کاهش سود سامسونگ در سه ماهه پایانی 2018؛ امید به موفقیت گلکسی اس 10

کاهش سود سامسونگ در سه ماهه پایانی 2018؛ امید به موفقیت گلکسی اس 10

شرکت سامسونگ در پیش بینی عملکرد مالی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ خود از افت قابل توجه درآمدها خبر داده بود و حالا با انتشار گزارش نهایی، به نظر می رسد پیش بینی ها درست بوده و سود سامسونگ در مدت مذکور افت محسوسی داشته است.

در گزارش کامل عملکرد مالی سه ماهه آخر ۲۰۱۸ سامسونگ درآمد کل شرکت ۵۳.۴ میلیارد دلار عنوان شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش داشته است. از طرفی سود عملیاتی این مدت ۹.۷ میلیارد دلار بوده که با ۲۹ درصد کاهش نسبت به سه ماهه آخر سال ۲۰۱۷، از افت شدید سود سامسونگ در بازارهای جهانی خبر می دهد.

رکود بازار تلفن های هوشمند یکی از مهم ترین عوامل افت سود سامسونگ بوده است

طبق اظهارات کمپانی، مهم ترین عامل کاهش درآمدها بی ثباتی در بازار کسب و کارهای کوچک بوده که به افت تقاضا برای حافظه های NAND و DRAM انجامیده است. در این بین رکود بازار موبایل (که در کاهش فروش آیفون های اپل نیز مؤثر بود) و افت تعداد سفارش نمایشگر، در کنار کاهش تقاضای چیپ از سوی دیتاسنترها نیز در سقوط سود سامسونگ مؤثر بوده است.

سود سامسونگ

بخش موبایل سامسونگ هم کاهش فروش بی سابقه ای را تجربه کرده و طبق پیش بینی ها، این افت فروش تا سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهد داشت که در زمینه فروش چیپ حافظه نیز شرایط مشابهی حکم فرما خواهد بود. البته شرکت امیدوار است با معرفی گلکسی اس ۱۰ تا حدودی اوضاع را بهبود دهد و در ماه های پس از آن شاهد رشد فروش بخش موبایل باشد.

گفتنی است عملکرد مالی نه چندان خوب سامسونگ در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ نتوانسته نتایج مالی کل سال را تحت شعاع قرار دهد و این کمپانی در مجموع سال ۲۰۱۸ توانسته با ثبت درآمد ۲۲۰ میلیارد دلار و سود عملیاتی ۵۳ میلیارد دلار، برای دومین سال پیاپی رکورد نتایج مالی خود را بشکند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato