ترامپ هنوز 5G نیامده اینترنت 6G می‌خواهد

ترامپ هنوز 5G نیامده اینترنت 6G می‌خواهد

ترامپ هنوز 5G نیامده اینترنت 6G می‌خواهد

این روزها اینترنت ۵G به بازار رقابت داغی بدل شده و بسیاری از شرکت‌ها قصد دارند در کنگره جهانی موبایل امسال از محصولات این چنینی خودشان رونمایی کنند. با این حال ترامپ گامی فراتر از این نسل پنجم شبکه ارتباطی برداشته و می‌خواهد که هر چه سریعتر اینترنت ۶G را در اختیار داشته باشد. رئیس جمهور آمریکا با انتشار توئیتی اعلام کرد که امیدوار است هر چه سریعتر اینترنت ۶G در ایالات متحده آمریکا به راه افتد.

مشخص نیست ترامپ تحت تاثیر چه اتفاق یا گفته‌هایی قرار گرفته که ناگهان توییتی در حمایت از نسل پنجم و ششم شبکه ارتباطات مخابراتی منتشر کرده است. شاید معرفی سامسونگ گلکسی اس ۱۰ ۵G و خبرهای آن موجب شده ترامپ به این مبحث علاقه پیدا کند.

هم اکنون برخی اپراتور‌های آمریکایی، شبکه‌ فعال ۵G ندارند و این مسئله بر نظر ترامپ تاثیر گذاشته تا از اپراتور‌های شبکه موبایلی ایالات متحده بخواهد، پای نسل پنچم ارتباطات مخابراتی را به آمریکا باز کنند.

اینترنت 6G
منتظر عرضه آیفون ۵G در سال ۲۰۱۹ نباشید

دونالد ترامپ در این توییت گفت:

«من می‌خواهم تکنولوژی ۵G و حتی ۶G سریعاً در ایالات متحده به راه افتد. این [تکنولوژی] بسیار قوی‌تر و هوشمندتر از نمونه‌های موجود به شمار می‌رود. شرکت‌های آمریکایی باید تلاش کنند که در این زمینه عقب نیفتند چرا که دلیلی ندارد که چنین اتفاقی رخ دهد.»

هفته گدشته ژنرال جیمز جونز که پیشتر مشاور امنیت ملی اوباما محسوب می‌شد اعلام کرد که آمریکا در بازاریابی تجهیزات شبکه‌های ۵G از چین عقب افتاده. این ژنرال در کنفرانس امنیتی مونیخ عنوان نمود که دولت چین به شرکت‌های مخابراتی بومی خود کمک مالی بسیاری کرده و این مسئله زمینه ساز پیشرفت تکنولوژی ۵G در این کشور شده.

اینترنت 6G
مشاور امنیتی اوباما: آمریکا در تکنولوژی ۵G از چین عقب افتاده

این مسئله موجب شده که کمپانی‌های چینی بتوانند با صرف هزینه‌ی کمتری تجهیزات مخابراتی ۵G تولید کنند و آنها را با قیمت ارزانتری عرضه نمایند. بدین ترتیب آمریکا از چین عقب افتاده و این کشور می‌تواند بازار تجهیزات ۵G جهان را در دست بگیرد.

از سوی دیگر آمریکا چندی پیش  استفاده از تجهیزات مخابراتی ۵G چین را ممنوع کرد و حتی قوانین تحریم استفاده از تجیهزات مخابراتی این شرکت یا هر کمپانی چینی در دست تصویب است.

اینترنت 6G
سامسونگ ۲۲ میلیارد دلار در حوزه‌ی فناوری ۵G سرمایه گذاری کرده

بنابراین اپراتور‌های موبایلی آمریکا یا مجبورند خود تجهیزات موردنیاز شبکه ۵G را تولید کنند یا اینکه دست به دامن کمپانی‌های کشور‌های دیگر نظیر کره جنوبی شوند و از سامسونگ کمک بگیرند.باید دید که بالاخره پایان رقابت ملیت‌های مختلف بر سر بازار ۵G و اینترنت ۶G به کجا می انجامد؟

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل