ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

افزایش فالوور اینستاگرام با ۱۲ راهکار تضمینی و واقعی

افزایش فالوور اینستاگرام این روزها به مسئله‌ای بسیار حیاتی تبدیل شده. به عنوان یک کسب و کار، بدون داشتن فالوور در اینستاگرام کار زیادی نمی‌توانید انجام بدهید. شاید بتوانید کمی تبلیغ بگیرید؛ این موضوع مطمئنا ...

افزایش فالوور اینستاگرام این روزها به مسئله‌ای بسیار حیاتی تبدیل شده. به عنوان یک کسب و کار، بدون داشتن فالوور در اینستاگرام کار زیادی نمی‌توانید انجام بدهید. شاید بتوانید کمی تبلیغ بگیرید؛ این موضوع مطمئنا کمی ترافیک وبسایت‌تان را بالا می‌برد. اما بدون حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی برای پشتیبانی از این تبلیغات کار زیادی از پیش نمی‌برید.

افزایش فالوور اینستاگرام به سادگی اتفاق نمی‌افتد

افزایش فالوور اینستاگرام به سادگی اتفاق نمی‌افتد. به همین خاطر است که بعضی، اقدام به خرید آن‌ها می‌کنند. کاری که این افراد می‌کنند درست مثل این است که برای خرید و فروش و مراوده تجاری، عده‌ای را اسیر کرده باشید. یقینا با کمی پول خرج کردن، خیلی سریع از این روش به نتیجه می‌رسید و فالوورهای زیادی کسب خواهید کرد.

اما اگر یاد بگیرید که چطور با روش‌های طبیعی فالوورهایتان را زیاد کنید، متوجه تفاوت فاحش فالوورهای خریده شده و فالوورهای واقعی خواهید شد. در مقاله پیش رو می‌خواهیم به همین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام بپردازیم؛ روش‌هایی که شاید تا رسیدن به نتیجه، زمان قابل توجهی از شما بگیرند اما در عوض فالوورهایی که از آن‌ها بدست می‌آورید همگی می‌توانند در آینده مشتریان وفادارتان باشند.

1. روی کیفیت فالوورها متمرکز باشید

افزایش فالوور اینستاگرام

چرا مردم فالوور می‌خرند؟ دلایل مختلف است. شاید یک نوجوان با اندکی پول در جیب، با خرید فالوور بخواهد بین هم سن و سالانش محبوب‌تر باشد. اکثر افرادی که به سراغ چنین روشی می‌روند، راه طبیعی و ارگانیک افزایش فالوور اینستاگرام را بلد نیستند، اما در عین حال می‌خواهند از مزایای شهرت بهره‌مند شوند. کسب و کارها هم با دلیل مشابهی به خرید فالوور روی می‌آورند، اما هدف نهایی برای آنان به طور کامل متفاوت است.

کسب و کارها می‌دانند که افزایش فالوور اینستاگرام، می‌تواند فالوورهای بیشتری برایشان به ارمغان بیاورد چرا که در این حالت «محبوب‌تر به نظر می‌رسند».  مردم عادی هم به خاطر این که نمی‌دانند چگونه فالوورهایشان را افزایش دهند، به خرید آن‌ها روی می‌آورند.

بنابراین خرید چند فالوور از ابتدای فعالیت در اینستاگرام، منطقی به نظر می‌رسد. اما آیا واقعا اینطور است؟ آیا این احساس را ندارید که در حال «خرید» مردمی هست که «شاید» کار شما مورد تحسین‌ آن‌ها قرار بگیرد؟

شرکت Hootsuite تصمیم گرفت که این موضوع را بررسی کند. این که فالوورهای واقعی با فالوورهای خریداری شده چه تفاوتی دارند؟

شرکت Hootsuite چه کرد؟ 

آن‌ها در درجه اول، یک اکانت تقلبی ساختند، چرا که برای این تحقیق نیاز بود که همه چیز را از صفر شروع کنند. در ادامه، اعضای تحقیق در میان وبسایت‌های فروش فالوور به جستجو پرداختند. قیمت‌ها متفاوت بود؛ بعضی برای صد فالوور، فقط سه دلار دریافت می‌کردند و بعضی دیگر مبالغ بالایی در حد 1000 دلار یا بیشتر می‌گرفتند.

برای تحقیق، اعضای تیم تصمیم گرفتند که میانگین قیمت را در نظر بگیرند و به این خاطر به سراغ وبسایتی رفتند که با متوسط قیمت کلیه وبسایت‌ها به فروش فالوور می‌پرداخت. همچنین آن‌ها با نوشتن بررسی‌هایی که به نظر می‌رسید از سوی مشتری‌های واقعی باشند، وانمود کردند که صفحه‌شان در اینستاگرام برند معتبری را تبلیغ می‌کند.

نتیجه چه بود؟

پس از گذشت 2 ساعت، آن‌ها به 400 فالوور دست یافتند. برای آنکه با ارسال یک پست کمی توجهات را به سوی خود جلب کنید، 400 فالوور مقدار مناسبی به نظر می‌رسد. آن‌ها در مرحله بعدی، پستی ارسال کردند تا ببینند چه اتفاقی می‌افتد.

در تعاریف اینستاگرامی، پست آن‌ها از آن دسته پست‌هایی بود که به ندرت پیش می‌آید لایک شده یا پایشان نظری بیاید. بنابراین هیچ واکنشی دریافت نشد، اما شاید برای به نتیجه رسیدن خیلی زود بود.

آن‌ها 24 ساعت دیگر صبر کردند، و حالا 1000 فالوور داشتند. باز هم خبری نشد.

یک ماه دیگر هم صبر کردند. حتی یک لایک هم نگرفتند.

پس این 1000 فالوئر کجا رفت؟ افرادی که «انتخاب شده بودند» تا به عنوان فالوور به فروش برسند؟

با گشت و گذار در حساب‌های کاربری این فالوورها، تیم Hootsuite در مورد اکثر آن‌ها به چنین نتایجی رسید:

 • بسیار قدیمی یا غیرفعال بودند
 • حساب‌های حاوی محتوای غیراخلاقی بودند
 • حساب‌های متعلق به نوجوانان خودشیفه و سلفی‌بگیر بودند
 • حساب‌هایی بودند که از زمان ساخت حتی یک پست هم نداشتند

به عبارت بهتر، هیچ کدام از این فالوورها افراد واقعی نبودند. تیم تحقیق آزمایش خود را در سطح محدود انجام نمی‌داد. آن‌ها قیمت محصولات خود را بالا و پایین بردند، حتی استراتژی‌های بی‌ضرری مثل فالو و لایک اتوماتیک برای گرفتن فالوور را هم امتحان کردند.

اما تغییری در نتیجه حاصل نشد.

Hootsuite پیش از به اتمام رساندن این تحقیق، یک موضوع دیگر را هم بررسی کرد: آیا داشتن 1000 فالوور می‌توانست باعث شود که فالوورهای واقعی را به سوی خود جلب کنند؟ برای رسیدن به پاسخ، آن‌ها همچنان به ارسال پست در صفحه ادامه دادند. اما باز هم شمار فالوورها از 1000 نفر بالاتر نرفت. در حقیقت، به نظر می‌رسید که حضور فالوورهای تقلبی حتی افراد واقعی را هم فراری داده است!

این روزها اکثر مردم می‌توانند متوجه خرید فالوور توسط پیج‌های اینستاگرامی شوند. حتی ابزاری وجود دارند که با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی، خریده شدن فالوورها را تشخیص می‌دهند. و بله، این مسائل مردم را فراری می‌دهند.

اما چیزی که باعث می‌شود مردم با میل خود فالوور شما باقی بمانند، کسب طرفدار از طریق روش‌های درست و بدون حقه‌بازی است؛ بهترین روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام که در این مقاله به آن‌ها می‌پردازیم.

2.  برای افزایش فالوور اینستاگرام به کیفیت پست‌ها اهمیت بدهید

افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام جهان مجازی زیباییست و از زیبایی‌ها در آن تقدیر می‌شود؛ خصوصا پست‌هایی که داستانی را بازگو می‌کنند یا احساس خاصی را به نمایش می‌گذارند. مردم پای این پست‌ها زمان می‌گذارند تا در مورد سبک‌های زندگی و محصولات مختلف بیشتر بدانند و از آن‌ها برای کارهای خود الهام بگیرند.

توجه داشته باشید که مردم به اینستاگرام نمی‌آیند که توضیحات طولانی شما زیر پست‌هایتان را بخوانند. کم پیش می‌آید که در این شبکه اجتماعی، کسی در مکالمات کاربران غرق شود. همچنین مردم هرگز حساب‌هایی که عکس‌های بی‌کیفیت بارگذاری می‌کنند را دنبال نخواهند کرد. با این تفاسیر، برای افزایش فالوور اینستاگرام باید پست‌هایتان را طبق اصول و قواعدی ارسال کنید.

عکس‌ها را در اولویت قرار دهید 

اینستاگرام جایی نیست که چیزی بگویید و بعدا تصویر مرتبط با آن را پیدا کنید. بلکه این خود «تصویر» است که پیام‌تان را می‌رساند. برای افزایش فالوور اینستاگرام ترجیحا تصاویری بارگذاری کنید که هم باکیفیت باشند و هم پیامی را به بیننده برسانند.

حتما دلیل موجهی وجود دارد که یوتیوب و اینستاگرام، جزو دو پلتفرم اجتماعی محبوب دنیا هستند. مردم تصاویر و جلوه‌های بصری زیبا را دوست دارند. بنابراین اگر به دنبال افزایش فالوور اینستاگرام هستید، چیزی را که مردم می‌خواهند به آن‌ها بدهید.

به تصاویر خود تمایز و برتری بدهید 

تصاویری که بدون توجه بارگذاری شوند، مخاطب نخواهند داشت و مردم به سادگی از روی آن‌ها عبور می‌کنند؛ حتی اگر آن‌ها را با هدف معرفی برندتان بارگذاری کرده باشید. پس چه خوب است که از رنگ‌های برجسته و کنتراست خوب در تصاویرتان استفاده کنید و عکس‌هایی بگذارید که چشم‌ها را به خود خیره می‌کنند. در این صورت قدم بزرگ و مؤثری در راستای افزایش فالوور اینستاگرام خود برداشته‌اید.

برای تصاویر تم مشخصی در نظر بگیرید 

افزایش فالوور اینستاگرام

ثابت شده تصاویر تک رنگ یا آن‌هایی که الگوی رنگی ثابتی دارند، در اینستاگرام بیشترین توجهات را به سوی خود معطوف می‌کنند. به این دلیل که وقتی افراد مشغول گشت و گذار در تایملاین خود هستند، معمولا تصاویری که تم ثابتی دارند توجه آن‌ها را به سوی خود جلب کرده و بلافاصله با دیدن، برند مرتبط با آن را می‌شناسند.

در تعاریف برندینگ، استفاده از تم ثابت برای تصاویر حکم طلا را دارد.

افزایش فالوور اینستاگرام

با داشتن تم (یا هویت بصری)، هر بار که کسی پستی از شما ببیند بلافاصله به برندتان فکر می‌کند. بنابراین در صورت تکرار پست با این رویه، می‌توانید مطمئن باشید اگر کاربری به محصول یا خدمات شما احتیاج داشته باشد، در درجه اول به فکر برند شما می‌افتد نه برندهای دیگر. این موضوع از منظر روان‌شناختی بسیار حائز اهمیت است.

به پست‌های ساده بیندیشید و از پیچیدگی دوری کنید 

بار منفی شبکه‌های اجتماعی بسیار بالاست. بنابراین، بعضی‌ها صرفا به این خاطر به اینستاگرام می‌آیند که از این منفی‌گرایی فرار کرده و با دیدن تصاویر زیبا آرامش بگیرند. بنابراین باید به این موضوع و انتقال حس مثبت به بیننده توجه داشته باشید و بدانید که این شبکه اجتماعی، فضایی برای کل کل با رقبا و باز کردن مفاهیم عمیق و پست‌های طولانی نیست.

بنابراین برای افزایش فالوور اینستاگرام در ارسال پست خلاق باشید و چیزی بفرستید که مردم از دیدن آن حس خوبی داشته باشند. به عنوان مثال، می‌توانید عکسی از دوران کودکی‌تان بگذارید که با پدرتان (که هم‌اکنون در کسب و کار همکار شماست) در حال کشتی گرفتن هستید؛ یک تصویر جذاب و بامزه که در عین حال اصالت برندتان را هم به نمایش می‌گذارد.

در پست‌ها داستانی را تعریف کنید 

مردم را با داستان‌هایتان سرگرم نگه دارید، و حتما داستان‌هایتان دارای تصویر باشند. حتی اگر بتوانید از این داستان ویدیوی کوتاهی بسازید، تأثیر بیشتری روی آنان خواهید گذاشت.

برای پی بردن به روش‌های طبیعی افزایش فالوور اینستاگرام، نیاز نیست به خود سختی بدهید. فقط سعی کنید خودتان باشید.

از ویرایشگرهای تصویر کمک بگیرید 

افزایش فالوور اینستاگرام

بله، تمام سلبریتی‌های اینستاگرامی بالاخره به نحوی در عکس‌هایشان دست می‌برند. اما بر خلاف این تصور که مردم از تصاویر دستکاری شده متنفرند، ثابت شده که اتفاقا آن‌ها را دوست دارند.

البته در استفاده از ویرایشگرهای تصاویر سادگی را فراموش نکنید. در ویرایش، نباید اغراق کرد و تصاویر را طوری دستکاری کرد که با اصل خود در دنیای واقعی خیلی تفاوت داشته باشند. در عوض، از فیلترها و ابزارهای ویرایش در مسیری استفاده کنید که بهترین ویژگی‌های عکس‌هایتان را برجسته کنند. بگذارید رنگ‌ها خود را بروز دهند. نورپردازی را تقویت کنید و بسته به برندی که دارید، به عکس رنگ‌های سرد یا گرم بدهید.

3. استمرار در پست گذاشتن را فراموش نکنید

می‌خواهید راه افزایش فالوور اینستاگرام به صورت طبیعی را بدانید؟ همیشه در صحنه حاضر باشید. هر روز پست بفرستید. شاید کار دشواری باشد، اما باید در این کار استمرار داشته باشید.

حداقل یک پست در روز ارسال کنید و تلاش کنید که همگی متمرکز روی تم خاصی باشند. این را بدانید که اینستاگرام فعال‌ترین کاربران در هر پلتفرمی را دارد؛ کاربرانی که ساعت به ساعت این اپلیکیشن را چک می‌کنند.

با فعال بودن در ارسال پست، نه تنها برندتان را زنده و پویا نشان می‌دهید بلکه امکان دارد خود اینستاگرام تلاش‌های شما را ببیند و پست‌هایتان را پروموت کند. به عنوان مثال، پست‌هایی که بازدید خوبی دارند به طور خودکار در بخش Explore به نمایش در می‌آیند. [معیار نمایش پست‌ها در اینستاگرام چیست؟]  با این اوصاف، هرگز از تلاش خود دست نکشید.

4. طبق زمان‌بندی پست کنید

افزایش فالوور اینستاگرام

مثل تمام شبکه‌های اجتماعی دیگر، زمان در اینستاگرام هم حائز اهمیت است. مردمی زمانی پست‌های شما را می‌بینند که مشغول تماشای پست‌های دیگران باشند. این زمان، بستگی به این دارد که مخاطبین شما از چه قشری هستند.

افراد شاغل و حرفه‌ای معمولا در زمان ناهار برای سر زدن به اینستاگرام فرصت دارند. اگر عمده مخاطبین شما را مسافران مترو تشکیل می‌دهند، باید بیشترین سرمایه‌گذاری خود را روی ساعات 7:30 تا 9:30 صبح و 4:30 تا 6:30 بعد از ظهر انجام بدهید.

اگر صاحب یک رستوران هستید، بهترین زمان برای ارسال پست ساعت ناهار و یکی دو ساعت پیش از شام است تا از طریق هشتگ‌زنی درست، بتوانید مردمی که به دنبال رستورانی برای غذا خوردن می‌گردند را به سوی خود جلب کنید.

در مجموع به دنبال ساعتی بگردید که حس می‌کنید بازخوردهای بیشتری خواهید گرفت. شاید برای یافتن این زمان ایده‌آل، امتحان 2-3 ساعت خاص در روز ایده بدی نباشد. پیگیری در این کار مطمئنا می‌تواند به افزایش فالوور اینستاگرام شما منجر شود.

5. بدانید مخاطبین شما که هستند

این که بدانید «چه موقع» و «چه چیزی» پست کنید در افزایش فالوور اینستاگرام بسیار حائز اهمیت است (راهنمای صفر تا صد استفاده از اینستاگرام). در حال حاضر، قریب به 25 میلیون کسب و کار در محیط این شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنند که احتمالا این آمار در سال 2018 دو برابر شده باشد.

توجه داشته باشید، تلاش برای جذب «همه» شما را به هیچ چیزی نمی‌رساند. اما اگر «بدانید» مخاطبین هدف شما چه کسانی هستند و فقط برای آنان تصاویر و ویدیوهای اختصاصی بیافرینید، مطمئنا در جذب فالوور موفق خواهید بود.

کمی تحقیق کنید، و به دانش خود در مورد مخاطبین هدفتان بیفزایید. برای این که محتوای خود را بر اساس این مخاطبین هدف تنظیم کنید، حتما یک پرسونای مشتری برای خود بنویسید و طبق آن پیش بروید.

6. آزمایش کنید و یاد بگیرید

استراتژی‌های اینستاگرامی هرگز نباید خشک و انعطاف‌ناپذیر باشند. باید استراتژی را در پیش بگیرید که همیشه پویا و قابل تغییر باشد.

برای این کار، وقتی از پستی بیشترین بازخوردها را می‌گیرید «زمان» ارسال آن را یادداشت کنید. پست‌هایی که بیشترین کلیک روی لینک وبسایت‌تان آورده‌اند را پایش کنید. سعی کنید رابطه منطقی میان پست‌ها و درآمدهایتان را پیدا کنید.

یک حساب اجتماعی بی‌هدف و بی‌برنامه، هم زمان و هم پول‌تان را هدر می‌دهد. اما کمی زمان گذاشتن برای تحقیق و اجرای آزمایشات مختلف، می‌تواند به افزایش سودآوری‌ و در نهایت افزایش فالوور اینستاگرام شما منجر شود. اینجاست که داشتن یک ادمین ثابت برای حساب کاربری اهمیت پیدا می‌کند.

مدیریت یک صفحه اینستاگرامی چیزی نیست که بخواهید نیمه کاره رهایش کنید. باید نسبت به کار متعهد باشید تا بهترین نتایج تجاری را بدست بیاورید.

7. اجتماعی باشید

افزایش فالوور اینستاگرام

یک بار دیگر می‌گوییم که اینستاگرام محل مکالمه‌های طولانی نیست و این برای کسب و کارها خبر خوبی به شمار می‌آید. اما این که با مخاطبین خود معاشرت داشته باشید بسیار حائز اهمیت است.

وقتی مردم زیر پست شما نظر می‌گذارند یا سؤالی می‌پرسند، انتظار دارند نسبت به آن‌ها واکنش نشان داده و پاسخشان را بدهید، اما پاسخی مختصر و مفید. مثلا اگر کسی زیر یکی از پست‌هایتان نظر نوشت «زیباست» می‌توانید با گفتن یک «متشکرم» نسبت به او واکنش نشان دهید.

اما اگر نیاز به پاسخ طولانی‌تر دیدید، هرگز از نوشتن این پاسخ دریغ نکنید. همیشه اجتماعی باشید و با پاسخ به مخاطبین پست‌ها، نشان دهید که به آن‌ها اهمیت می‌دهید.

8. برای انتخاب هشتگ استراتژی مناسبی در پیش بگیرید

با خودتان صادق باشید. تا چه حد در انتخاب هشتگ در صفحات مجازی وسواس به خرج می‌دهید؟ اصلا زمانی را به انتخاب کردنش اختصاص می‌دهید یا اینکه اولین چیزی که به ذهنتان رسید را ایجاد می‌کنید؟‌

اگر جواب شما به سوالات فوق مثبت است احتمالا به طور کلی معنی هشتگ را اشتباه متوجه شده باشید. هشتگ‌ها اهمیت بسیار بالایی در افزایش فالوور اینستاگرام دارند. نباید به همین سادگی‌ها از کنارشان عبور کنید و بایستی در انتخابشان یک استراتژی مؤثر داشته باشید.

از فایل بندی در صفحات مجازی نهایت بهره را ببرید 

تیتر بالا به طور کامل معنی هشتگ‌ها را بیان کرده است. شاید بتوان گفت هشتگ‌ها شبیه به فولدر‌ها در کامپیوتر هستند. مثلا اگر به دنبال عکس‌های سفر تابستان سال گذشته‌تان هستید، وارد فولدری تحت عنوان «تابستان ۹۶» خواهید شد. اگر به نظم و ترتیب اهمیت زیادی بدهید احتمالا برای هر رویداد خاصی که در آن‌ها عکس گرفته‌اید یک فولدر جداگانه خواهید داشت.

افراد برای پیدا کردن موضوعات مختلف از هشتگ استفاده می‌کنند. اما در صفحات مجازی ممکن است برخی از پست‌ها، عکس‌ها یا خبر‌ها مربوط به بیش از یک موضوع باشد. اینجاست که شاید فولدر جوابگوی نیاز‌ها نباشد و بهتر است از هشتگ استفاده کنید.

با استفاده از هشتگ افرادی که در اینستاگرام شما را فالو نمی‌کنند هم ممکن است به محتویات‌تان دسترسی داشته باشند. برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده درست و به جا از هشتگ‌ها می‌توانید بسیار مؤثر باشد.

انواع هشتگ‌ها

افزایش فالوور اینستاگرام

هشتگ انواع خاصی دارد که باید راجع به آن‌ها بیشتر بدانید. هر نوع با هدفی خاص به کار برده می‌شود. انتخاب مناسب هشتگ‌ها می‌تواند منجر به افزایش فالوور اینستاگرام شما شود، پس باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 • تگ‌های صنعتی: یک تگ سطح بالا محسوب می‌شود. برای دستیابی به افرادی که به دنبال برند‌های خاص، سرویس‌ها یا محصولاتی خاص هستند باید از این هشتگ‌ها استفاده کنید. مثلا #رستوران، #دیجیتال_مارکتینگ نمونه‌هایی از این نوع تگ‌ها به شمار می‌روند.
 • تگ‌های دقیق: برخی از افراد به طور دقیق می‌دانند که به دنبال چه محصولاتی هستند. مثلا ممکن است یک نفر به دنبال مبل باشد، بنابراین استفاده از هشتگی مثل #مبل احتمالا یکی از گزینه‌های این فرد خواهد بود.
 • تگ‌های برند: تگ‌هایی که در آن‌ها از برند‌های معروف استفاده شده عموما نام یکی از شرکت‌های معروف در دنیا را یدک می‌کشند. این برند می‌تواند مربوط به یک محصول، لباس یا حتی یک سرویس خاص باشد. برای استفاده از این نوع هشتگ‌ها بهتر است مطالعات بیشتری در اینترنت داشته باشید و ببینید که نام کدام برند بیشتر سر زبان‌هاست. از طرفی با انجام این کار می‌توانید از تگ کردن برند‌هایی که ممکن است دردسرساز شوند نیز جلوگیری کنید.
 • تگ‌های مربوط به انجمن‌ها: مردم دوست دارند عضو یک تشکل باشند. مشتری‌ها یا فالوورهای شما بیشتر مربوط به کدام تشکل‌ها یا انجمن‌ها می‌شوند؟ سعی کنید حول این موضوعات به ایجاد پست بپردازید. از انجمن‌هایی که درآمدی ندارند هم استفاده کنید. به یاد داشته باشید که هر کسب و کار می‌تواند یک انجمن یا تشکل باشد. اگر پستی که در صفحه‌ی خود درج می‌کنید مربوط به حوزه‌ی شغلی خاصی است از هشتگ‌های مربوط به آن استفاده کنید. استفاده از هشتگ‌های مربوط به تیم‌های ورزشی هم می‌تواند نظر بسیاری از افراد را جلب کند. مثلا استفاده از #پرسپولیس یا #استقلال می‌تواند در جلب مخاطب به شما یاری برساند.
 • تگ‌های مربوط به مکان: استفاده از این گونه تگ‌ها خودش می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد یا نظرات افرادی که در حوالی شما هستند را جلب کند.
 • تگ‌های مربوط به رویداد‌های مهم: ممکن است میزبان یک رویداد باشید یا یک رویداد مهم در حوالی‌تان در حال به وقوع پیوستن باشد. شما می‌توانید نقطه نظرات خود را در این باره در قالب یک پست اعلام کرده و سپس از هشتگ‌های مربوط به رویداد استفاده کنید.

برخلاف توییتر که عموما تگ‌ها را در آن به چشم اسپم نگاه می‌کنند، در اینستاگرام هشتگ‌ها بسیار مفید به شمار می‌آیند. بنابراین در استفاده از آن‌ها درنگ نکنید و برای هر کدام از پست‌هایی که قرار می‌دهید از هشتگ‌های مناسب استفاده نمایید.

PreviewApp، شرکتی که در زمینه‌ی تحلیل هشتگ‌ها فعالیت می‌کند انواع تگ‌ها را در جدول زیر آورده است:

افزایش فالوور اینستاگرام

دشواری‌ها در انتخاب هشتگ‌ها

درست همانند زمان‌هایی که می‌خواهید از SEO در وبسایت خود استفاده کنید، انتخاب هشتگ مناسب هم پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. اگر از یک هشتگ در بیشتر از ۱۰۰۰ پست استفاده شده باشد یک هشتگ دشوار تلقی می‌شود. اگر در صد‌ها پست مورد استفاده قرار گرفته باشد هشتگ یاد شده از دشواری کمتری برخوردار است.

در واقع اگر کسی به دنبال یکی از هشتگ‌های پرکاربرد یا دشوار برود احتمالا پست شما در میان هزاران پست محو خواهد شد و توسط افراد زیادی دیده نمی‌شود. اما در هشتگ‌ها با دشواری‌های پایین‌تر این اتفاق کمتر رخ خواهد داد. بنابراین بهتر است از هشتگ‌هایی استفاده کنید که کمتر مورد استفاده‌ی دیگر پست‌ها قرار گرفته‌اند تا بازخورد بیشتری از پست‌هایتان دریافت کنید.

9. مسابقه برگزار کنید

افزایش فالوور اینستاگرام

سرگرمی یکی از مهم‌ترین دلایلی است که افراد وارد صفحات اجتماعی می‌شوند. اینستاگرام هم از این قاعده مستثنی نیست. بخشی از حضور افراد در صفحات مجازی به این خاطر است که آن‌ها علاقمندند با داشتن ارتباط با دیگران به سرگرمی بپردازند. بنابراین اجرای مسابقات می‌تواند نظر بسیاری را جلب کرده و به افزایش فالوور اینستاگرام شما منجر شود.

 • فالوور‌های کنونی‌تان را درگیر کنید: اگر مسابقه‌ی جذابی مد نظرتان باشد که فالوور‌های حقیقی‌تان را درگیر کند، به احتمال زیاد فعالیت‌های قابل توجهی از سوی آنان را شاهد خواهید بود.
 • دستیابی به افرادی که فالوور‌هایتان را فالو می‌کنند: یقینا فالوور‌های شما افرادی را به عنوان دنبال کننده دارند که دارای علاقمندی‌های و سلایق یکسانی هستند هنوز با صفحه‌ی شما آشنا نشده‌اند. بنابراین این افراد می‌توانند گزینه‌هایی با پتانسیل بسیار بالایی باشند که می‌توانید با هدف قرار دادنشان فالوور‌های بیشتری داشته باشید. مسابقات می‌توانند افراد را به گونه‌ای درگیر کنند که فعالیت‌شان مورد توجه دنبال کننده‌هایشان هم قرار بگیرد و آن‌ها را با صفحه‌ی شما آشنا کند.
 • بازخورد‌های زنجیره‌ای ایجاد کنید: دنبال کننده‌های فالوور‌های شما احتمالا علاقه‌مند خواهند شد تا در مسابقه‌ای که ایجاد کرده‌اید شرکت کنند. این موضوع به صورت زنجیره‌ای می‌تواند افراد زیادی را متوجه مسابقه‌تان کند و در نهایت منجر به افزایش شرکت کننده‌ها خواهد شد. با ایجاد مسابقه‌ای که در آن تگ کردن دیگر افراد تشویق شده باشد، باعث می‌شود افراد هرچه بیشتری از صفحه‌ی شما بازدید کنند.
 • به دنبال افرادی باشید که از هشتگ‌های خاص استفاده می‌کنند: راهی دیگر برای دسترسی بیشتر به افراد این است که هشتگ‌های مناسب استفاده کنید. بنابراین به هشتگ‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.
 • تا جایی که امکان دارد فالوور‌های جدید به دست آورید: اگر مسابقه‌ای که ایجاد می‌کنید به اندازه‌ی کافی سرگرم کننده باشد، مردم دوست دارند با فالو کردن صفحه‌ی شما به دنبال اتفاق بعدی باشند.

چگونه یک مسابقه‌ی اینستاگرامی طراحی کنید:

 • جایزه را انتخاب کنید: جایزه باید آنقدر ایده‌آل و خاص باشد که افراد را به شرکت در مسابقه ترغیب کند. هرچه‌قدر جایزه ارزشمند‌تر و جالب تر باشد افراد بیشتری درگیر مسابقه خواهند شد.
 • قوانین را به طور واضح مشخص کنید: همیشه به یاد داشته باشید که مسابقاتی که قوانین ساده‌تری دارند مورد توجه افراد بیشتری قرار خواهند گرفت. از افراد بخواهید تا از چیزی که مربوط به برند شماست عکس بگیرند و با استفاده از یک تگ خاص آن را در صفحه‌شان پست کنند.
 • از طراحی‌های جذاب استفاده کنید: پیش از هر چیز باید نظر افراد را جلب کنید. این کار تنها با استفاده از تصویری جذاب و یک طراحی منحصر به فرد امکان پذیر خواهد بود که از لحاظ گرافیکی افراد بیشتری را متوجه خود کند.
 • کارکرد مسابقات خود را ارزیابی کنید: از گذشته یاد بگیرید و سعی کنید به مرور زمان بهتر از قبل شوید.

مسابقه‌ای در یک پیج فروش محصولات آرایشی را تصور کنید که یک جایزه 500 دلاری دارد. پیش از هرچیز جایزه‌ی مشخص شده در این مسابقه به اندازه‌ی کافی هیجان انگیز است. برای بسیاری از افراد (خصوصا در ایران) ۵۰۰ دلار مبلغ قابل زیادی به شمار می‌رود. اما وقتی پای مسابقه در میان باشد و افراد برای بردن ۵۰۰ دلار چیزی از دست ندهند، یقینا مورد توجه قرار خواهید گرفت. برگزار کننده‌های مسابقه‌ی بالا به خوبی از این موضوع باخبرند. البته باید توجه کنید که برخی از مخاطبین به مبالغی کمتر از این هم توجه نشان خواهند داد و برخی دیگر حتی ۱۰۰۰ دلار هم جذبشان نمی‌کند. در انتخاب جایزه باید مخاطبان‌تان را در نظر بگیرید.

نکته‌ی بعدی اینجاست که جایزه‌ی انتخاب شده یک جامعه‌ی هدف کاملا مشخص دارد. در مسابقه‌ای که مثال زدیم جایزه مربوط به یک آرایشگاه زنانه است و بیشتر خانم‌ها را درگیر خود می‌کند. از آنجایی که ۶۴ درصد کاربران اینستاگرام بین ۱۸ تا ۳۴ سال سن دارند این مسابقه خانم‌هایی را هدف قرار داده که در این بازه‌ی سنی قرار دارند و کمی بزرگتر هستند.

طراحی به کار رفته برای ارائه‌ی مسابقه کاملا جلب توجه می‌کند. استفاده از رنگبندی مناسب برای طراحی پوستر هم باعث می‌شود نظر افراد بیشتری به آن جلب گردد.

10. به فالوور‌های خود جایزه بدهید

افراد را قانع کنید که دنبال کردن صفحه‌ی شما به نفعشان است. برای این کار به آن‌ها جایزه دهید. این جایزه‌ها حتما نباید به صورت مادی باشند و می‌توانید با یاد دادن روش‌های جالب برای انجام یک کار آن‌ها را جذب خود کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را نسبت به تخفیف‌های وبسایت که تنها برای فالوور‌های اینستاگرامی ایجاد شده با خبر کنید.

حتی گاهی اوقات یک تشکر ساده می‌تواند نظر بسیاری از افراد را جلب کند و به افزایش فالوور اینستاگرام منجر شود. تصویری محبت آمیز را با آن‌ها به اشتراک بگذارید و صمیمانه از حضور آن‌ها با شما تشکر کنید. ابراز محبت به مشتری‌ها همیشه باعث می‌شود افراد به شما اهمیت بیشتری بدهند چرا که حس می‌کنند برای شما دارای اهمیت هستند.

11. افراد را به سمت وبسایت‌تان بکشانید

افزایش فالوور اینستاگرام

تمرکز این مقاله روی کسب فالوور‌های بیشتر برای صفحه‌ی اینستاگرامی‌تان است اما می‌توانید با استفاده از آن بازدید وبسایتتان را هم بالا ببرید.

به اینستاگرام به چشم یک مهمانی نگاه کنید که در آن افراد زیادی حضور دارند و می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید. احتمالا افراد زیادی را در یک مهمانی مشاهده خواهید کرد اما برای آشنایی دقیق‌تر با یکی از افراد حاضر در مهمانی یاد شده نیاز دارید تا از آن‌ها بخواهید که با هم ناهار بخورید یا جایی دیگر و خصوصی‌تر دیدار کنید.

وبسایت دقیقا همان جایی است که افراد می‌توانند خصوصی تر با شما آشنا شوند و اطلاعات بیشتری از کسب و کاری که ارائه می‌دهید دریافت کنند. در واقع اگر بتوانید افراد را به وبسایت‌تان بکشانید می‌توانید رابطه‌ای محکم‌تر بین آن‌ها و کسب و کارتان ایجاد کنید.

امکان اضافه کردن لینک به پست‌های اینستاگرام وجود ندارد. اما شما می‌توانید لینک وبسایت خود را در بخش بیوی پروفایل‌تان قرار دهید و از فالوور‌هایتان بخواهید که روی آن کلیک کنند.

افزایش فالوور اینستاگرام

برای افزایش فالوور اینستاگرام سعی کنید با استفاده از پست‌ها افراد را ترغیب کنید تا به بیو رفته و روی صفحات‌تان کلیک کنند. از روش‌های مختلف استفاده کنید تا ببینید که کدام یک افراد بیشتری را برای کلیک کردن روی لینکی که قرار دادید ترغیب کرده است. برای ترغیب افراد می‌توانید به آن‌ها مژده دهید که در صورت کلیک روی لینکی که تعبیه کرده‌اید امکان دانلود یک اپلیکیشن رایگان را خواهند داشت، ممکن است برنده‌‌ی یک مسابقه خارج از اینستاگرام شوند و یا یک کتاب الکترونیکی رایگان کسب کنند.

در ازای هرکدام از کار‌هایی که در بالا به آن اشاره کردیم، ایمیل افراد را دریافت کرده و سپس با ارسال خبر‌های مهم به ایمیل‌شان آن‌ها را به یک مشتری واقعی تبدیل کنید. در ادامه می‌توانید تصویر دیگری از یک پست مناسب را مشاهده کنید که تلاش کرده تا افراد را به وبسایت بکشاند.

12. از کانال‌های ارتباطی دیگر برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید

افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام یک صفحه‌ی مجازی فوق العاده با جامعه آماری بسیار مناسب به شمار می‌رود که می‌توانید با بهره‌مندی از آن و اتخاذ استراتژی‌های مناسب به طور همه جانبه از آن سود ببرید؛ اما استفاده از دیگر کانال‌ها هم می‌تواند فایده‌های زیادی داشته باشد. البته از فعالیت در همه‌ی کانال‌های ممکن خودداری کنید چرا که این موضوع می‌تواند نتیجه‌ی عکس بدهد.

استفاده از برخی کانال‌های ارتباط جمعی دیگر به جز اینستاگرام ممکن است پر فایده باشد. در ادامه به چند روش اشاره خواهیم کرد:

 • به عنوان مهمان در یک وبسایت معروف یادداشت بنویسید و لینک حساب کاربری اینستاگرام خود را به عنوان راهی برای آشنایی بیشتر با خودتان در وبسایت قرار دهید.
 • یک نشست خبری به مناسبت اتفاقی مهم در کسب و کارتان برگزار کنید.
 • هشتگ‌های اینستاگرام خود را در پست‌های دیگر کانال‌های ارتباطی‌تان مورد استفاده قرار دهید و آن‌ها را تبلیغ کنید.
 • در کمپین‌های ایمیلی خود از افراد دعوت کنید تا حساب کاربری اینستاگرام شما را دنبال کنند.
 • با ایجاد یک وبسایت مناسب از لحاظ SEO سعی کنید فالوور‌های خود را به سمت آن بکشانید.

روش‌هایی که در این مطلب گفته شد راه‌هایی به شمار می‌روند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها فالوور‌های بیشتری برای اینستاگرام کسب کنید. استفاده از هشتگ‌های مشخص، برگزاری مسابقات جذاب، اجتماعی بودن و داشتن استراتژی مناسب کسب و کار همه و همه می‌تواند به شما در داشتن کسب و کاری موفق یاری برساند.

همیشه به یاد داشته باشید که گاهی اوقات شاید نتوانید همه‌ی فعالیت‌های اشاره شده در این مطلب را به تنهایی انجام دهید و اصلا این زمان را نداشته باشید. در این مواقع استفاده از افرادی که تجربه‌ی زیادی در استفاده از صفحات مجازی دارند همیشه می‌تواند مناسب و مثمر ثمر باشد. بد نیست که صفحات اجتماعی خود را به افرادی بسپارید که بتوانند به صورت تمام وقت با مشتری‌ها و دنبال کننده‌هایتان در ارتباط باشند.

[این مقاله به کوشش آقایان مانی میرجوادی و امین بیگ زاده تهیه شده است]

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (9 مورد)
 • peyman ahmadpur
  peyman ahmadpur | ۲۷ مهر ۱۳۹۸

  خیلی عالی بود برای جذب فالوور اینستاگرام میتوان از ربات اینستاگرام هم استفاده کرد که ماهانه برای شما 50 تا 100 نفر می آورد
  برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت
  inbo.ir مراجعه کنید .

 • soheil Gh
  soheil Gh | ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

  با توجه به بررسی های انجام شده و نتیجه ی آنالیزها و تحلیل های رفتار و عملکرد کاربران اینستاگرام ویدئوهای حدود ۳۰ ثانیه دارای بازخورد بسیار مناسبی بوده اند شما باید به گونه ای بر موضوع مورد نظرتان تسلط داشته باشید و سناریوی نوشته شده برای ویدئو به گونه ای باشد که اصل موضوع در ۳۰ یا حداکثر ۶۰ ثانیه به خوبی عنوان شود و یاعث جذب قالوور اینستاگرام و جلب نظر مخاطبین و فالوورهای شما شود.

 • ʜᴀssᴀɴ kh
  ʜᴀssᴀɴ kh | ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

  درسته اکثر سایت های فالو بگیر سایت فالور فیک میدن ولی دو تا سایت میشنام ک کاملا مجهز هستن و فالورای واقعی دارن با تست سه روزه رایگان خودم امتحان کردم کاملا واقعی بودن و روند فالشونو کند و طبیعی بود و و بعد از تست سه روزه پست هام هم لایک میشدن هم کامنت میزاشتن

  • soheil Gh
   soheil Gh | ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

   سلام میشه دو تا سایت رو معرفی کنی؟

 • sarbaz.gomnam
  sarbaz.gomnam | ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

  انشاالله که برای همیشه ایسنتاگرام این برنامه جاسوسی امریکایی اسرائیلی فیلتر بشه تا بیش از این بنیاد خانواده اسلامی ملت را به فنا نداده

  • Shahab Hosseini
   Shahab Hosseini | ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

   کی میخای خفه بشی ؟

   • mortezaniksard
    mortezaniksard | ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

    وقتی بهش ساندیس ندن.

  • rad
   rad | ۱۶ بهمن ۱۳۹۷

   آش خور گمنام

  • soheil Gh
   soheil Gh | ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

   بنیاد خانواده واقعاً چیز مهمیه.

مطالب پیشنهادی