رقیبی برای هارلی دیویدسون برقی با نصف قیمت؛ معرفی اولین محصول Lightening

رقیبی برای هارلی دیویدسون برقی با نصف قیمت؛ معرفی اولین محصول Lightening

پس از خودروها، نوبت به موتورسیکلت ها رسیده تا از موتورهای درون سوز فاصله گرفته و به پیشرانه های برقی مجهز شوند. تاکنون شرکت های مختلفی پا پیش گذاشته و نسبت به برقی کردن موتورسیکلت ها اقدام کرده اند. لایتنینگ موتورسایکل (Lightning Motorcycle) یکی از این شرکت ها است که در سال ۲۰۰۶ توسط فردی به نام ریچارد هتفیلد (Richard Hatfield) در کالیفرنیا پایه گذاری شده است.

این کمپانی که پیشتر با رکوردشکنی با موتورسیکلت برقی LS-218 نام خود را بر سر زبان ها انداخته بود، اخیرا از عرضه نخستین محصول تولید انبوه خود خبر داده است. طبق انتظار این موتورسیکلت نیز از پیشرانه ای برقی بهره برده و استرایک (Strike) نامگذاری شده است.

موتورسیکلت برقی

لایتنینگ استرایک آمار و ارقام قابل توجهی دارد، از جمله اینکه این موتورسیکلت برقی می تواند تا ۱۵۰ مایل مسافت (معادل ۲۴۱ کیلومتر) را بدون نیاز به شارژ مجدد پشت سر بگذارد، حداکثر سرعت آن نیز دقیقه به همین میزان یعنی ۱۵۰ مایل در ساعت اعلام شده است.

به گفته سازنده، به لطف پشتیبانی از فناوری شارژ سریع باتری موتورسیکلت برقی استرایک در عرض ۳۵ دقیقه به طور کامل پر می شود. درباره مشخصات موتور، شتاب و حداکثر سرعت استرایک فعلا اطلاعاتی در دست نیست، اما انتظار می رود با نزدیک شدن به زمان عرضه، جزئیات بیشتری در این باره منتشر شود.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده استرایک از ماه مارس (اسفند) به فروش خواهد رسید. شرکت لایتنینگ برای این موتورسیکلت برقی قیمتی برابر با ۱۲,۹۹۸ تعیین کرده است.

موتورسیکلت برقی

برای مقایسه بد نیست اشاره کنیم اولین موتورسیکلت الکتریکی هارلی دیویدسون که LiveWire نام دارد، ۲۹,۷۹۹ دلار قیمت گذاری شده؛ این در حالیست که LiveWire با هر بار شارژ می تواند ۱۱۰ مایل (۱۷۷ کیلومتر) را طی کند.

ناگفته نماند شرکت لایتنینگ نسبت به موفقیت استرایک اطمینان بالایی داشته و اخیرا به یک مجموعه تولیدی بزرگ در سن خوزه نقل مکان کرده تا بتواند محصول جدید خود را در زمانی کمتر و با تیراژ بالاتر تولید کند.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato