ایالات متحده تبدیل جسد انسان به خاک گلدان را قانونی می کند

در طول تاریخ روش های مختلفی برای وداع با درگذشتگان مورد استفاده قرار گرفته؛ از مومیایی کردن تا تبدیل خاکستر (پس از سوزاندن جسد) به جواهرات. حالا ایده تازه ای در حال فراگیر شدن است که با تبدیل جسد انسان به خاک گلدان، بقایای بدن متوفی را به محلی برای رشد گیاهان تبدیل می کند.

قانون گذاران در واشینگتن طرحی را در دست تصویب دارند که کمپوست کردن جسد انسان را قانونی کرده و به خانواده ها اجازه می دهد بقایای بدن متوفی را به شکل گلدانی از خاک دریافت کنند.

فرآیند تبدیل جسد به خاک ۵۵۰۰ دلار هزینه دارد

به گفته سناتور جیمی پدرسن (حامی طرح) بسیاری از شهروندان واشینگتنی از ارائه طرح جدید خوشحال هستند و ایده تبدیل شدن به یک گل یا درخت پس از مرگ را جالب می دانند. هرچند ایده مورد بحث به خودی خود چندان جدید نیست، اما با ارائه طرح برای تصویب در مراجع قانونی، واشینگتن به نخستین ایالتی بدل می شود که تبدیل جسد انسان به خاک گلدان را قانونی می داند.

جسد انسان

جالب است بدانید که هزینه های بالای تدفین در ایالات متحده که در سال ۲۰۱۷ به ۷۰۰۰ دلار می رسید باعث شده اکثر افراد برای تأمین هزینه ها به دنبال جمع سپاری و درخواست کمک از دیگران باشند؛ اما محاسبات نشان می دهند که فرآیند تبدیل جسد به خاک نهایتاً ۵۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت.

در فرآیند مورد بحث جسد متوفی به مدت یک ماه در محفظه مخصوصی به همراه قطعات چوب در حال پوسیدن و سایر مواد ارگانیک  قرار می گیرد و با برقراری جریان هوا، میکروب ها و ارگانیزم های زنده دیگر این جسد را به کمپوست تبدیل می کنند.

لازم به ذکر است که پژوهشی پنج ماهه با جسد شش داوطلب برای آزمایش طرح مورد بحث انجام شده تا شرایط ایده آل برای پیشگیری از گسترش هر نوع عامل بیماری زا مشخص شود؛ موضوعی که عدم توجه به آن باعث شد در سال ۲۰۱۷ طرح مشابهی با حمایت سناتور پدرسن تصویب نشود.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟