صدری به دنبال گره زدن آینده مخابرات به استارت‌آپ‌ هاست

«سید مجید صدری» مدیرعامل شرکت مخابرات ایران امروز (یکم بهمن ماه) با برگزاری یک نشست خبری، توضیحاتی در خصوص عملکرد یک ساله خود به عنوان مدیرعامل مخابرات ارائه و به سوالات خبرنگاران نیز پاسخ داد.

به گزارش دیجیاتو، صدری در این رویداد از همکاری‌های جدید با پیام‌رسان‌ها و استارت‌آپ‌های دیگر خبر داد. به شکل مشخص، پیام‌رسان‌های گپ، آی‌گپ و سروش با شرکت مخابرات ایران تفاهم‌نامه‌هایی را امضا کرده‌اند. او همچنین گفت که همکاری با فیلیمو هم آغاز شده و حالا کاربران اینترنت شرکت مخابرات می‌توانند به شکل رایگان از این سرویس استفاده کنند. وی از سوی دیگر گفت که شرکت مخابرات ایران در آینده همکاری‌هایی با دیجی‌کالا و کافه‌بازار را نیز آغاز خواهد کرد.

پیش از این مدیرعامل پیام‌رسان گپ در گفتگو با دیجیاتو خبر داده بود که قابلیت برقراری ارتباط از طریق پیام‌رسان گپ به تلفن ثابت ایجاد خواهد شد. اکنون مدیرعامل مخابرات ایران در پاسخ به سوال دیجیاتو مبنی بر اینکه این خدمات با چه اختلاف قیمتی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و چقدر می‌تواند چالش درآمدزایی در شرکت مخابرات ایران را حل کند، گفت:

«ما به دنبال آن هستیم تا درآمد و منابع مالی شرکت را افزایش دهیم. به همین دلیل به عنوان یک بنگاه اقتصادی تلاش می‌کنیم از هر فرصتی استفاده کنیم. قرار است با پیام‌رسان های گپ، آی‌گپ و سروش کار کنیم و سرویس‌های مختلفی را ارائه دهیم. هرچند همین امروز هم سرویسی به نام «سیپ فون» ارائه می‌دهیم که خدمات تلفن ثابت را در فضای مجازی ارائه می‌دهد. در نهایت اگر بحث امنیت شبکه و مسائل فنی اجازه دهد، در جهت حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، سرویس مکالمه را هم ارائه خواهیم کرد.»

او همچنین در خصوص درآمدزایی برای شرکت مخابرات ایران از این راه، گفت: «قبل از اینکه سرویسی را ارائه دهیم مراقب درآمدهای شرکت‌ هم هستیم. نمی‌خواهیم بیاییم سرویسی را ارائه دهیم که درآمدی را از جای دیگر شرکت کم کند. قطعاً ما به دنبال افزایش درآمد هستیم. پس به نوعی باید در این موارد اقدام کنیم که به نفع مخابرات باشد چون بحث بازار بورس و سهام‌داران عمده مطرح است.»

صدری که مدتی پیش در حساب شخصی توییتر خود از همکاری با کافه‌بازار و دیجی‌کالا خبر داده بود اما جزییات بیشتری در رابطه با این مسئله نگفته بود، در پاسخ به سوال دیگر دیجیاتو مبنی بر جزییات همکاری با این دو شرکت گفت:

سامانه ۲۰۲۰

«هر کدام از این دو شرکت یک سبد محصول و تعداد مشترکی دارند و می‌توانند روی فروش سرویس‌های ما اثر داشته باشد. از طرف دیگر ما می‌توانیم یک سرویس یا پیشنهاد را به مشترکین [اینترنت] شرکت مخابرات برای استفاده از این دو پلتفرم بدهیم. برای مثال دیجی‌کالا می‌تواند برای مشترکین مخابرات ۱۰ درصد تخفیف روی یک کالای خاص اعمال کند. این در واقع یک ارتباط دو طرفه‌ است تا بتوانیم سرویس‌ها و خدمات را به مشترکین دو طرف ارائه دهیم. پس دیجی‌کالا یا کافه‌بازار برای مشترکین خودش جهت استفاده از خدمات شرکت مخابرات یک آفری را ارائه می‌دهد، ما هم زیرساخت‌هایی را در اختیار آنها قرار می‌دهیم. در واقع می‌توانیم برای دیجی‌کالا و کافه‌بازار در حوزه فنی امکانات خوبی را فراهم کنیم.»

مجید صدری که در دی ماه ۱۳۹۶ به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات ایران معرفی شد، در این نشست خبری به ارائه گزارشی از عملکرد خود در یک سال اخیر پرداخت و برخی از برنامه‌های آتی خود را نیز اعلام کرد. به گفته صدری، حالا شرکت مخابرات ایران مشتری‌مداری را در اولویت خود قرار داده است و در یک سال اخیر تلاش کرده است تا کیفیت خدماتش، مخصوصاً اینترنت ADSL خود را افزایش دهد. او گفت که یک سال پیش زمان انتظار کاربر برای رسیدن به کارشناس مخابرات حدود ۴۰ دقیقه بود که حالا به حدود ۳ دقیقه رسیده است.

او همچنین اعلام کرد که در یک سال اخیر، یک میلیون و ۳۰۰ هزار خط تلفن بدون کارکرد، قطع شده‌اند و دوباره به چرخه توسعه‌ برگشته‌اند. به گفته صدری هزینه توسعه هر خط تلفن ثابت برای شرکت مخابرات ایران بین ۵۰۰ الی ۷۰۰ هزار تومان است اما این شرکت حالا خطوطی که چند سال مورد استفاده نبوده‌اند را دوباره به شبکه برگردانده است.

مدیرعامل مخابرات از تدوین طرح مشاغل در ۱۱۸ خبر داد تا دسترسی به مشاغلی که مورد نظر کاربران هستند، ساده‌تر انجام شود. صدری همچنین گفت که به زودی ۱۱۸ با زبان‌های عربی و انگلیسی نیز آغاز به کار می‌کند.

او همچنین در خصوص ایجاد ۱.۵ میلیون پورت فیبر نوری گفت: «این تعداد پورت به وجود آمد اما قیمت خدمات و همچنین مبالغی که قبل از شروع به ارائه سرویس درخواست می‌شد، باعث می‌شد تا کاربر علاقه‌ای به فیبر نوری نداشته باشد. اما تا پایان سال طرح تانومای ویژه را داریم و حالا هر کسی در هر جای ایران از ما درخواست فیبر نوری داشته باشد، برای کابل‌کشی هیچ‌هزینه‌ای نمی‌گیریم. برای مودم هم تلاش داریم یا آن را به شکل رایگان ارائه دهیم یا به شکل اقساطی. این‌ها مواردی هستند که ما به دنبال سود در آنها نیستیم و می‌خواهیم رضایت مشتری را جلب کنیم. سعی هم کرده‌ایم تعرفه‌های خدمات فیبر با خدمات ADSL یکی باشد.»

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین در خصوص مصرف اینترنت کاربران این شرکت آمارهایی ارائه داد:

«مصرف روزانه اینترنت مشتریان ما نسبت به سال گذشته ۶۱ درصد رشد داشته است. این رشد در حوزه اینترنت بین الملل ۵۵ درصد بوده. از طرف دیگر ترافیک داخلی ما ۴ برابر شده است.»

به گفته صدری، شرکت مخابرات ایران سابقاً DNS مستقل نداشته است اما اکنون DNSهای خود را در ۴ نقطه راه‌اندازی کرده است. به همین دلیل پینگ اینترنت مخابرات که قبلا به ۱۲۵ میلی‌ثانیه می‌رسید، حالا به زیر ۲۵ میلی‌ثانیه رسیده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین از طراحی یک بسته مشترک با همراه اول خبر داد و گفت: «در حال طراحی بسته‌هایی با همراه اول هستیم. کاربر با خرید این بسته‌ها،‌ هم می‌تواند از خدمات همراه اول استفاده کند و هم شرکت مخابرات. برای مثال کاربر با خرید این بسته می‌تواند با اتصال موبایل خود به شبکه‌های وای فای ما در سطح کشور، به اینترنت دسترسی داشته باشد. در واقع برای مدیریت کردن هزینه‌ها، با همراه اول تلاش می‌کنیم تا از امکانات به شکل مشترک استفاده کنیم.»

مطالب مرتبط

بیانیه مشترک MTN و ایرانسل: برنامه فوری برای خروج MTN از بازار ایران وجود ندارد

گروه MTN و ایرانسل با انتشار یک بیانیه خبری مشترک اعلام کردند که این گروه آفریقایی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد». آخر هفته گذشته «راب شاتر» مدیرعامل MTN اعلام کرده بود که این گروه می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز کند و به همین دلیل از خاورمیانه خارج خواهد شد. اما اکنون... ادامه مطلب

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نحوه پنهان‌سازی شماره تلفن در اسنپ

ممکن است هر فردی به دلایل مختلف نخواهد شماره تلفن خود را در اختیار دیگران بگذارد، اما گاهی برای استفاده از اپلیکیش‌های مختلف این کار اجتناب‌ناپذیر است. اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که شماره تلفن همراه را جزیی از اطلاعات شخصی خود قلمداد می‌کنید، می‌توانید از قابلیت «تماس امن» اسنپ استفاده کنید.روابط عمومی اسنپ... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟