نظرات ۱۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x