چرا انگور در مایکروفر منفجر می‌شود؟ [تماشا کنید]

چرا انگور در مایکروفر منفجر می‌شود؟ [تماشا کنید]

به علت بالا رفتن مشغله بشر دوران مدرن و اهمیت یافتن زمان برای کاربران، مایکروفر به وسیله‌ای محبوبی بدل شده. حتی برخی آمریکایی ها از آن برای شارژ کردن گوشی و لپتاپ استفاده می‌کنند. با این وجود مایکروفر، محدودیت‌هایی هم دارد و نمی‌توان خیلی چیزها نظیر فویل آلومینیومی، تخم مرغ یا انگور را در آن قرار داد. حال دانشمندان پس از بررسی عملی متوجه شده‌اند که چرا انگور در مایکروفر منفجر می‌شود؟

بر اساس آزمایش‌های انجام شده، قرار دادن یک دانه‌ی انگور در مایکروفر به انفجار ختم نمی‌شود اما مشکل قرار دادن دانه های انگور کنار یکدیگر است. حتی قرار دادن دو دانه انگور در مایکروفر می‌تواند فاجعه آفرین باشد.

پیشتر دانشمندان تصور می‌کردند قسمت کوچکی از پوست دو دانه انگور بارها و به سرعت  با هم برخورد می‌کنند. این مسئله انرژی بسیار زیادی تولید می‌کند و از آنجایی که قطر دانه‌ی انگور توان کنترل و طول موج انرژی ایجاد شده توسط مایکروفر را ندارد، ناگهان انرژی زیادی داخل دانه‌های انگور گیر می‌افتند و تغییراتی در الکترولیت‌های میوه ایجاد می کنند.

انگور در مایکروفر

این انرژی بارها بین دو انگور به جریان می‌افتند و از پوسته‌ی آن به عنوان مجرای انتقال استفاده می‌کند. این مسئله طی چند ثانیه هواوی اطراف انگور‌ها را به شدت شارژ می‌کند و پلاسما تولید می‌شود. در پایان این اتفاقات به سوختن و انفجاز انگور‌ها می‌انجامد.

البته نظریه قبلی آنچنان تمامی جزئیات را در بر نمی‌گیرد چرا که دانشمندان دو دانه‌ی انگور پوست کنده را در فاصله سه میلیمتری از هم داخل مایکروفر قرار دادند و همان نتیجه قبلی را گرفتند. حال محققان متوجه شده‌اند که امواج ذخیره شده در دو دانه انگور، به علت اندازه کوچکشان، بارها در مسیر بین این دو رفت و آمد می‌کنند.

انگور در مایکروفر

این مسئله موجب می‌شود که میدان الکترومغناطیسی قدرتمند میان دو دانه انگور در مایکروفر ایجاد شود. این روند تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که الکترولیت شارژ شده، با ایجاد پلاسما ناگهان بترکد.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato