ترامپ: به ماشین خودران اعتماد نمی‌کنم

ترامپ: به ماشین خودران اعتماد نمی‌کنم

به گزارش وب سایت سیاسی Axios، دونالد ترامپ ریاست جمهور ایالات متحده آمریکا علاقه‌ای به ماشین خودران ندارد و هرگز سوار چنین اتومبیلی نخواهد شد.

ماشین خودران

به گزارش این وبسایت، ترامپ کلاً به کارآمدی ماشین‌های خوردان شک دارد و حتی موقعیت‌هایی را تصور می‌کند که این اتومبیل‌ها قادر نخواهند بود از پسشان بر بیایند.

او ایده‌ی استفاده از این ماشین‌ها را دیوانگی خوانده و مثال می‌زند اگر داخل ماشین خودران نشسته باشید و کنترل اتومبیل دیگری از دست راننده خارج شود، ماشین خودران نمی تواند این مسئله را پیش بینی کند و کاربر بخت برگشته هم قادر نخواهد بود کنترل ماشین را از دست کامپیوتر خارج کند.

ماشین خودران

منبع دیگری گزارش داده که یکی از دوستان ترامپ از خرید تسلای جدیدش بسیار هیجان زده بود و نظر وی را در این باره پرسید. رئیس جمهور ایالات متحده در جواب او گفته بود:

«بله. این ماشین‌ها خیلی فوق العاده‌اند اما من به ماشینی که توسط کامپیوتر هدایت شود اعتماد نمی‌کنم و هیچ وقت سوار یک ماشین خودران نخواهم شد.»

حتی گفته شده ترامپ در ملاقات با ایلان ماسک، از نظر خود درباره‌ی ماشین‌های خودران صحبت کرده. او به مدیر عامل تسلا گفته که علاقه‌‌ای به خریدن یا راندن ماشین‌های وی ندارد و راندن ماشین‌های معمولی را به استفاده از قابلیت اتوپایلوت تسلا ترجیح می‌دهد.

ماشین خودران

ترامپ یک عبارت عجیب نیز برای توصیف این ماشین‌های خودران بکار برده و به آنها لقب تله های مرگ غیر قابل کنترل داده است. البته حرف‌های ترامپ آنقدر هم عجیب و غریب نیست چرا که تا به حال ماشین‌های خودران تصادفات شدیدی را تجربه کرده‌اند.

پاسخ دندان شکن ایلان ماسک به ترامپ؛ تسلا ساخت چین می شود

برای مثال سیستم اتوپایلوت تسلا با اینکه به روز رسانی‌های زیادی برایش عرضه شده هنوز نتوانسته کارآمدی و ایمنی خود را ثابت کند. این سیستم چند وقت پیش رکورد شگفت انگیزی ثبت کرده و موفق شده بود هر ۵.۳۷ میلیون کیلومتر یک تصادف رقم بزند.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato