ناسا سیستم مدیریت ترافیک پهپادها را در فاز نهایی تست می کند

امروزه استفاده از پهپادها رو به گسترش بوده و به دلیل پتانسیل های بالا، مدام کاربردهای جدیدی برای آنها تعریف می شود. اما یک نکته مهم در این بین وجود دارد و آن اینکه قبل از بکارگیری پهپادها در زمینه هایی چون تحویل کالا، پیدا کردن دست اندازهای آسفالت و پایش خیابان ها، باید چارچوب هایی برای پرواز و مدیریت ترافیک هوایی تعیین شوند.

nasa-drone-traffic (2)

ناسا یکی از سازمان هایی است که در این زمینه از چهار سال پیش مشغول تحقیق و توسعه بوده و اکنون  قصد دارد فاز نهایی تست های خود را برگزار کند. در این فاز تعداد زیادی از پهپادها در آسمان به پرواز در آمده و توسط یک سیستم مدیریتی مخصوص اداره خواهند شد.

این سیستم با اختصاص مسیرهای هوایی ویژه برای پهپادها از بی نظمی در آسمان پیشگیری کرده و ایمنی پروازها را تضمین می کند. برای این کار سیستم ناسا مسیرها را طبقه بندی کرده و بر اساس نوع کاربرد پهپادها کانال هایی جداگانه با مرزهای نامرئی در نظر می گیرد.

nasa-drone-traffic (1)

به منظور آزمایش این سیستم، ناسا از سال 2016 با همکاری اداره هوانوردی فدرال پروژه ای به نام مدیریت ترافیک وسایل پرنده بدون سرنشین (Unmanned Aircraft System Traffic Management) را در نقاط مختلف ایالات متحده آغاز کرده است. حال ناسا اعلام کرده که فاز نهایی تست های این پروژه را در دانشگاه A&M تگزاس و انستیتوی سیستم های خودران نوادا برگزار خواهد کرد.

در تست های ناسا، کارایی سیستم مدیریت ترافیک هوایی پهپادها در آسمان محیط شهری ارزیابی خواهد شد. همانطور که در بالا نیز به نوعی اشاره شد، این تست ها در آسمان نوادا و بر فراز منطقه Reno و همچنین بر فراز آسمان خوابگاه دانشگاه A&M تگزاس انجام می شوند. نتایج و تجارب بدست آمده از تست ها، در توسعه قوانین و روش های لازم جهت مدیریت ترافیک پهپادها در آسمان شهرها به کار گرفته خواهند شد.

ناسا

آقای رونالد جانسون مدیر پروژه مورد بحث در این باره گفته:

این فاز پیچیده ترین مرحله بهره گیری از سیستم های مرتبط با وسایل پرنده بدون سرنشین در محیط های شهری است که تا به امروز مورد تست قرار می گیرد. ما خوشحالیم که در برنامه های مشترک با شرکایمان در نوادا و تگزاس، تست های پرواز واقعی را در محیط های واقعا شهری برگزار می کنیم.

ناگفته نماند تست های پروازی در Reno بین ماه های مارس و ژوئن و تست های پروازی در دانشگاه A&M تگزاس بین جولای و آگوست انجام خواهند شد.

منبع:
newatlas
برچسب ها

مطالب مرتبط

پهپاد چینی EHang 184 گزینه ای جدید برای سفرهای شهری [تماشا کنید]

کمپانی چینی EHang که در زمینه ساخت انواع پهپاد فعالیت دارد، اخیرا ویدیویی بسیار جالب از جابجایی مسافرین توسط یک پهپاد بزرگ با نام 184 منتشر کرده است. این پهپاد که به عنوان "نخستین وسیله نقلیه هوایی خودران" شناخته می شود، در تست ها توانسته به سرعت 130 کیلومتر در ساعت دست یابد. به گفته مقامات... ادامه مطلب

پهپادها چگونه می توانند در آینده به رانندگان کمک کنند؟

امروزه استفاده از پهپادها رو به گسترش بوده و این وسایل پرنده عمدتا کوچک مدام کاربردهای جدیدی پیدا می کنند. ظاهرا قرار است در آینده نزدیک پای پهپادها به صنعت خودرو نیز باز شده و نقشی مثبت در ارتقای کیفیت حمل و نقل داشته باشند. به تازگی بخش سازنده اجزای الکتریکی شرکت میتسوبیشی در ایالات متحده... ادامه مطلب

تحقق یک رویای مخوف؛ متافلای، رباتی که می تواند مانند حشرات پرواز کند [تماشا کنید]

اخیرا ربات پرنده ای به نام متافلای (MetaFly) که ساختار آن از حشرات و پرنده ها الگوبرداری شده، در کیک استارتر مورد توجه قرار گرفته است. این ربات توسط یک مخترع فرانسوی معرفی شده و تاکنون بالغ بر 187 هزار دلار کمک مالی برای تولید انبوه آن جمع آوری شده است. بر خلاف بسیاری از ربات... ادامه مطلب

پهپادی با توانایی حمل سرنشین؛ ایده جالب مخترع فیلیپینی برای شهرهای آینده [تماشا کنید]

ایده استفاده از وسایل نقلیه پرنده سبک برای جابجایی شهروندان در سال های آینده شدیدا رو به گسترش بوده و بسیاری از شرکت های فناوری سرمایه گذاری های زیادی را در این زمینه انجام داده اند. حالا به نظر می رسد که رویای خودرو پرنده بیش از همیشه در حال تبدیل شدن به واقعیت است. در... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x