همه چیز درباره آیفون 13
احتمال عرضه موبایل مجهز به لنز مایع توسط هواوی

احتمال عرضه موبایل مجهز به لنز مایع توسط هواوی

به نظر می‌رسد هواوی در حال کار روی یک گوشی جدید مجهز به تکنولوژی لنز مایع است.

بر خلاف اکثر دوربین‌ها که از لنز مکانیکی یا نرم‌افزار برای تغییر فوکوس استفاده می‌کنند، دوربین‌های مجهز به لنز مایع همان‌طور که از اسمشان مشخص است از یک مایع که ترکیبی از آب و روغن است برای انجام این کار استفاده می‌کنند.

به طور کل لنز مایع تفاوت‌های زیادی با سایر لنزها دارد. جدا از سرعت بسیار بیشتر لنزهای مایع در فوکوس، به خاطر عدم نیاز به قطعات متحرک آن‌ها جای کمتری را اشغال می‌کنند و بنابراین طراحی گوشی به طور کامل تحت تاثیر این قضیه تغییر خواهد کرد. در ضمن، این نوع از لنزها می‌توانند به محدوده متنوع تری از زوم دست پیدا کنند. این کار تنها با تغییر ولتاژ و در نتیجه تغییر در شکل مایع لنز ممکن خواهد شد. نحوه کارکرد چنین لنزی در ویدیوی زیر شرح داده شده است:

لنزهای مایع پیش از این در دوربین‌های صنعتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند اما به نظر می رسد هواوی راه تازه‌ای را برای استفاده از آن‌ها در گوشی‌های هوشمند پیدا کرده و حتی پتنتی از گوشی‌های مجهز به چنین لنزی را در حدود دو ماه قبل به ثبت رسانده است.

بر اساس اطلاعاتی که اخیرا به بیرون درز کرده، هواوی در حال توسعه یک ماژول دوربین سه گانه است که از یک لنز RGB، یک لنز مونوکروم و در نهایت یک لنز دوربین مدت پرواز یا TOF بهره خواهد برد. بر اساس گفته‌های این منبع، ماژول دوربین ذکر شده از یک لنز مایع هم بهره می‌برد که به طور عمودی در کنار فلش LED دستگاه قرار گرفته است.

پیش بینی می شود که طی سال جاری میلادی هواوی در گوشی‌هایی مانند میت ۳۰ پرو از چنین لنزی استفاده کند که در این صورت، این موضوع اتفاق عظیمی در بازار موبایل محسوب می‌شود.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato