ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

موسسه مالی JPMorgan ارز مجازی اختصاصی خود را تولید می‌کند

به گزارش CNBC، موسسه مالی و ارائه کننده‌ی خدمات بانکی JPMorgan Chase به دنبال تولید و استفاده از ارز مجازی اختصاصی خود است. با انجام این کار شرکت یاد شده به یکی از اولین سازمان‌های ...

مانی میرجوادی
نوشته شده توسط مانی میرجوادی | ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۵

به گزارش CNBC، موسسه مالی و ارائه کننده‌ی خدمات بانکی JPMorgan Chase به دنبال تولید و استفاده از ارز مجازی اختصاصی خود است. با انجام این کار شرکت یاد شده به یکی از اولین سازمان‌های مالی تبدیل می‌شود که تصمیم گرفته تا از ارز مجازی استفاده کند. نکته‌ی جالب اما اینجاست که مدیرعامل این شرکت یعنی «جیمی دیمون» پیش از این اعلام کرده بود که اهمیتی به ارز مجازی نمی‌دهد.

نظرات عجیب و غریب مدیر عامل این موسسه باعث نشد تا شرکت تحت امرش به دنبال تولید و بهره‌برداری از ارز مجازی اختصاصی نباشد. ارز مجازی جدید که JPM Coin نام خواهد داشت قرار است به بانکدار‌ها و مشتریان خود این امکان را بدهد تا بتوانند با استفاده از آن‌ها به انجام تراکنش‌های مالی خود بپردازند.

موسسه مالی JPMorgan بر این باور است که انجام تراکنش‌های بانکی با بهره‌مندی از ارزمجازی می‌تواند جایگزین تراکنش‌های کنونی شود که ممکن است تایید و نهایی شدنشان روز‌ها طول بکشد. این شرکت آینده‌ای را می‌بیند که شرکت‌های بزرگی مثل فیسبوک با استفاده از ارزهای مجازی و تنها در عرض چند ثانیه حقوق کارکنان بی‌شمار خود را بدهند.

تولید JPM Coin اولین تلاش JPMorgan برای ورود به عرصه‌ی ارز های مجازی به شمار نمی‌رود. این شرکت پیش از این نیز به تولید پلتفرمی پرداخته بود که به مشتریانش اجازه می‌داد تا با استفاده از ارز مجازی اتریوم به تراکنش بپردازند و به آن‌ها اطمینان می‌داد که دارایی‌هایشان با استفاده از الماس و شمش‌های طلا پشتیبانی می‌شود.

ارزش JPM Coin تا حد امکان به دلار آمریکا نزدیک خواهد بود تا بتوان ثبات قیمت آن را تا حدی تضمین کرد. در واقع با فروش یک سکه‌ی JPM شما یک دلار به دست خواهید آورد.

این ارز مجازی قرار است در فاز اول در حجمی کوچک ارائه شود که احتمالا از چند ماه دیگر عرضه‌ی آن‌ها آغاز خواهد شد. موسسه مالی JPMorgan قصد دارد تا مدتی به ارزیابی وضعیت این سکه و تاثیر‌ش بپردازد. هنوز مشخص نیست که این سکه به صورت عمومی چه زمانی عرضه خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی