دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

اعتراض کارکنان مایکروسافت به استفاده نظامی از هدست هولولنز

همانطور که می‌دانید مایکروسافت با ارتش ایالات متحده همکاری می‌کند و هدست هولولنز خود را برای آموزش افسران، در اختیار این ارگان نظامی قرار داده است. این مسئله به تازگی اعتراض برخی از کارکنان شرکت ردموندی را بر انگیخته و آنها سعی دارند ناراحتی خود را به گوش مسئولین برسانند.

این افراد نامه‌ای سرگشوده به مدیر عامل مایکروسافت «ساتیا نادلا» و افسر ارشد حقوقی کمپانی ردموندی «برد اسمیت» فرستادند و سعی کردند موضع خود درباره استفاده نظامی از هدست هولولنز مشخص کنند. کارکنان معترض در این نامه خاطر نشان کردند:

تور کیش

«ما ائتلافی جهانی از کارکنان مایکروسافت هستم و قبول نمی‌کنیم که فناوری توسعه یافته توسط ما در فعالیت‌ها و ماموریت‌های نظامی بکار برود.»

به گزارش رسانه‌های بریتانیایی، حداقل ۵۰ نفر به عضویت این ائتلاف درآمده‌اند و هر روز به تعداد آنها نیز اضافه می‌شود. البته این ائتلاف هنوز درصدی بالایی از ۱۳۰ هزار نفر کارمند مایکروسافت را پوشش نمی‌دهد اما به هر حال همین تعداد نیز سعی کرده‌اند اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند.

آذرماه امسال، مایکروسافت قراردادی با ارتش آمریکا به ارزش ۴۷۹ میلیون دلار امضا نمود که یکپارچه سازی سیستم‌های تقویت بصری (IVAS) نام داشت. بر اساس این قرارداد ارگان‌های نظامی تلاش می‌کردند یک پلتفرم تمرینی برای آموزش نظامی افسران طراحی و توسعه دهند. بدین ترتیب نظامیان می‌توانستند با استفاده از هدست هولولنز و این پلتفرم، توانایی‌های فیزیکی و ذهنی خود تقویت کنند.

به همین دلیل تعدادی از کارکنان کمپانی ردموندی، به این مسئله اعتراض کردند و به باور آنها چنین عملکردی خط قرمز توسعه جنگ افزار را رد کرده است. در قمستی از این نامه عنوان شده که استفاده از هدست واقعیت ترکیبی هولولنز در سیستم‌های IVAS، به نظامیان کمک می‌کند افراد بیشتری را به قتل برسانند.

از نظر این کارکنان، مایکروسافت با سیستم‌هایش، میدان جنگ را به یک بازی ویدیوی تبدیل می‌کند و نظامیان را از واقعیت دور می‌کند. به گفته‌ی آنها افسران با استفاده از هولولنز فراموش می‌کنند که در حال ریختن خن بی گناهان هستند.

این کارکنان از مسئولین کمپانی ردموندی در خواست کردند که در ابتدا قرارداد IVAS  و هر گونه همکاری مشابهی با نظامیان را منحل کنند. پس از آن نیز یک آیین نامه اخلاقی مشخصی در این زمینه تدوین کنند.

به نظر شما بهره گرفتن از تکنولوژی در آموزش نظامیان امری اخلاقی تلقی می‌شود؟ آیا مایکروسافت نیز روندی مشابه گوگل در پیش خواهد گرفت؟ آیا این آخرین باری خواهد بود که از فناوری برای بهبود عملکرد نظامیان استفاده می‌شود؟

 

تماشا کنید:تیزر جالب مایکروسافت از تاریخ معرفی هولولنز 2 خبر می‌دهد

مطالب مرتبط

لنوو از هدست واقعیت ترکیبی «Explorer» رونمایی کرد

نه آکیلس و HTC با هدست‌های واقعیت مجازی گران و نیازمند کامپیوترهای قوی، و نه هدست‌های واقعیت‌ مجازی کم کیفیتی که به موبایل‌تان برای رندر تصاویر نیازمندند. مایکروسافت و شرکایش دقیقاً به دنبال نقطه‌ای در میان این دو راهکار برای فناوری واقعیت مجازی هستند تا آن را با قیمت و کیفیتی مناسب فراگیر کنند.پس از... ادامه مطلب

مایکروسافت لنزهای بهتری در اختیار آکیلس قرار می دهد

اخیرا فایل های جدیدی منتشر شده که نشان می دهد مایکروسافت در تلاش است تا لنزهای بهتری روی هدست های واقعیت مجازی آکیلس ریفت قرار دهد. در حالی که لنزهای مایکروسافت نسبت به لنزهای کنونی آکیلس دامنه دید کوچک تری ارائه می دهند اما تصاویر کیفیت بالاتری خواهند داشت.در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.مایکروسافت در... ادامه مطلب

نسخه اولیه از هدست هولولنز ظرف یک سال آینده عرضه می شود

هدست واقعیت مجازی مایکروسافت در ابتدای سال جاری میلادی رونمایی شد و از آن زمان که با قابلیت های فوق العاده خود جهانیان را متحیر کرد تاکنون هفت ماهی می گذرد و مایکروسافت هنوز هم در مورد اینکه چه زمانی فناوری مذکور را ارائه می کند حرفی به میان نیاورده.مدیران این شرکت در پاسخ به این... ادامه مطلب

ولوو جهت افزایش فروش خودروهایش از هدست هولولنز مایکروسافت بهره می گیرد

شرکت سوئدی ولوو اخیرا تصمیم گرفته برای افزایش فروش اتومبیل های خود، به تکنولوژی های تازه رو آورده و از هدست هولولنز مایکروسافت استفاده نماید.با بهره گیری از هدست یاد شده، خریدار یک خودرو پیش از اینکه برای آزمایش آن سوار بر اتومبیل گردد، با استفاده از هولولنز قادر خواهد بود به شکل مجازی با... ادامه مطلب

مایکروسافت تا به حال چند هزار هدست هولولنز فروخته است

مایکروسافت سال پیش فروش کیت توسعه دهندگان هدست واقعیت ترکیبی هولولنز را با قیمت ۳ هزار دلار آغاز کرد. حال سرپرست تجاری تیم توسعه هولولنز در این شرکت در مصاحبه ای تازه و بدون اشاره به عددی دقیق، فروش هدست های مایکروسافت را چند هزار کیت اعلام کرده است.او در این باره می گوید:«ما به دنبال فروش... ادامه مطلب

ترکیب هولولنز و Fusion 360 اتودسک تحولی بزرگ در زمینه های مهندسی و طراحی محصول رقم خواهد زد [تماشا کنید]

به لطف همکاری شکل گرفته میان مایکروسافت و کمپانی اتودسک احتمالاً در آینده ای نه چندان دور طراحان محصول و مهندسان شاخه های مختلف قادر خواهند بود تا ایده ها و طرح های خود را به شکلی بصری تر و واقع گرایانه تر پیاده سازی و تکمیل نمایند.این دو کمپانی بنا دارند ابزار «Fusion 360»... ادامه مطلب

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x