سوپر اسپرتی از باواریا بر می خیزد؛ منتظر سوپر اسپرت 700 اسب بخاری بی ام و باشید

سوپر اسپرتی از باواریا بر می خیزد؛ منتظر سوپر اسپرت 700 اسب بخاری بی ام و باشید

از گذشته تا به حال محصولات بی ام و به کارایی فوق اعاده و اسپرت بودن مشهور هستند؛ حال اگر نشان M نیز در کنار محصولات بی ام و قرار گیرد آن ها را تبدیل به کابوس شبانه همه خودروسازان می کند. اما به عقیده بسیاری از خودرو دوستان جای یک سوپر کار در سبد محصولات این شرکت خالی است. مدیران بی ام و گفته اند که اگر کمی به آنها زمان بدهیم بعد از معرفی سری M8 Coupe خودروی جدیدی معرفی خواهند کرد که از سری ۸ بهتر خواهد بود. در واقع گفته می شود این خودرو هیبرید که لباس اسپرتی به تن دارد به صورت غیرمستقیم جایگزین i8 خواهد بود.بی ام و

اما این بار دیگر شاهد موتور سه سیلندر برای این خودرو هیبرید نیستیم زیرا بی ام و برنامه بلند پروازانه تری برای این خودرو دارد. موتور ۱.۵ لیتری جای خود را به یک موتور بزرگتر خواهد داد که به احتمال زیاد ۶ سیلندر بوده و از بدنه فیبر کربنی بهره خواهد برد.
تمام ویژگی های گفته شده از بنیان با مدل های i8 کنونی متفاوت است که این احتمال که خودروی بعدی نسل دوم i8 نیست را قوت می بخشد.

طبق خبر هایی که تاکنون منتشر شده است این خودرو هیبرید توانایی تولید بیش از ۷۰۰ اسب بخار را به کمک موتور برقی و درون سوز خود خواهد داشت که با قیمت ۱۴۷۵۰۰ دلار یعنی قیمت پایه i8 کوپه روانه بازار می شود. به نظر می رسد این خودرو پرچمدار بی ام و در لاین M Performance بوده و تولید محدودی نیز داشته باشد. عنوان رقیب اصلی Acura NSX که قیمت پایه و حدودی ۱۸۵ هزار دلاری دارد را نیز به احتمال زیاد این خودرو از آن خود خواهد کرد.

با توجه به اینکه بی ام وی تا حدودا ۴ سال دیگر برای سری M برنامه چیده ما تا سال ۲۰۲۳ این خودرو را نخواهیم دید. بی ام برنامه دارد تا در کنار معرفی سری ۸ کانورتیبل و گرن کوپه برای اولین بار X3 M و X4 M  را نیز معرفی کند . در حال حاضر نیز آنها مشغول کار بر روی M2 CS هستند تا مدلی جذاب تر برای سری ۲ کنونی معرفی کنند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato