این ربات‌، پارک ماشین در فرودگاه را آسان می‌کنند [تماشا کنید]

یکی از مشکلات تمام فرودگاه ها به بخش پارک کردن ماشین‌ها برمی‌گردد؛ مشکلی که سیستم پارکینگ خودکار استن قصد رفع آن را دارد. بعد از داشتن تجربه‌هایی موفق در شهرهای پاریس و لیون فرانسه، حال این سیستم به فرودگاه گاتویک لندن خواهد رسید انتظار می‌رود عملکرد درخشان خود را دوباره تکرار کند.

فرودگاه یکی از مکان‌هایی است که در آن صرفه‌جویی در استفاده از فضا، به خصوص در پارکینگ‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با وجود نظارت‌هایی که در حال حاضر بر پارک صحیح خودروها در پارکینگ‌ها صورت می‌گیرد، هنوز جای زیادی برای پیشرفت وجود دارد.

نحوه کار استَن برای پارک ماشین با اشغال کم‌ترین فضای ممکن به این شرح است: شما ماشین خود در یک گاراژ کوچکی پارک می‌کنید، سیستم شما را اسکن می‌کند و بعد از آن بقیه کارها را به این سیستم می‌سپارید و به هواپیمای خود برسید. یک ربات خودرو شما را به یک پارکینگ مناسب با تراکم بالا هدایت کرده و هنگام بازگشت شما به فرودگاه آن را برمی‌گرداند.

ربات‌هایی که این سیستم برای جابجایی ماشین‌ها از آن‌ها استفاده می‌کند شکل جالب و شباهت زیادی به یک تستر دارند. آن‌ها به سطحی سینی مانند مجهز شده‌اند که با استفاده از آن‌ می‌توانند ماشین شما را بلند کرده و به نقطه مورد نظر حمل کنند. لازم به ذکر است که این ربات‌ها عملکرد فوق‌العاده‌ای در پارک کردن ماشین‌ها در فضاهای بسیار تنگ دارند.

از آن‌جایی که کار به ربات‌ها سپرده شده است، دیگر نیازی به در نظر گرفتن فضا برای خروج سایر ماشین‌ها نیست و در ضمن درهای خودرو نیز نیازی به باز شدن ندارند در نتیجه خودروها می‌توانند بسیار نزدیک به یکدیگر قرار بگیرند و در نتیجه ذخیره زیادی در استفاده از فضا صورت می‌گیرد.

جدا از این موضوعات نباید از امنیت بالا و سهولت بیشتر مسافران هنگام استفاده از چنین سیستمی غافل شد و این اختراع می‌تواند در مکان‌هایی که کمبود فضا یکی از مشکلات اساسی است تغییرات مثبت زیادی را به‌وجود آورد.

منبع:
New Atlas
برچسب ها

مطالب مرتبط

استفاده از پهپادهای خودران برای متفرق کردن پرنده های اطراف فرودگاه

معمولاً اجازه پرواز پهپاد در نزدیکی فرودگاه ها داده نمی شود. اما می توان از این تجهیزات برای دور کردن پرندگان از هواپیماهای مسافربری بهره برد. به این منظور کنترل پهپاد به صورت دستی ممکن است غیر قابل اعتماد باشد. در این صورت حتی ممکن است دسته های پرندگان متفرق شده و کنترل آنها پیچیده تر... ادامه مطلب

کاربرد تازه هوش مصنوعی؛ پارکینگ فرودگاه در اختیار ربات ها [تماشا کنید]

با پیشرفت مداوم تکنولوژی، بهره گیری از هوش مصنوعی و ربات ها رو به گسترش بوده و تقریبا هر روز ایده ای جدید در این زمینه مطرح می شود. استفاده از ربات برای پارک کردن خودروها، یکی از جالب ترین ایده هایی است که بزودی در فرودگاهی در انگلستان وارد مراحل آزمایشی خواهد شد. بر این... ادامه مطلب

بزرگترین فرودگاه دنیا در ترکیه افتتاح می‌شود

امروز رئیس جمهور ترکیه «رجب طیب اردوغان» فرودگاهی در شهر استانبول را افتتاح می‌کند که به ادعای وی، بزرگترین فرودگاه دنیا لقب خواهد گرفت. جالب اینجاست که این اتفاق همزمان با سالگرد ۹۵ سالگی تاسیس جمهوری ترکیه رخ خواهد داد. تقریباً ده ها هزار کارگر به فعالیت مشغول شدند تا پروسه‌ی ساخت این فرودگاه را تا... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x