ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مذاکرات چین و آمریکا
تکنولوژی

احتمال مطرح شدن مساله هواوی در مذاکرات چین و آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد که ممکن است شرکت های مخابراتی چینی شامل هواوی و ZTE را از موضوعات مذاکرات چین و آمریکا که هم اکنون در جریان است حذف کند. ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۵ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز گذشته اعلام کرد که ممکن است شرکت های مخابراتی چینی شامل هواوی و ZTE را از موضوعات مذاکرات چین و آمریکا که هم اکنون در جریان است حذف کند.

وزارت دادگستری آمریکا هواوی و مدیر ارشد مالی آن خانم منگ ونژو را به تلاش برای دور زدن تحریم ها علیه ایران از طریق یکی از شرکت های تابعه اش متهم نموده است و هم اکنون در تلاش است تا مجوز استرداد خانم ونگ به خاک آمریکا را بگیرد.

وزارت دادگستری آمریکا در پرونده ای جداگانه شرکت هواوی را به سرقت تکنولوژی رباتیک اپراتور تی موبایل متهم کرد و هواوی اما در پاسخ اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ این پرونده را حل و فصل کرده است.

ترامپ به خبرنگاران حاضر در کاخ سفید اعلام کرد در مذاکرات چین و آمریکا که هم اکنون در جریان است، مقامات این کشور حرفی در مورد پس گرفتن اتهامات به میان نیاورده اند.

مذاکرات چین و آمریکا بر سر هواوی و ZTE

ترامپ اضافه کرد:

دادستان ها و دادستان های کل در هفته های آتی هواوی را هم فرا می خوانند اما حالا هواوی موضوع صحبت های ما نیست.

سال گذشته بعد از آنکه اتهاماتی مشابه علیه ZTE (شرکت هموطن هواوی) مطرح شد و از ادامه فعالیت آن در این کشور ممانعت به عمل آمد، شرکت های آمریکایی فروش قطعات و تجهیزات کلیدی به آن را متوقف کردند.

پیشتر مدیر هواوی در آلمان هم طی مصاحبه ای با یک روزنامه آلمانی اعلام کرده بود که دولت چین در کسب و کار هواوی دخالتی نمی کند و این شرکت تمام تلاش خود را خواهد کرد تا کاملا در رابطه با فعالیت هایش شفاف سازی کند.

دنیس ژو مدیر هواوی در آلمان در مصاحبه ای که با نشریه آلمانی Handelsblatt انجام داد اظهار داشته:

دولت چین سهمی در هواوی ندارد و خود را از کسب و کار ما دور نگه داشته است.

اما ترامپ در جایی دیگر مدعی شده که ممکن است برای متوقف کردن فروش تجهیزات مخابراتی هواوی در آمریکا یک فرمان حکومتی تازه صادر کند.

ترامپ در این باره گفت:

در حال حاضر ما کاری انجام نمی دهیم و اگر بخواهیم دست به اقدامی بزنیم به سراغ دادستان کل می رویم.

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا و دیگر اعضای تیم تجاری ترامپ به او توصیه کرده اند که فعلا از امضای فرمان حکومتی برای ممنوعیت فروش تجهیزات هواوی و دیگر شرکت های مخابراتی چینی در آمریکا خودداری کنند زیرا نگران هستند که چنین اقدامی در مذاکرات چین و آمریکا وقفه ایجاد کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی