بزرگترین مرکز تماس خاورمیانه توسط علی بابا افتتاح شد

علی بابا که کار خود را با فروش بلیت پرواز داخلی آغاز کرد و سپس به فروش بلیت‌های قطار، پرواز خارجی و ایجاد سایت جاباما مشغول شد؛ حالا شامل بزرگترین تیم پشتیبانی (کال سنتر) خاورمیانه در یک مجموعه گردشگری است. این موضوع را «مسعود طباطبایی»، مدیر ارشد اجرایی علی بابا در نشست خبری امروز اعلام کرد و رشد روزافزون سایت‌های فعال در زمینه فروش بلیت سفر را به نفع صنعت گردشگری کشور خواند. به گفته طباطبایی، امروزه ۵۰ درصد بلیت‌های هواپیما در بستر آنلاین فروخته می‌شود و این رقم در سال آینده افزایش هم پیدا می‌کند.

فروش آنلاین بلیت هواپیما

طباطبایی تیم پشتیبانی علی بابا را یک تیم مشتکل از ۲۵۰ نفر خواند که ۲۴ ساعته در خدمت مشتریان هستند و می‌توانند تمامی مشکلات مشتریان را حل کنند. به گفته او هزینه‌هایی که برای این تیم می‌شود، باعث شده که تیم پشتیبانی آنها از بهره‌وری بالایی برخوردار باشد و با انرژی در سرکار خود حاضر شده و در نتیجه مشتریان هم تمایل انتخاب به علی بابا را بیشتر داشته باشند. او تاکید دارد که روزی نبوده تا مجموعه علی‌بابا از سرویس‌دهی خود به مشتریان راضی باشد چرا که آنها دوست دارند هر روز بیشتر از پیش پیشرفت کنند. او در پاسخ به دیجیاتو مبنی بر لزوم تشکیل یک انجمن سایت‌های فروش اینترنتی بلیت می‌گوید که از نظر او این کار فعلا ضرورتی ندارد:

«ما رابطه خیلی خوبی با مجموعه‌های اینترنتی دیگر داریم ولی در حال حاضر با انجمن دفاتر فروش بلیت هواپیما نیز مشکلاتمان حل شده و تشکیل یک انجمن نیاز خاصی را برای ما برآورده نمی‌کند. اگر روزی فرا برسد که انجمنی با حضور ما و دیگر فعالان آنلاین بتواند کاری از پیش ببرد، از تاسیس چنین چیزی استقبال می‌کنیم اما در حال حاضر ضرورتی به تحقق این امر نمی‌بینم.»

طباطبایی همچنین به دیجیاتو می‌گوید که مافیا و مافیا بازی در سایت‌های فروش آنلاین جایگاهی ندارد چرا که در این بستر همه چیز به صورت شفاف انجام خواهد شد و دیتاها کاملا در دسترس است: «ما با چارترها و افرادی که بخواهند سودجویی کنند کار نمی‌کنیم ولو اینکه به نفع‌مان باشد چرا که مشتریان‌مان را از دست می دهیم.»

فروش آنلاین بلیت هواپیما

«علی اکبر سلطان لو» مدیر مرکز تماس این مجموعه تاکید دارد که آنها مایل هستند تا تیم‌شان در حین کار، حال خوبی داشته باشند تا خدمت عالی به مشتریان خود برسانند. به گفته سلطان‌لو کار مرکز تماس یکی از سخت‌ترین کارهاست و در نتیجه باید نیروهای فعال در این حوزه را به خوبی پشتیبانی کرد:

«از همین رو در این مرکز تماس که در شهرک اکباتان واقع شده، یک ساختمان نیمه‌کاره را گرفتیم و آن را بازسازی کردیم تا بتوانیم به یک مکان مناسب تبدیل کنیم. ما در این مرکز اتاق استراحت، باشگاه ورزشی، کافی شاپ، کتابخانه، آشپزخانه شخصی مجموعه و سالن غذاخوری را داریم که همگی رایگان در اختیار نیروهایمان قرار می‌گیرد. تمامی کارمندان مرکز پشتیبانی علی بابا دو روز در هفته مرخصی دارند تا بتوانند با کار سخت خود کنار بیایند و از حقوق و مزایای بالاتری نسبت به بقیه مجموعه‌ها برخوردار هستند.»

فروش آنلاین بلیت هواپیما

به گفته سلطان لو در این مرکز تماس روزانه ۸ هزار تماس ورودی و ۴ هزار تماس خروجی صورت می‌گیرد و نیروهای مجموعه جدا از پشتیبانی ۲۴ ساعته تلفنی، در شبکه‌های اجتماعی نیز به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی نیاز مشتریان هستند. سلطان‌لو در پاسخ به پرسش دیجیاتو مبنی بر اینکه آیا نیروهای بخش پشتیبانی می‌توانند به ارتقای شغلی هم فکر کنند یا خیر می‌گوید:

«هر فرد در ابتدا به بخش پروازهای داخلی هدایت می‌شود و سپس بعد از ۶ ماه می‌تواند به صورت گردشی در بخش‌های دیگر حضور پیدا کند. ما خودمان به نیروهایمان اطلاع می‌دهیم که به عنوان مثال بخش پرواز خارجی نیرو می‌خواهد و از آنها بعد از یک امتحان کتبی، در آن بخش بهره می‌جوییم. ارتقای شغلی نیز از بین نیروهای خودمان صورت می‌گیرد و هم‌اکنون از ۱۵ مدیر بخش‌های مختلفی که در بخش پشتیبانی فعال هستند، ۱۳ نفر آنها از بچه‌های قدیمی خودمان هستند.»

فروش آنلاین بلیت هواپیما

«آیدا آریا نژاد»، مدیر پشتیبان داخلی علی بابا که خود زمانی کارشناس این مجموعه بوده، ضمن تایید این اطلاعات می‌گوید که شاخص پاسخگویی تماس‌های ورودی در جهان ۲۰ ثانیه بوده و در علی بابا توانسته‌اند ۸۰ درصد تماس‌ها را به این میانگین برسانند. او همچنین می‌گوید که نرخ پاسخگویی به تماس‌ها به رقم ۹۸ درصد رسیده است و این موضوع را امری مهم در زمینه پشتیبانی مشتریان می‌داند.

«بهنوش حسینی» مدیر پشتیبان خارجی علی بابا نیز در ادامه صحبت‌های او آمار جالب توجهی را ارائه می‌کند: «در بهمن ماه سال گذشته یک میلیون دقیقه تماس و ۱۵ هزار تماس ورودی داشتیم و رکورد شکاندیم.»

تیم علی بابا در این مجموعه از ویژگی Call Back خود نیز رونمایی کرد که به واسطه آن هر فردی که با این مرکز تماس گرفته و در صف طویل پشتیبانی قرار گرفته، می‌تواند با فشردن یک دکمه به سیستم اعلام کند که با او تماس بگیرند؛ در این‌ حالت تیم پشتیبانی هر وقت که نوبت به فرد مذکور برسد، با او تماس خواهد گرفت. به گفته تیم علی بابا این قابلیت برای اولین بار در کشور پیاده‌سازی شده و تماما ساخته کار خود این مجموعه است.

فروش آنلاین بلیت هواپیما

شایان ذکر است که تیم علی بابا از تمامی استارت آپ‌هایی که در زمینه گردشگری و سفر فعالیت می‌کنند و می‌توانند در این زمینه فعالیت مناسبی داشته باشند؛ حمایت می‌کند. این موضوع را مدیر اجرای علی بابا در پایان نشست اعلام می‌کند و حمایت‌های علی بابا را یا به صورت مالی و سرمایه‌گذاری و یا به صورت منتورینگ و راهنمایی متصور می‌شود.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

بیانیه مشترک MTN و ایرانسل: برنامه فوری برای خروج MTN از بازار ایران وجود ندارد

گروه MTN و ایرانسل با انتشار یک بیانیه خبری مشترک اعلام کردند که این گروه آفریقایی «هیچ برنامه قریب‌الوقوعی برای خروج از ایران ندارد». آخر هفته گذشته «راب شاتر» مدیرعامل MTN اعلام کرده بود که این گروه می‌خواهد فعالیت‌هایش را در قاره آفریقا متمرکز کند و به همین دلیل از خاورمیانه خارج خواهد شد. اما اکنون... ادامه مطلب

بررسی نماد «پرداخت»: آنچه درباره سهام شرکت به پرداخت ملت باید بدانید

پرداخت نام نماد شرکت به پرداخت ملت است که یکی از نمادهای ۱۸ گانه گروه رایانه در بازار دوم بورس ایران است. شرکت به پرداخت ملت به عنوان اسپانسر برخی از برنامه‌های تلویزیونی هم مطرح شده است. ارزش بازاری شرکت به پرداخت ملت در تیر ۹۹ بیش از ۷۶۰۰ میلیارد تومان با ۱ میلیارد و... ادامه مطلب

MTN‌ سهام خود را در گروه اسنپ می‌فروشد [بروز رسانی: پاسخ اسنپ]

به روز رسانی: ساعت ۲۱:۵۰ - ۱۹ مرداد: روابط عمومی اسنپ به دیجیاتو می‌گوید که شرکت MTN ایرانسل در حال حاضر قصد خروج از گروه سهام‌داران اسنپ را ندارد.با تصمیم گروه MTN برای خروج از ایرانسل و به طور کلی خروج از بازار خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی اعلام کرده که قصد فروش سهام خود در گروه... ادامه مطلب

گزارش عملکرد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه کارآفرینی بهمن: یک راهنمای جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن گزارش جامعی از عملکرد خود و سرمایه‌گذاری‌هایش در استارتاپ‌ها منتشر کرد. این شرکت که توسط جمعی از فعالان کارآفرینی فناورانه و نوآورانه به وجود آمده، گزارشی از وضعیت عملکرد منتشر ساخته که می‌تواند رهنمون بسیاری از تیم‌ها برای آشنا شدن با پروسه سرمایه‌گذاری و حواشی آن باشد. در این گزارش درباره این... ادامه مطلب

فناوری تلفن همراه در ایران ۲۶ ساله شد

بیست‌وشش سال از زمانی که سیم کارت به دست شهروندان ایرانی رسید، سپری می‌شود. در مرداد سال ۷۳، اولین شبکه ارتباطی تلفن همراه با ظرفیت ۹۲۰۰ مشترک، توسط ۱۷۶ فرستنده و گیرنده در ۲۴ ایستگاه رادیویی در تهران راه‌اندازی شد.به طور دقیق‌تر باید گفت که شرکت ارتباطات سیار ایران ۱۹ مرداد ۱۳۷۳، با واگذاری ۴... ادامه مطلب

نحوه پنهان‌سازی شماره تلفن در اسنپ

ممکن است هر فردی به دلایل مختلف نخواهد شماره تلفن خود را در اختیار دیگران بگذارد، اما گاهی برای استفاده از اپلیکیش‌های مختلف این کار اجتناب‌ناپذیر است. اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که شماره تلفن همراه را جزیی از اطلاعات شخصی خود قلمداد می‌کنید، می‌توانید از قابلیت «تماس امن» اسنپ استفاده کنید.روابط عمومی اسنپ... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟